TVN24 | Pomorze

Gdynia. Wypadek na Paradzie Mikołajów, motocyklista wjechał w grupę ludzi. Kobieta została ranna

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK//rzw
Źródło:
TVN24
Wypadek na paradzie Mikołajów w Gdyni
Wypadek na paradzie Mikołajów w GdyniTVN24
wideo 2/6
TVN24Wypadek na paradzie Mikołajów w Gdyni

Motocyklista wjechał w ludzi obserwujących niedzielną Paradę Mikołajów w Gdyni. Poszkodowana została 42-letnia kobieta. Jak podała policja, do wypadku doszło po tym, jak otarły się o siebie dwa jednoślady, których kierowcy uczestniczyli w paradzie.

Zgłoszenie o wypadku na Paradzie Mikołajów na Skwerze Kościuszki w Gdyni policja dostała w niedzielę kilkanaście minut po godzinie 12. Jak informują służby, kolumna motocyklistów jechała w kierunku centrum. W pewnym momencie dwóch otarło się o siebie.

Jednemu z mężczyzn udało się zjechać w prawo. Jak widać na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych na profilu GDYNIA 112, jego maszyna przewróciła się na bok. Drugi z motocyklistów wjechał w ludzi stojących obok.

Kobieta trafiła do szpitala

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Podkom. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przekazała w rozmowie z portalem tvn24.pl, że poszkodowana została jedna kobieta, która stała wśród osób obserwujących paradę - to 42-letnia mieszkanka Gdyni.

Jak ustalił nieoficjalnie reporter TVN24, 42-latka ma uraz głowy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obaj motocykliści byli trzeźwi.

Wypadek na paradzie Mikołajów w GdyniGDYNIA 112

"Mikołaje na motocyklach"

Parada już po raz 19. przejechała ulicami Trójmiasta. To element corocznej akcji charytatywnej "Mikołaje na motocyklach". Jej celem jest zebranie pieniędzy na posiłki w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego oraz na upominki dla dzieci z domów dziecka.

Aby uczestniczyć w paradzie, trzeba kupić cegiełkę, przebrać się za świętego Mikołaja i przyjechać do punktu startu. 

Autor:MAK//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GDYNIA 112

Pozostałe wiadomości