Poznań

Oświadczył się na Nocy Kupały. "Nadal nie mogę w to uwierzyć"

Poznań

TVN 24Jakub oświadczył się Mirce podczas Nocy Kupały

Podczas Nocy Kupały jeden z jej uczestników nad brzegiem Warty przykucnął na kolanie i poprosił o rękę swoją dziewczynę. Oświadczyny zostały przyjęte.

- Postanowilismy sfinalizować naszą miłość pierwszym krokiem - tłumaczy Jakub, który poprosił o ręke swoją dziewczyne Mirkę.

Udana niespodzianka

- Jestem totalnie zaskoczona, nie spodziewałam sie tego. Nadal nie mogę w to uwierzyć - przyznaje narzeczona. - Nie chciałam tu przyjechać, były straszne korki i stwierdziłam, że wracamy do domu - dodaje.

- Ja z kolei na siłę chciałem tu przyjechać - śmieje się Jakub.

Jak przyznaje, wybór Nocy Kupały na oświadczyny nie był przypadkowy. - Chodzi o symbolikę. Noc Kupały to romatyczna atmosfera, pełnia księżyca i magia lampionów. To wystarczy - mówi.

Pierwszy raz

Para była na Nocy Kupały po raz pierwszy. - I pierwszy raz puszczalismy tez lampion - dodaje Jakub.

Oświadczyny na Nocy Kupały
Oświadczyny na Nocy KupałyTVN 24

- Na początku nie chciał polecieć, ale się odbił od wody i poleciał w górę. Teraz juz zawsze Noc Kupały będzie miała dla nas niezwykły wymiar - kończy Mirka.

Imprezę nad mostem Chrobrego w Poznaniu po raz czwarty zorganizowała Fundacja ARS. Główna artrakcją była próba pobicia rekordu Guinessa w ilosci wypuszczonych lampionów, jaki obecnie nalezy do Meksyku. Oprócz tego zorganizowano liczne atrakcje - koncerty muzyki etnicznej, warsztaty taneczne, konkursy. Udział wzięło kilkanaście tysięcy ludzi. Organizatorzy mówią, że ustalenie, jaka liczba wzięła udział i czy rekord został pobity zajmie ponad miesiąc.

Poznań walczy o rekord Guinessa
Poznań walczy o rekord GuinessaTVN 24

Autor: fc/roody / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości