Pomorze

Możesz pomóc spełnić marzenia dzieci z hospicjum. "Prezenty nie są wygórowane"

Pomorze

Każdy może spełnić marzenia dzieci z hospicjum
tvn24Marzenia dzieci są proste, a mogą sprawić im ogromną radość

Dres, buty czy coś słodkiego. Marzenia dzieci z hospicjum są proste do spełnienia, a mogą dać im ogromną radość. Fundacja Hospicyjna już po raz dziewiąty organizuje akcję, podczas której wolontariusze przygotowują prezenty dla dzieci, których najbliżsi odeszli. Upominki rozdadzą w Dniu Dziecka. Na liście jest ponad 450 marzeń, z czego 80 jeszcze niespełnionych.

„Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” - to akcja Fundacji Hospicyjnej z gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza. Wolontariusze przygotowują prezenty dla dzieci, których najbliżsi odeszli pod opieką hospicjów. Upominki zostaną rozdane 1 czerwca.

- Nasze dzieciaki marzą o takich prozaicznych rzeczach, nowych ciuchach, klockach lego. Marzenie może spełnić każdy z nas, ponieważ nie są one wygórowane. Są tak naprawdę na każdą kieszeń - mówi Justyna Ziętek z Fundacji Hospicyjnej.

Akcja jest już organizowana po raz dziewiąty. W tym roku na liście jest 458 marzeń z ponad 40 ośrodków w kraju.

80 dzieci jeszcze czeka na spełnienie marzenia

Jak informuje Anna Laska z fundacji, do końca akcji zostało jeszcze kilka dni, a na liście jest 80 niespełnionych marzeń.

Podarować prezent może każdy. Wystarczy wejść na stronę fundacji: TUTAJ.

Tam dostępna jest lista wszystkich prezentów. Można wybrać dziecko i skontaktować się z Justyną Ziętek, koordynatorem akcji.

Kolorem niebieskim zaznaczone marzenia dzieci, do których zgłosiły się osoby deklarujące chęć pomocy. Reszta to dzieci, które nadal czekają.

Zbiórka rzeczy trwa do 20 maja.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości