TVN24 | Polska

Dworczyk: zakładam, że pod koniec czerwca zniesiemy zakaz zgromadzeń spontanicznych

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Zakaz zgromadzeń spontanicznych
Zakaz zgromadzeń spontanicznychTVN24
wideo 2/5
TVN24Zakaz zgromadzeń spontanicznych

Na koniec czerwca planujemy kolejne luzowanie obostrzeń. Zakładam, że jednym z przepisów, który zostanie wówczas zniesiony, jest zakaz zgromadzeń spontanicznych - powiedział w poniedziałek Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu do spraw szczepień.

W opublikowanym w sobotę w Dzienniku Ustaw rozporządzeniu utrzymano zakaz zgromadzeń spontanicznych. Wielu prawników uważa go za nieuzasadniony, zwłaszcza wobec zwiększania limitów osób mogących przebywać na koncertach, imprezach okolicznościowych czy stadionach. Rząd zakazał spontanicznych zgromadzeń w ubiegłym roku. Jak tłumaczono wówczas, decyzja ta miała na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dworczyk: zakładam, że pod koniec czerwca zniesiemy zakaz zgromadzeń spontanicznych

O zakazie zgromadzeń spontanicznych mówił w poniedziałek RMF FM Michał Dworczyk, szef KPRM. - Jeszcze kilka form funkcjonowania życia społecznego jest objętych obostrzeniami, które zostaną według mojej wiedzy zlikwidowane pod koniec tego miesiąca - powiedział.

Tłumaczył, że zakaz zgromadzeń spontanicznych wynika z tego, że w "przypadku tego typu zgromadzenia nie ma wskazanego organizatora ani innej osoby, która przypilnowałaby, ile osób bierze w nim udział oraz czy są przestrzegane reguły sanitarne".

Zaznaczył, że to, kiedy zakaz przestanie obowiązywać, zależy przede wszystkim od rozwoju sytuacji epidemicznej. - Natomiast kolejne luzowanie obostrzeń ma odbyć się pod koniec tego miesiąca i zakładam, że to może być jeden z przepisów, które zostaną zlikwidowane - powiedział Dworczyk.

Autor:ads/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości