Pomorze

Pomorze

Sześć osób poszkodowanych, trzy trafiły do szpitala. Wśród nich jest 10-letnie dziecko. Tak zakończyła się próba zrobienia samochodem ewolucji przez 18-letniego kierowcę w Stargardzie. Świadkowie mówią: to była nielegalna impreza, policja nie interweniowała.

- Policjanci byli na miejscu kilkadziesiąt minut i wówczas nie doszło do naruszenia prawa - tak aspirant Irena Kornicz z zachodniopomorskiej policji komentowała kontrowersje wokół obecności funkcjonariuszy podczas zakończonych wypadkiem zawodów driftowych w Stargardzie. Pilot rajdowy Maciej Wisławski przyznał, że "dziwi się, jak policja mogła na coś takiego pozwolić".

W sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie) znaleziono w morzu ciało chłopca. To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek. Tymczasem potwierdzono tożsamość dziewczynki, której ciało znaleziono w Bałtyku w piątek. Wcześniej zmarł ich 14-letni brat. Rodzeństwo było nad morzem na wakacjach.

Prawie czterdzieści lat temu dwoje dzieci beztrosko bawiło się na plaży w Jastarni. Ona mała blondynka z wiaderkiem w ręce. On wyższy od niej o pół głowy brunet. Byli nierozłączni. Ktoś zrobił im wtedy zdjęcie. Marcin, czyli chłopak z tego zdjęcia, znalazł je niedawno w rodzinnym albumie i chciałby je powtórzyć. Plaża w Jastarni wciąż jest. Tylko jak znaleźć tamtą blondynkę?

Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Zakończono poszukiwania 11-letniej dziewczynki i 13-letniego chłopca, którzy zaginęli w Bałtyku w Darłówku (Zachodniopomorskie). Ciał nie odnaleziono. Ich 14-letniego brata wyciągnięto we wtorek, ale zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Rodzina pochodzi z Wielkopolski. Nad morzem była na wakacjach.

W wieku 99 lat zmarł we wtorek w Gdańsku Brunon Zwarra, więzień obozów koncentracyjnych Stutthof i Sachsenhausen oraz autor książek historycznych o Gdańsku, w tym autobiograficznej "Wspomnienia gdańskiego bówki".