TVN24 | Pomorze

Ruszyły szczepienia w Szczecinie. "Czekałam na ten moment wiele tygodni"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/PAP
Pierwsze szczepienie w Szczecinie
Pierwsze szczepienie w SzczecinieTVN24
wideo 2/8
TVN24Pierwsze szczepienie w Szczecinie

W szpitalu wojewódzkim w Szczecinie ruszyły już pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19. - To jest absolutnie wielki triumf nauki i myśli ludzkiej. Wierzę głęboko, że dzięki tym szczepieniom wykaraskamy się z tego ogromnego kryzysu, który nas spotkał - mówi prof. Marta Wawrzynowicz-Syczewska, ordynator oddziału chorób zakaźnych. Jest ona pierwszą osobą zaszczepioną w województwie zachodniopomorskim.

Szczepienia w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie rozpoczęły się w niedzielę po godzinie 10. Pierwszą osobą, która otrzymała zastrzyk, była prof. Marta Wawrzynowicz-Syczewska, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, Hepatologii i Transplantacji Wątroby. Jak mówiła po wszystkim do dziennikarzy, czuje się dobrze i jest szczęśliwa.

- Czekałam na ten moment wiele tygodni. Wierzyłam głęboko, że to pozwoli nam z tego kryzysu wyjść. Jestem pełna podziwu dla ludzkiego umysłu i pracy tylu ludzi, którzy podarowali nam to. To jest absolutnie wielki triumf nauki i myśli ludzkiej i wierzę głęboko, że dzięki tym szczepieniom wykaraskamy się z tego ogromnego kryzysu, który nas spotkał - mówiła.

Profesor zaapelowała również do wszystkich niezdecydowanych na szczepienie. Nawiązała do słów Jana Pawła II.

- Przepraszam, że użyję tego cytatu, "nie lękajcie się". Zamknijcie oczy i uszy na te głupoty, które się wylewają z internetu, otwórzcie się na rozum, słuchajcie ludzi mądrych, słuchajcie ekspertów - powiedziała Wawrzynowicz-Syczewska. - Jako zakaźnik i nie tylko zresztą, jestem głęboko przekonana, że to pozwoli nam wrócić do normalności, dlatego nie wahałam się ani minuty jak zaproponowano mi, żebym tutaj stawiła się na pierwszy ogień - dodała.

Ruszyły szczepienia w SzczecinieTVN24

W Szczecinie zaszczepił się również Samir Zeair, chirurg transplantolog.

- Czuję się bardzo dobrze, nic nie czułem - mówił do dziennikarzy. - Ja nie miałem żadnych wątpliwości. Myślę, że to jest bardzo dobra decyzja i nie ma się nad czym zastanawiać - dodał.

Do Szczecina w pierwszym transporcie trafiło 75 dawek szczepionki. W niedzielę zaplanowano szczepienie 15 osób - pracowników medycznych i niemedycznych szpitala wojewódzkiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Pierwsze szczepienia w Gdańsku przed południem

Tak wyglądało szczepienie pierwszej osoby w Polsce

Na Pomorzu szczepienia przeciw COVID-19 ruszą w niedzielę przed południem.

- Pierwsze szczepienia zostaną wykonane w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku - przekazała Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka prasowa Szpitali Pomorskich.

Transport szczepionek do GdańskaTVN24

Do tej placówki dotarło w niedzielę 75 sztuk szczepionki przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności zostanie zaszczepiony personel medyczny.

W województwie pomorskim szczepienia będą prowadzone w czterech placówkach.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:MAK

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości