TVN24 | Poznań

Kurier sterroryzowany miotaczem gazu. Zabrano mu paczkę wartą 15 tysięcy złotych

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Leszno. Zatrzymania za napad na kuriera i kradzież cennej paczki
Leszno. Zatrzymania za napad na kuriera i kradzież cennej paczkiKMP Leszno
wideo 2/5
KMP LesznoLeszno. Zatrzymania za napad na kuriera i kradzież cennej paczki

Trzy osoby z województwa dolnośląskiego zostały zatrzymane w związku z napadem na kuriera w Lesznie (województwo wielkopolskie). Dostawca został zaatakowany gazem, sprawca wyrwał mu paczkę, w której był złoty łańcuszek.

Do kradzieży doszło 13 maja w południe w Lesznie. Kurier podszedł do drzwi i gdy zadzwonił domofonem do mieszkania w bloku, został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę.

- Sprawca użył wobec dostawcy gazu łzawiącego, wyrwał paczkę, a następnie uciekł. Była to paczka pobraniowa o wartości prawie 15 tysięcy złotych - podaje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Wyrwali mu paczkę pod domem

Policjanci ustalili, że związek z tym przestępstwem ma troje mieszkańców województwa dolnośląskiego. Zostali oni zatrzymani trzy dni po zdarzeniu w swoich domach, w Legnicy i Zgorzelcu. To 32-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat.

- Kobieta zamówiła na jednym z portali ogłoszeniowych paczkę pobraniową z zawartością złotego łańcucha. W międzyczasie utrzymywała kontakt z kurierem w celu odbioru przesyłki, natomiast jej znajomi zajęli się zaplanowaniem ataku na mężczyznę. 23-latek użył wobec dostawcy miotacza gazu łzawiącego, wyrwał paczkę i uciekł. Następnie we troje spieniężyli zawartość paczki w jednym z wrocławskich lombardów - wyjaśnia Żymełka.

Leszczyńscy policjanci dotarli do lombardu i odzyskali skradzioną biżuterię.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Dla 23-latka było to przestępstwo w warunkach recydywy. Dodatkowo policjanci w chwili zatrzymania znaleźli przy nim narkotyki, za co także usłyszał zarzuty.

Mogą odpowiadać za inne rozboje

- 18 maja Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek miejscowej prokuratury aresztował wszystkich podejrzanych na okres trzech miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia, a 23-latkowi nawet do 18 lat - podaje Żymełka.

Niewykluczone jednak, że na tym sprawa się nie skończy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika bowiem, że zatrzymana trójka może odpowiadać za podobne rozboje, do których dochodziło w ostatnim czasie w zachodniej Polsce.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KMP Leszno

Pozostałe wiadomości