Tak wyglądało szczepienie pierwszej osoby w Polsce

Autor:
akw/kab
Źródło:
TVN24
Pierwsza osoba zaszczepiona w Polsce
Pierwsza osoba zaszczepiona w PolsceTVN24
wideo 2/21
TVN24Pierwsza osoba zaszczepiona w Polsce

Jestem dumna z tego, że zostałam wybrana - powiedziała przed szczepieniem naczelna pielęgniarka warszawskiego szpitala MSWiA Alicja Jakubowska. To ona, jako pierwsza w Polsce, została zaszczepiona przeciw COVID-19.

ALICJA JAKUBOWSKA BĘDZIE GOŚCIEM NIEDZIELNYCH "FAKTÓW PO FAKTACH" O GODZINIE 19.20.

W niedzielę rano w stołecznym Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA zaszczepiono przeciw COVID-19 pierwszą osobę w Polsce - naczelną pielęgniarkę szpitala Alicję Jakubowską. - Jestem dumna, dla mnie to też historia - powiedziała przed szczepieniem. - Jeśli chcemy wrócić do normalności, to trzeba się zaszczepić - podkreśliła, tłumacząc, że szczepionka to "pancerz ochronny".

- Widać radość w moich oczach? Widać? - powiedziała tuż po szczepieniu. Jakubowska podczas późniejszej rozmowy z dziennikarzami zwróciła się do niezdecydowanych: - Jeżeli ktoś nie chce się zaszczepić sam dla siebie, niech się zaszczepi dla tych bliskich, których się kocha.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Pierwsza transza szczepionek, która dotarła do Polski, to około 10 tysięcy dawek. Kolejny transport ma zawierać ich 300 tysięcy. Do końca stycznia do naszego kraju powinno dotrzeć 1,5 miliona dawek.

>> Szczepienia przeciw COVID-19 - najważniejsze informacje

Autor:akw/kab

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości