Poznań

Poznań

LPR będzie lądowało w parku

Mimo protestów mieszkańców Wildy w Parku Jana Pawła II powstanie lądowisko dla śmigłowców LPR. Zdaniem wiceprezydenta Jerzego Stępnia to najlepsze miejsce.

Trzy niewybuchy w Szamotułach

Około 100 osób zostało ewakuowanych po tym, jak w Szamotułach wykopano trzy niewybuchy. Pociski wywieziono na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

Co oprócz sygnalizacji świetlnej? Mieszkańcy mają własne pomysły

Powstająca galeria handlowa na ul. Święty Marcin wywołała dyskusję o tym jak należałoby zmieniać tę ulicę. Dodatkowe przejścia dla pieszych, przystanek tramwajowy na wysokości ulicy Ratajczaka czy wyłączanie ruchu na weekend. To niektóre pomysły mieszkańców. - Spora cześć ma szanse na realizację - przekonuje radny Mariusz Wiśniewski.

Spieczone bliźniaki zjechały do Czarnkowa

Bliźnięta z całej Polski przyjechały do Czarnkowa na organizowany po raz 14. Dzień Spieczonego Bliźniaka. Uczestnicy imprezy wspólnie się bawili, piekli wielkopolskie "pyry" w ognisku, brali udział w konkursach i pozowali do zdjęcia.

To dzięki niemu Armstrong doleciał na Księżyc

Ciąży na nim odpowiedzialność za ofiary rakiet V-2, a jednocześnie świat zawdzięcza mu pierwszy krok człowieka na Księżycu. Niemiecki uczony Wernher von Braun, konstruktor rakiety Saturn V, którą Neil Armstrong poleciał na Księżyc, urodził się 100 km od Poznania.

Panny młode na motorach przed ratuszem

Ponad 100 panien młodych w sukniach ślubnych przyjechało na motocyklach pod poznański ratusz. Tam pozowały do zdjęć i zbierały pieniądze na wózek inwalidzki dla chorego, 7-letniego Miłosza Bronisza.

60-kilometrowy pierścień rowerowy

Ma ponad 60 km, przebiega przez 26 sołectw i dotrzeć można do niego jedną z pięciu tras. W niedzielę otwarto Kórnicki Pierścień Rowerowy.

Bryan Adams na kilkaset gitar

Kilkuset gitarzystów zagrało w niedzielę na poznańskim rynku jeden z przebojów Bryana Adamsa "Summer of 69". Pomagali im w tym Robert Horna, Krzysztof Ścierański i Marek Raduli z grupą The Colors. Akcja towarzyszyła festiwalowi Polska Akademia Gitary.

Poznańska alpinistka zdobyła dwa siedmiotysięczniki

- Pik Korżeniewskiej i Pik Komunizma pozwoliły na siebie wejść - stanęłam na ich szczycie, a co najważniejsze, zeszłam też stamtąd szczęśliwie. Było ciężko - poinformowała w serwisie społecznościowym Facebooku Magdalena Prask.

Powstanie Wielkopolskie w filmie

W październiku rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego "Hiszpanka", w którym reżyser Łukasz Barczyk opowie o Powstaniu Wielkopolskim, zrywie niepodległościowym z lat 1918-1919, zakończonym zwycięstwem - poinformowało PAP Studio Filmowe Kadr.

Zatrute dzieci wracają do domów

Niemal wszyscy pacjenci, uczestnicy dwóch obozów w miejscowości Półwiosek Stary (woj. wielkopolskie), którzy trafili do szpitala w Koninie z objawami zatrucia pokarmowego, zostali zwolnieni do domów. Część dzieci czeka w szpitalu na rodziców.

Kładka na Ostrowie Tumskim już stoi

W piątek zamontowano pierwszą część kładki, która połączy Ostrów Tumski i Śródkę, gdzie znajdzie się Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. W sobotę most połączył już oba brzegi Cybiny.

Zagrają w piłkę na kajakach

W najbliższy weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się VI Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo. W zawodach wystartuje 11 drużyn (3 kobiece i 8 męskich) reprezentujących 9 klubów z całej Polski.

Zmarł 4-latek potrącony przez samochód

Do dramatycznego wypadku doszło około godz. 13 w miejscowości Radłów (woj. wielkopolskie). 4-letni chłopiec, wybiegł na jezdnię i został potrącony przez samochód. W ciężkim stanie przewieziono go do szpitala. Kilka godzin później dziecko zmarło.

Z kolonii do szpitala przez norowirusy

46 osób, uczestników dwóch obozów w miejscowości Półwiosek Stary (woj. wielkopolskie) trafiło do szpitala w Koninie z objawami zatrucia pokarmowego. Wstępne wyniki badań potwierdziły, że przyczyną zakażeń pokarmowych były norowirusy.

Arkadia w centrum Poznania

Kto widział stare pocztówki Poznania, na których widniała Arkadia, od razu zauważał zapełniony ludźmi taras przy budynku. Od lat nie był wykorzystywany. Teraz ma się to zmienić - obiecują organizatorzy Przylądka Arkadia.

Ukarani za maki na działce. "To był horror"

- To był horror, jestem tym zmęczona - tak prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Rakoniewicach Teresa Franecka skomentowała ukaranie jej za maki niskomorfinowe, rosnące na jej działce. W jej przypadku, i jeszcze pięciu innych działkowców, sąd orzekł naganę.

Znaleźli pocisk pod szkołą

Niecodzienne znalezisko odkryli robotnicy, wykonujący prace ziemne na terenie szkoły podstawowej nr 4 w Krotoszynie. Pracująca tam koparka wykopała pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.

Kradły "na mokre dzieci". Grozi im 5 lat

Chodziły z małymi dziećmi w czasie deszczu, dzwoniły do mieszkań, pytały o schronienie, a następnie okradały ludzi, którzy udzielili im pomocy. Policja zatrzymała dwie złodziejki z Konina.

32 lata temu rozegrano pierwszy mecz przy Bułgarskiej

18 tysięcy kibiców pojawiło się 23 sierpnia 1980r. na pierwszym meczu na nowym stadionie przy ul. Bułgarskiej. Spotkanie Lecha Poznań z Motorem Lublin zakończyło się remisem 1:1, a pierwszą bramkę dla Lecha na nowym stadionie zdobył Marek Skurczyński. Obchodzący w czwartek 32. urodziny Stadion Miejski w Poznaniu zupełnie nie przypomina już dawnej "podkowy".