Zobaczył groźnego pająka na schodach. Przestraszył się i wezwał służby. Okazało się, że to zabawka

Autor:
mm/tok
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Inowrocławiu
Do zdarzenia doszło w InowrocławiuGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w Inowrocławiu

Na schodach klatki schodowej znajduje się duży egzotyczny pająk - takie zgłoszenie otrzymali od przestraszonego mieszkańca strażnicy miejscy z Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie). Po przyjeździe na miejsce i oględzinach, okazało się, że była to tylko sztuczna zabawka.

W piątek (27 stycznia) do dyżurnego Straży Miejskiej w Inowrocławiu wpłynęło zgłoszenie o tym, że na klatce schodowej w jednym z bloków przy ul. Kleeberga znajduje się duży egzotyczny pająk.

Pająk na schodach klatki schodowej. Na szczęście to była zabawka

- Mężczyzna poprosił strażników o interwencję, ponieważ sam był bardzo zaniepokojony tym widokiem. Zwierzę mocno go wystraszyło. Patrol pojechał na miejsce i po oględzinach okazało się, że była to zabawka. Zgłaszający był jednak mocno wystraszony i na pewno nie był to z jego strony żart - powiedziała Sylwia Dębska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Inowrocławiu.

Strażnicy przyznają, że tego typu zgłoszenia zdarzają się dość często. W tym przypadku skończyło się akurat na atrapie, natomiast w wielu sytuacjach mają do czynienia z żywymi zwierzętami.

Wąż uwięziony w kosmetyczce

- Nie dziwi nas to, że takie zgłoszenie wpłynęło. Zdarzają się takie sytuacje, że podczas różnego rodzaju kontroli w mieszkaniach, stykamy się z egzotycznymi zwierzętami, które mają skłonności do ucieczek - dodała Dębska.

Mieszkaniec Inowrocławia myślał, że to żywy pająkStraż Miejska w Inowrocławiu

Podkreśliła, że jakiś czas temu, strażnicy otrzymali zgłoszenie o wężu zamkniętym w kosmetyczce. - Jak się okazało był to prawdziwy wąż, który potrzebował pomocy - zakończyła zastępca komendanta.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Inowrocławiu

Pozostałe wiadomości