Poznań

Poznań

Niech ta data jednoczy, a nie dzieli - o godne uczczenie 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca, bez względu na kontrowersje związane z brzmieniem apelu pamięci, zaapelowali w czwartek przedstawiciele władz miasta i kombatanci Czerwca.

Obchody poznańskiego czerwca ze smoleńskim wspomnieniem. Minister Antoni Macierewicz zdecydował. I już podzielił kombatantów, mieszkańców i lokalne władze. Po informacji o specjalnym apelu pamięci - jest apel, by szef MON zmienił zdanie. Ale wyraźnie się na to nie zanosi.

Cisna to wulkan energii - biega bez przerwy, wskakuje na drzewa. Bari jest zdecydowanie spokojniejszy i nic nie robi sobie z zaczepek towarzyszki. Od kilku dni w poznańskim Nowym Zoo na jednym wybiegu można zobaczyć małą niedźwiedzicę i psa. Wszystko po to, by zaspokoić "sierocą potrzebę bliskości Jej Misiowatości".

Groźnie wyglądający wypadek pod Poznaniem. Kierowca ciężarówki, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo, zderzając się z nadjeżdżającym BMW. Samochód osobowy został kompletnie zniszczony, ranny kierowca trafił do szpitala.

Zbliżający się 22. Przystanek Woodstock prawdopodobnie będzie zakwalifikowany jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku. To reakcja służb na aktualne zagrożenie terrorystyczne w Europie, a także ostatnie zdarzenia na terenie Polski. Organizatorom nie podoba się jednak, że status festiwali może ulec zmianie na miesiąc przed jego rozpoczęciem.

Strażacy cały czas dogaszają pożar restauracji w Poznaniu. Spłonął tam pokryty strzechą dach. Nie ma poszkodowanych. Restauracja mieści się w zrekonstruowanym starym młynie.