Korwin-Mikke: mam nadzieję, że nastąpił przełom

[object Object]
Janusz-Korwin-Mikke, Kaja-Godek, Grzegorz-Braun podczas wieczoru wyborczego Konfederacjitvn24
wideo 2/35

Polacy wybrali w niedzielę posłów do Parlamentu Europejskiego. Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy zagłosowało 6,1 procent osób. - Mam nadzieję, że nastąpił przełom – powiedział lider ugrupowania, Janusz Korwin-Mikke.

WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2019 - WYNIKI SONDAŻU>

Jeśli wyniki wyborów się potwierdzą, Konfederacja otrzyma trzy mandaty w Parlamencie Europejskim.

Korwin-Mikke o Okrągłym Stole i "pachołkach Kiszczaka"

Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że "przy Okrągłym Stole (w 1989 roku - red.) zapadła decyzja, że prawica nigdy nie będzie dopuszczona do władzy".

– Pachołki generała Kiszczaka do tej pory bardzo starannie dotrzymują umowy Okrągłego Stołu – stwierdził lider Konfederacji.

- Mam nadzieję, że nastąpił przełom – zakończył.

Piotr Marzec przypomniał historię powstania ugrupowania. Zapowiedział, że w niedługiej przyszłości Konfederacja otworzy w Sejmie klub parlamentarny.

Sztab Konfederacji. Przemówienie Liorya
Sztab Konfederacji. Przemówienie Lioryatvn24

"Wspólnymi siłami daliśmy radę"

"Atakowani zmasowaną propagandą i falą oszczerstw, ale wspólnymi siłami daliśmy radę! To dopiero początek, pierwszy krok, kolejny będzie podczas jesiennych wyborów" – napisano w oświadczeniu na profilu Konfederacji na Facebooku.

"Dziękujemy wszystkim za głosy i wspaniałe wsparcie! Nie zawiedziemy Was, idziemy razem jako wielka koalicja propolska" – dodano.

Wyniki exit poll

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. PiS zdobyło 42,4 proc. głosów. To przekłada się na 24 mandaty.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska. Na to ugrupowanie zagłosowało 39,1 proc. ankietowanych. To oznacza, że KE zdobyła 22 mandaty w europarlamencie.

Ostatnie miejsce podium według sondażu exit poll zajęła Wiosna - partię tę poparło 6,6 proc. badanych. Tym samym obejmą trzy mandaty w PE.

Autor: asty//rzw / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości