Przywódca konserwatywnej Nowej Demokracji i dotychczasowy premier Grecji Antonis Samaras przyznał się w niedzielę wieczorem do porażki w przyspieszonych wyborach parlamentarnych. - Naród grecki wypowiedział się i wszyscy respektujemy jego decyzję - powiedział Samaras w oświadczeniu transmitowanym przez stacje telewizyjne.

Miss Kolumbii 22-letnia Paulina Vega zwyciężyła w niedzielę w finale konkursu Miss Universe, który odbył się w Miami, na Florydzie, pokonując 87 współzawodniczek.

Podczas gdy uwaga opinii międzynarodowej i władz ukraińskich skupiła się na Mariupolu, od trzech dni najcięższe walki toczą się w rejonie Debalcewa, na północy strefy działań wojennych. Na innych odcinkach frontu rebelianci i Rosjanie ograniczali się w ciągu ostatniej doby głównie do ostrzału artyleryjskiego.

Zwycięska SYRIZA raczej uelastyczni swe stanowisko co do warunków renegocjacji greckiego zadłużenia - opiniuje część europejskich analityków. Jednocześnie pojawił się pogląd, że sukces SYRIZY może mieć w południowej Europie, głównie w Hiszpanii, "efekt domina".

Co najmniej 15 osób zginęło, a ok. 30 zostało rannych w niedzielę w starciach między policją a demonstrantami w czwartą rocznicę wybuchu społecznej rewolty, która zakończyła w Egipcie rządy Hosniego Mubaraka. Do niepokojów dochodziło główne w Kairze.

Niedzielne wybory parlamentarne w Grecji wygrała lewicowa, populistyczna SYRIZA, zdobywając 36-38 proc. głosów - wskazują sondaże exit poll. Przywódca SYRIZY Aleksis Cipras zapowiadał renegocjację warunków, na jakich kraj uzyskał zagraniczną pomoc finansową.

Deeskalacja konfliktu we wschodniej Ukrainie pozostaje dla rządu w Kijowie sprawą priorytetową - oświadczył prezydent Petro Poroszenko w niedzielę. Jego zdaniem nie ma alternatywy dla zawartych z separatystami porozumień pokojowych z Mińska.

Bojownicy skrajnego ugrupowania Boko Haram rozpoczęli w niedzielę w nocy atak na kluczowe miasto północno - wschodniej Nigerii, Maiduguri - informuje Reuters. - Módlcie się za nas, jesteśmy w prawdziwym niebezpieczeństwie - powiedziała dziennikarzom agencji jedna z mieszkanek.

Sobotnia ofensywa prorosyjskich separatystów na Mariupol wywołała burzę komentarzy w sieci. Ukraińcy, a w ślad za nimi także internauci z innych krajów, masowo zamieszczają w mediach społecznościowych wpisy opatrzone hasłem: "Świecie, obudź się! Rosja napadła na Ukrainę!". Tylko na Twitterze jest już ich ponad 100 tysięcy.