Premium

Wojna i śmierć. Nadzieja i krzyk radości. 2023 rok na zdjęciach

Ten rok przechodzi do historii naznaczony nie jednym, a dwoma potężnymi konfliktami zbrojnymi - trwającą rosyjską inwazją na Ukrainę i wybuchem przemocy na Bliskim Wschodzie pomiędzy Izraelem a bojownikami Hamasu. W czasie konfliktów doświadczyliśmy - ponownie - ekstremalnych zjawisk klimatycznych, emocji na stadionach, wzruszeń przed ekranami i nie zawsze spodziewanych przetasowań na scenach politycznych.

W Turcji, Syrii i Maroku po trzęsieniach ziemi życie straciło ponad 58 tysięcy osób. W południowej Europie i Kanadzie ludzie znaleźli się pod kopułą dymu i ognia. W Kongu nasiliły się walki między zbrojnymi grupami. Haiti nadal przeżarte jest przez działalność gangów. Rozpaczliwa sytuacja w wielu miejscach na świecie skłoniła tysiące osób do ryzykownych podróży, na dachach wagonów lub rozklekotanych łodziach, w nadziei na lepsze życie. Nie wszystkim się udało.

W międzyczasie świat opowiadał historie, te bardziej lokalne, niekiedy w mikroskali. Nie zabrakło miłości, kolorów i krzyku radości. Te historie zostały uwiecznione na tysiącach, jeśli nie milionach zdjęć. Poniżej publikujemy 60 fotografii, które wybraliśmy z kończącego się roku.

Czytaj dalej po zalogowaniu

premium

Uzyskaj dostęp do treści premium za darmo i bez reklam