Poznań

Poznań

Rusza Przystanek Woodstock. Może być ostatni

W czwartek rusza kolejny Przystanek Woodstock. W tym roku festiwal będzie inny, bo został uznany przez policję za imprezę podwyższonego ryzyka. To oznacza więcej restrykcji i dodatkowych środków bezpieczeństwa. - Będziemy robić wszystko, aby uczestnicy w żaden sposób nie odczuli zmian - zapewniają organizatorzy.

MON poinformowało, ile kosztował wojsko transport figury Chrystusa

Transport figury Chrystusa Króla przez wojsko kosztował ponad 40 tysięcy złotych - poinformował wiceminister obrony narodowej, Bartosz Kownacki w odpowiedzi na interpelację posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt. - Czy to oznacza, że każdy obywatel może teraz skorzystać z armii, jak z firmy transportowej - pyta posłanka.

"Rowerowy snajper" zatrzymany. Zniszczył 28 samochodów

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ostatnich dniach zniszczył co najmniej 28 aut najprawdopodobniej strzelając do nich z wiatrówki. - To 35-latek. Od rana pracujemy nad wzbogaceniem materiału dowodowego - podaje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Rusza wielki remont. Nie będzie absurdalnych świateł

Cztery skrzyżowania na 160 metrowym odcinku drogi, na każdym z nich sygnalizacja świetlna - tak wyglądał pierwotny projekt przebudowy ulicy Kraszewskiego. Po zmianie władz miasta, wiceprezydent Maciej Wudarski zapowiedział, że zrobi wszystko co w jego mocy, by ten absurd wykreślić. Słowa dotrzymał. Remont rusza 16 lipca. Sygnalizacji świetlnych w ogóle nie będzie.

Spłonął dom, 30 osób straciło dach nad głową

30 osób straciło dach nad głową w wyniku pożaru, jaki wybuchł w sobotę po południu w Janowcu Wielkopolskim (woj. kujawsko-pomorskie). Dom wielorodzinny nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Władze gminy szukają dla nich lokali zastępczych.

Chcieli przejechać Europę, w Rzymie ukradli im "ogórka"

Dwóch pasjonatów starych samochodów z okolic Kalisza, znudzonych codziennością, postanowiło wyruszyć na przygodę życia. Planowali przejechać 30 tys. km i odwiedzić 27 państw. Całą trasę zamierzali pokonać volkswagenem T3 czyli popularnym "ogórkiem". Nie udało się. We Włoszech samochód został skradziony.

Chciała uszkodzić samochód brata. Pomyliła pojazdy

W Kaliszu, podczas wesela, 36-letnia kobieta pokłóciła ze swoim bratem. W złości chciała uszkodzić jego samochód. W oplu corsie wyrywała lusterka i wycieraczki. Nie spodziewała się jednak, że auto należało do kogoś innego.

Drewniane ławki z Poznania w betonowej dżungli Paryża

Poznaniak zwyciężył w międzynarodowym konkursie na meble miejskie. Pomógł francuskim biznesmenom wyjść z biur. Jego podesty wyposażone w ładowarki do telefonów i komputerów już stoją w Paryżu. Można z nich podziwiać panoramę stolicy Francji.

Porywali i dręczyli swoje ofiary. Osiem osób zatrzymanych

Zarzuca się im porywanie ludzi, torturowanie ich i grożenie śmiercią. Wielkopolscy policjanci zatrzymali ośmiu mężczyzn podejrzanych o działanie w grupie przestępczej i uprowadzenie trzech osób. Za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozi nawet 25 lat więzienia.

Ekolodzy alarmują: żywcem zamurowują jerzyki. Spółdzielnia: robimy dla nich otwory

Prace ociepleniowe na jednym z osiedli w Żarach (woj. lubuskie) stały się kością niezgody między spółdzielnią mieszkaniową, a obrońcami zwierząt. Chodzi o jerzyki - niewielkie ptaki, które budują swoje gniazda w blokach z wielkiej płyty. - Są teraz żywcem zamurowywane - alarmuje Jolanta Jureczko, prezes Żarskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Aport".

Zdziwił się, że policja dogoniła jego BMW. Błąd. Czym ściga polska drogówka?

Był zdziwiony, że policjanci byli w stanie go dogonić, gdy swoim BMW pędził ponad 250 km/h. Źle kombinował, bo polscy policjanci dysponują naprawdę potężnym sprzętem. - 250 km/h to niemal prędkość startującego odrzutowca. To było poważne wykroczenie w ruchu drogowym i trzeba było podjąć stanowcze działania, aby je ukrócić - mówi ekspert z KGP.

Karmili go popcornem. Teraz trafił do poznańskiego zoo

Mieszkał w przyczepce, sporadycznie wychodził na mały wybieg. Nie ma pazurów i ma zdeformowane kończyny. Żywił się głownie popcornem. Niedźwiedź Baloo, którego odebrano cyrkowi, trafił do poznańskiego Nowego Zoo. Tu ma dużo lepsze warunki i zdrową dietę.

Czernidłak pospolity, a może kruchaweczka... Co wyrosło na ścianie w szpitalu?

Furorę w internecie robią zdjęcia grzybów, które wyrosły na ścianie jednej z sal pilskiego szpitala. Niektórzy żartowali, że pacjenci nie muszą brać ze sobą jedzenia, bo od razu przy łóżku mają zapewniony posiłek. Nie musi być to wcale aż tak odległe od prawdy. Grzyby te to prawdopodobnie czernidłaki, z których wiele odmian jest jadalnych, pod warunkiem jednak unikania alkoholu.

Grzyby "wielkości ręki" na ścianie w szpitalu, a las obok. Autorka zdjęć: To kanie? Na pewno przesada

Na ścianie jednej z sal w szpitalu w Pile, wyrosły dorodne... grzyby. Zdjęcia obrazujące tę niecodzienną sytuację trafiły do internetu i z miejsca stały się hitem. "W sam raz na grzybobranie"; "Nie trzeba brać ze sobą jedzenia. Już jest na miejscu" - ironizują internauci w komentarzach. Do śmiechu na pewno nie jest personelowi szpitala. Starosta już zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec winowajców.