Poznań

Poznań

Naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowują się do przecięcie największego polskiego meteorytu. Ta operacja jest niezbędna do dokładnego zbadania znaleziska - tłumaczą.

Poznański oddział Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) będzie mógł sprzedać prawie 11 tys. ha ziemi, którą dotąd dzierżawili rolnicy i spółki rolne. W tym roku wstępnie zaplanowano sprzedaż około 5 tys. ha.

Jeden z poznańskich radnych chce zbierać od mieszkańców opinie o szczególnie uciążliwych skrzyżowaniach, by poprawić ich przepustowość. Zachęca, by do niego w tej sprawie pisać i dzwonić. - Przecież to można zgłaszać u nas. Jest infolinia, są telefony alarmowe - odpowiada ZDM.

20-latek z Koła zorganizował młodszemu rodzeństwu samochodowy kulig. Ciągnął volkswagenem sanki, na których siedziały jego siostry bliźniaczki. Niebezpieczna zabawa zakończyła się tragedią. Sanki uderzyły w betonowy słup. Jedna z dziewczynek zmarła.

"Temu kierowcy MPK widocznie się śpieszyło z pasażerami, bo bez najmniejszych skrupułów wjechał na czerwonym na skrzyżowanie" - twierdzi jeden z mieszkańców Poznania i pokazuje nagranie niebezpiecznej sytuacji. ZDM tłumaczy, że chce sprawdzić, czy sygnalizacja na tym skrzyżowaniu działa poprawnie.

Bartosz Bereszyński, który pięć dni temu odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu z Lechem Poznań i związał się z Legią Warszawa, wkrótce dołączy do stołecznego zespołu. Pierwotnie jego umowa z Legią miała obowiązywać od 1 lipca.

Dopiero w lutym będzie mógł rozpocząć się proces dwóch mężczyzn oskarżonych w sprawie zabójstwa leśniczego i jego żony w Dobrzycy koło Piły (Wielkopolskie). Rafałowi S. i Michałowi K. grozi dożywotnie więzienie.

Piłkarze Lecha Poznań poznali rywali, z którymi mogą zagrać w trakcie turnieju Marbella Cup podczas zgrupowania w Hiszpanii. Poznaniacy w pierwszej rundzie zmierzą się z siódmym obecnie zespołem ligi rumuńskiej - Dinamem Bukareszt.

500 zł mandatu. Tak zakończyła się dla 20-latka kolizja, do której doszło w Kaliszu. Mężczyzna został ukarany, mimo że nie był sprawcą zderzenia. Jak się okazało, młody kierowca jechał na egzamin na prawo jazdy.