13-letni chłopcy zobaczyli, jak kobieta wyrzuca z samochodu psa. Pomogli ją zatrzymać, była pijana

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Aktywiści alarmują: znęcanie się nad zwierzętami wciąż łagodnie karaneBartłomiej Ślak | Fakty po południu
wideo 2/9
Bartłomiej Ślak | Fakty po południuAktywiści alarmują: znęcanie się nad zwierzętami wciąż łagodnie karane

Policja ze Szczytna dziękuje trzem 13-latkom, którzy doprowadzili do zatrzymania 47-letniej kobiety. Nie dość, że jechała ona pijana samochodem, to jeszcze wyrzuciła z niego psa. "Ogromna wrażliwość, empatia i wielka odpowiedzialność" – chwalą chłopców funkcjonariusze.

Do sytuacji doszło we wtorek tuż przed godz. 18 pod sklepem przy ulicy Warszawskiej w Szczytnie. Trzech 13-latków zobaczyło, jak pod sklep podjeżdża mercedesem kobieta. W pewnym momencie zatrzymała się i wyrzuciła psa z auta.

Jak relacjonuje starszy sierżant Izabela Cyganiuk chłopcy zwrócili kobiecie uwagę, że tak nie wolno traktować zwierząt. Jej zachowanie było jednak agresywne i sugerowało, że może być pod wpływem alkoholu.

Zatrzymana w Szczytnie 47-latkaKPP w Szczytnie

Kobieta w areszcie, pies w schronisku

- Oburzona kobieta wysiadła z samochodu i weszła do pobliskiego marketu, pozostawiając czworonoga przy samochodzie. Jej zachowanie od razu wzbudziło podejrzenie w młodzieńcach. Wydawało im się, że kierująca jest nietrzeźwa, gdyż nie mogła utrzymać równowagi i była bardzo opryskliwa – opowiada Cyganiuk.

Jeden z 13-latków zadzwonił na numer alarmowy i po chwili na miejscu pojawił się patrol policji. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę w sklepie. – Okazało się, że to 47-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednoznacznie wskazał, że miała ona blisko promil alkoholu w organizmie – relacjonuje policjantka.

Kobieta nie miała wyjścia i przyznała się do kierowania autem po alkoholu. Trafiła do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy dwa zarzuty – kierowania pod wpływem alkoholu i znęcania nad zwierzętami. Policjanci już zatrzymali także jej prawo jazdy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Tymczasem policjanci podziękowali 13-latkom za "właściwą reakcję, odwagę i postawę godną naśladowania", jak określa to st. sierż. Cyganiuk. Pies tymczasem trafił pod opiekę Schroniska "Cztery Łapy" w Szczytnie.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Szczytnie