Poznań

Poznań

Poznańska policja poszukuje mężczyzny, który w noc sylwestrową, na osiedlu przy ul. Serbskiej, odpaloną petardą dotkliwie zranił przypadkową kobietę. 32-latka doznała znacznych oparzeń szyi, klatki piersiowej i ręki. Funkcjonariusze publikują wizerunek mężczyzny i proszą o informacje mogące pomóc w jego identyfikacji.

Na razie na imię mu Leoś, ale to się może jeszcze zmienić. Jak to u lemurów, nie od razu wiadomo, czy to samiec czy samiczka. Ten maluch nie miał łatwego początku. Po pojawieniu się na świecie został odrzucony przez matkę i obecnie jest pod opieką pracownicy zoo. W jej domu znalazł schronienie, w którym może w spokoju się rozwijać. Załoga ogrodu ma nadzieje, że za jakiś czas uda się dołączyć małego zwierzaka z powrotem do stada.

Gorzowska policja zatrzymała 30-letniego kierowcę, który próbował przejechać interweniujących policjantów. Wcześniej znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość i nie chciał zatrzymać się do kontroli. Okazało się również, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

W Poznaniu na ulicy Starołęckiej samochód dostawczy wjechał pod nadjeżdżający tramwaj. Pojazd się wykoleił i "przycisnął" auto do słupa. W środku uwięzione zostały dwie osoby, które po około godzinie zostały uwolnione. Jedna z nich trafiła do szpitala.

Nauczycielka wyzywa uczniów od debili czy idiotów, rzuca wulgaryzmami i wrzeszczy. Tak wyglądają lekcje matematyki w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. Sfilmowali je uczniowie, którzy mają dość wyzwisk. Część wychowanków broni matematyczki, a ona sama tłumaczy, że taki ma styl bycia. Minister edukacji, która obejrzała nagranie mówi jednak wprost: - To niedopuszczalne. Materiał programu "UWAGA!" TVN.

Ci ludzie są niewinni. To jest farsa - mówił we wtorek w sądzie świadek w procesie Aleksandra Gawronika poznański gangster Maciej B., ps. Baryła. Odwołał wszystkie swoje poprzednie zeznania obciążające Gawronika, twierdząc, że do ich składania zmuszany był m.in. przez prokuratora.

Na zbiegu ulic Królowej Jadwigi z Drogą Dębińską i Garbarami w Poznaniu wykoleił się tramwaj jadący w kierunku centrum. Choć w środku byli pasażerowie, nic nikomu się nie stało. Skrzyżowanie przez półtorej godziny było zablokowane.

W Pierwoszewie (woj. wielkopolskie) w Warcie odnaleziono ciało mężczyzny. - To zaginiony przed miesiącem 46-latek. Mężczyzna nie miał nogi, nosił protezę. Zdaniem policyjnego technika, zwłoki znajdowały się w wodzie od kilku dni - mówi Ewelina Grabowa z szamotulskiej policji.

Europejska premiera nowego modelu hyundaia, prototypy aut różnego rodzaju i najszybsze samochody - to wszystko można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Do niedzieli trwa tu Motor Show - największa w Polsce impreza motoryzacyjna.