Opiekunka ze żłobka zakażona koronawirusem. 178 osób, w tym dzieci, objęto kwarantanną

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Kierownik żłobka o otwarciu miejskich placówekTVN24
wideo 2/9
TVN24Kierownik żłobka o otwarciu miejskich placówek

Opiekunka ze żłobka "Słoneczko" w Bydgoszczy jest zakażona koronawirusem - przekazał bydgoski sanepid. Placówka została zamknięta, a 178 osób - pracownicy, dzieci i członkowie ich rodzin - jest teraz w kwarantannie.

O tym, że jedna z opiekunek pracujących w żłobku ma koronawirusa, poinformowała we wtorek Olga Radkiewicz, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Powiatowy inspektor sanitarny w Bydgoszczy dowiedział się o dodatnim wyniku badań w kierunku SARS-CoV-2 w poniedziałek w późnych godzinach wieczornych.

- Oczywiście dyrekcja placówki zdecydowała o jej zamknięciu do odwołania – powiedziała Radkiewicz.

Kwarantanną zostało objętych 178 osób - są wśród nich pracownicy żłobka, dzieci i ich rodziny. Od tych osób pobierane są wymazy do badań na obecność koronawirusa. Do żłobka uczęszcza 45 maluchów. Powiatowy inspektor sanitarny w związku ze stwierdzonym zakażeniem prowadzi dochodzenie epidemiologiczne.

Otwarte żłobki

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Zgodnie z wytycznymi rządu oddziały przedszkolne w szkołach i inne formy wychowania przedszkolnego, a także żłobki mogły zostać otwarte od 6 maja. Decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmowali dyrekcja i organy prowadzące. Część samorządów zdecydowała o otwarciu placówek w późniejszych terminach.

"Słoneczko" należy do Zespołu Żłobków Miejskich. W Bydgoszczy samorządowe żłobki wznowiły działalność 25 maja.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: