Żuk wziął Lublin "w cuglach"

Krzysztof Żuk wygrał z ogromną przewagą
Krzysztof Żuk wygrał z ogromną przewagą
Źródło: tvn24

Mieszkańcy Lublina już w pierwszej turze wybrali prezydenta miasta. Walczący w wyborach o reelekcję Krzysztof Żuk z Platformy Obywatelskiej nie dał szans rywalom i według sondażu IPSOS dla TVN24, zdobył aż 59,5 proc. głosów. Za nim z duża stratą uplasował się kandydat koalicji partii prawicowych - Grzegorz Muszyński.

TAK GŁOSOWALI POLACY. WYNIKI Z CAŁEGO KRAJU W JEDNYM MIEJSCU

Startujący z ramienia PO Krzysztof Żuk był faworytem wyborów w Lublinie, jednak jeszcze kilka tygodni temu mało kto zakładał, że wygra w pierwszej turze.

Prezydenci wybrani w I turze w Łodzi i Lublinie

Prezydenci wybrani w I turze w Łodzi i Lublinie

Kandydat po wygrał "w cuglach"

Koalicja wszystkich prawicowych ugrupowań w mieście - na czele z Prawem i Sprawiedliwością - próbowała podjąć walkę wystawiając jednego kandydata. To jednak Żuk przekonał wyborców najwyraźniej bardzo zadowolonych z czterech minionych lat jego rządów. Kandydat PO zdobył 59,5 proc. głosów, a Grzegorz Muszyński - 30 procent.

Antoni Chrzonstowski - kandydat Konwencji Nowej Prawicy - uzyskał jedynie 4,2 proc. głosów. Tuż za nim uplasował się Marian Kowalski wystawiony przez Ruch Narodowy (3,7 proc.), a piąta w kolejności - zyskując zaufanie 2,6 proc. mieszkańców - uplasowała się kandydatka komitetu Lubelska Lewica Razem, Dotora Polz-Gruszka.

Autor: adso/i / Źródło: tvn24

Czytaj także: