Premier o sądownictwie "w półzapaści". Bielan: takie słowa nie powinny mieć miejsca w mediach

Autor:
ft/kab
Źródło:
Sieci, TVN24
Bielan: obóz rządzący to nie jest klub towarzyski, w którym każdy ma się lubić
Bielan: obóz rządzący to nie jest klub towarzyski, w którym każdy ma się lubićTVN24
wideo 2/5
TVN24Bielan: obóz rządzący to nie jest klub towarzyski, w którym każdy ma się lubić

Większego chaosu i kłopotów, niż mamy obecnie w sądownictwie, już chyba mieć nie możemy - ocenił w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem, "sądownictwo zostało doprowadzone do stanu półzapaści i będzie wegetowało do momentu, gdy nastąpi jakaś poprawa, a może i szersza zgoda na zmiany". 

Szef rządu w obszernej rozmowie z tygodnikiem "Sieci" pytany był o kwestię wymiaru sprawiedliwości, na czele którego stoi minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. - Większego chaosu i kłopotów, niż mamy obecnie w sądownictwie, już chyba mieć nie możemy - powiedział.

- Sądownictwo zostało doprowadzone do stanu półzapaści i myślę, że będzie wegetowało do momentu, gdy nastąpi jakaś poprawa, a może i szersza zgoda na zmiany. Dziś jest gorzej, niż było - ocenił.

Wskazał, że "nie nastąpiła prawdziwa cyfryzacja, taka, którą udało się choćby wprowadzić w bankowości".

Bielan o słowach premiera: nie powinny mieć miejsca w mediach

Dopytywany o słowa premiera Morawieckiego, europoseł PiS Adam Bielan ocenił w "Rozmowie Piaseckiego", że "z całą pewnością tego rodzaju wymiana opinii nie powinna mieć miejsca w mediach". - Możemy sobie mówić różne rzeczy, często bardzo krytyczne, ale raczej w zaciszu gabinetów, na posiedzeniach rady koalicji czy na posiedzeniach klubu parlamentarnego - dodał. 

- Obóz rządzący to nie jest klub towarzyski, w którym każdy ma się lubić. Jesteśmy bardzo szerokim obozem pod względem ideowym, pod względem osobowości i jakichś ambicji politycznych. Nas wiąże umowa koalicyjna - argumentował.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: Sieci, TVN24

Pozostałe wiadomości