Nadzy turyści na szczycie świętej góry. Grozi im więzienie

Młoda Brytyjka została aresztowana przez malezyjskie władze po tym, jak naga pozowała do zdjęć na szczycie jednej z gór, uważanej za świętą. Ojciec dziewczyny w rozmowie z dziennikiem "Independent" powiedział, że jego córka jest "przerażona" i "bardzo smutna". W sumie zatrzymano pięciu turystów z 10-osobowej grupy. Grożą im 3 miesiące więzienia.

"To rosyjscy hakerzy stoją za atakiem na francuską telewizję"

Za atakiem na stronę internetową francuskiej telewizji TV5 Monde mogli stać rosyjscy hakerzy z tzw. grupy APT28 - uważa francuska policja. Do ataku doszło w kwietniu b.r. Na stronie pojawiły się materiały propagandowe Państwa Islamskiego i groźby opublikowane przez nieznanych sprawców. Francuskie media informują, że hakerzy usiłowali wcześniej zhakować stronę Białego Domu.

Afgańskie milicje zamiast chronić mordują i rabują. Za pieniądze USA

Stany Zjednoczone wspierają finansowo zbrojne milicje afgańskie, które brutalnością dorównują grupom, przeciw którym walczą - podaje Reuters. I zauważa, że niespełna połowa opłacanych bojowników rzeczywiście zapewnia bezpieczeństwo lokalnym społecznościom, pozostali rabują, gwałcą, funkcjonują dzięki bezprawiu.

Bezpłodna kobieta urodziła dziecko. Przełom w medycynie?

Belgijka została matką, choć była bezpłodna. To pierwszy przypadek na świecie, kiedy kobieta naturalnie zaszła w ciążę i urodziła zdrowe dziecko dzięki użyciu zamrożonych wiele lat wcześniej tkanek jajnika. Materiał programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat.

Wirus mógł "podsłuchać" rozmowy mocarstw z Iranem. Zaatakował też w Polsce

Rosyjska firma Kaspersky Lab oraz amerykańska Symantec - obie zajmujące się zabezpieczeniami komputerowymi - poinformowały w środę późnym wieczorem, że rozmowy dot. irańskiego programu atomowego, w których uczestniczyli światowi przywódcy, były podsłuchiwane, a ślad prowadzi do Izraela. Trop uwiarygadnia też pojawienie się tego samego wirusa w styczniu w Polsce, tuż przed obchodami rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

USA wyślą kolejnych 450 żołnierzy i broń do Iraku

Prezydent Barack Obama zatwierdził wysłanie do Iraku do 450 żołnierzy, którzy mają doradzać siłom irackim i szkolić je w walce z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS) - poinformował w środę Biały Dom.

"Polska gra taśm". Zagraniczne media o dymisjach w Polsce

Od Stanów Zjednoczonych po Daleki Wschód - media na całym świecie nie zawsze komentują, ale zwracają uwagę na aferę taśmową, która spowodował dymisje kilku ministrów. Zwraca się uwagę na to, że premier Kopacz przez wiele miesięcy nic nie robiła w tej sprawie. Zaś na przykład BBC wykorzystało okazję, by przypomnieć Radosławowi Sikorskiemu kilka jego cytatów choćby na temat premiera Davida Camerona.

Znaleziono 597 ciał w miejscu masakry dżihadystów

Z 12 zbiorowych grobów w Tikricie władze ekshumowały do tej pory 597 ciał - poinformował rząd Iraku. Tikrit leży na północy kraju, opanowanej latem ub. r. przez dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS), które oskarża się o masakrę uprowadzonych rekrutów.

Rosjanie przetestowali "gazelę". Superszybka jądrowa osłona Moskwy

Na poligonie Sary-Szagan Rosjanie odpalili swoją najszybszą rakietę, która jest elementem tarczy antyrakietowej broniącej Moskwy. Pocisk 53T6 z wielką prędkością „trafił” w zadany punkt na niebie, gdzie w warunkach wojennych zdetonowałby głowicę jądrową i zniszczył nadlatujące w stronę stolicy wrogie rakiety.

"Aresztowanie żołnierza GRU uzasadnione". Sąd w Kijowie wydał werdykt

Sąd apelacyjny w Kijowie odrzucił skargę obrony aresztowanego kapitana rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Jewgienija Jerofiejewa, która wnioskowała o zmianę środka zapobiegawczego. Żołnierz walczył po stronie rebeliantów w Donbasie. Został zatrzymany w trakcie walk z armią ukraińską w obwodzie ługańskim.

Parlament Europejski: państwa UE muszą zachować jedność wobec Rosji

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję, która wzywa Unię Europejską do wzmożonych wysiłków na rzecz zwalczania rosyjskiej propagandy, wpływów rosyjskich na skrajne partie w Europie oraz zachowania jedności w polityce zagranicznej wobec Rosji. Rezolucja, która nie jest dla UE zobowiązująca, została poparta przez 494 europosłów.

Syn przywódcy krymskich Tatarów skazany w Rosji

Sąd w rosyjskim Krasnodarze skazał Chajsera Dżemilewa, syna przywódcy Tatarów Krymskich Mustafy Dżemilewa, na pięć lat kolonii karnej za dokonane w 2013 r. na Krymie nieumyślne zabójstwo, przywłaszczenie i przechowywanie broni. Obrońcy skazanego twierdzą, że Rosja nie odpowiedziała na wniosek w sprawie jego ekstradycji na Ukrainę.

Nie tylko naloty. Francja skrycie wspiera Irak w inny sposób

Gdyby nas tam nie było, byłoby już po sprawie - stwierdził szef sztabu francuskich sił powietrznych generał Denis Mercier, mówiąc o wojnie z dżihadystami w Iraku i Syrii. Jego zdaniem naloty państw zachodnich i arabskich mają wielkie znaczenie, ale zaznaczył, że Francja ma znacznie większy wkład w wojnę z fanatykami, przekazując Irakijczykom informacje wywiadowcze.

Mają własny kodeks, rytuały i cel. Syndykat Putina

Przez ostatnie 15 lat Władimir Putin zbudował w Rosji autorytarny system rządów, bezwzględny dla wszelkich przeciwników w kraju, agresywny na zewnątrz. Fasada współczesnej Rosji to wojujący nacjonalizm i dążenie do odbudowy wielkomocarstwowej pozycji. W rzeczywistości państwo Putina to państwo mafijne, a system rządów to przestępczy syndykat - przekonuje Brian Whitmore z Radia Wolna Europa. Jego celem jest trwanie u władzy, aby wciąż się bogacić. Jego istotą i głównym narzędziem jest zaś korupcja.

Putin tryska humorem we Włoszech. Tutaj poczuł się jak przywódca mocarstwa

Wizyta Władimira Putina we Włoszech upływa pod znakiem zapewniania o „specjalnych relacjach” pomiędzy Rzymem a Moskwą. Po rozmowach z premierem Włoch Matteo Renzim Rosjanin deklarował, że „sankcje (...) albo muszą zostać zniesione, albo zmienione”. Nie przejawiał jednak chęci do ustępstw w sprawie Ukrainy, obwiniając Kijów o kryzys. Renzi ze swojej strony starał się zająć polubowne stanowisko, zapewniając Putina między innymi o tym, że Włochy nie zamierzają bojkotować mundialu w Rosji.

Rebelianci z Donbasu oddali i znów zabrali Ukrainie Krym. "Żyją w stresie"

W poprawkach do ukraińskiej konstytucji, które samozwańcze władze w Doniecku i Ługańsku zaproponowały władzom w Kijowie, widniała wzmianka, że „Krym jest integralną częścią Ukrainy”. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, rebelianci zmienili zdanie i ogłosili, że „Krym jest częścią Rosji”. - Nie ma się co gniewać. Ludzie w Donbasie żyją w trudnej, stresującej sytuacji - komentował premier okupowanego półwyspu Siergiej Aksjonow.

Papież zatwierdził specjalny wydział. Osądzi biskupów kryjących księży-pedofilów

Papież Franciszek zatwierdził w środę powstanie specjalnego wydziału sądowego do badania przypadków biskupów tuszujących przypadki pedofilii wśród księży w podległych im diecezjach. To odpowiedź na oczekiwania ofiar molestowania seksualnego przez duchownych, którą sugerowała Franciszkowi komisja powołana w celu zwalczania pedofilii w Kościele.

Druga katastrofa w miesiąc. Węgrzy stracili kolejnego gripena

Węgierski myśliwiec JAS-39 Gripen doznał awarii podczas startu i musiał wykonać przymusowe lądowanie, które skończyło się katapultowaniem pilota i rozległymi uszkodzeniami maszyny. To już drugi wypadek gripena lotnictwa Węgier w tym miesiącu.

"Mała Syberia". Więzienna twierdza, z której jednak da się uciec

Zakładu karnego Clinton w stanie Nowy Jork nie nazywają "Małą Syberią" bez powodu - pisze CNN. I nie chodzi tutaj tylko o surowy klimat Północy, ale bardziej o to, że trafiają tutaj najgroźniejsi przestępcy z tej części Stanów Zjednoczonych. "Mała Syberia" z miasta Dannemora jest jednym z najpilniej strzeżonych więzień w USA, ale mimo to dwóm groźnym mordercom udało się stąd uciec.

Chińczycy u boku Rosjan. Desant na Kraj Nadmorski

Rosyjskie i chińskie oddziały odbędą wspólne ćwiczenia wojskowe, podczas których zostanie przećwiczony desant na Kraj Nadmorski na wschodzie Rosji - poinformował rzecznik rosyjskiej Floty Oceanu Spokojnego kapitan Roman Martow.

"W tym miejscu była kuchnia". Na szkołę spadło 15 pocisków

Rebelianci ostrzelali szkołę w Krasnogorowce w obwodzie donieckim. "W budynku wyleciały szyby z okien, w ścianach są dziury od pocisków dużego kalibru" – poinformowała ukraińska telewizja Hromadske.tv. Dowodcy operacji antyterrorystycznej w Donbasie relacjonują, że separatyści atakują pozycje żołnierzy ukraińskich z ciężkiej artylerii. W ciągu ostatniej doby w strefie walk zostało rannych siedmiu wojskowych.