Polska

WOŚP ma już ponad 62 mln złotych. W sztabach wielkie liczenie

Polska

WOŚP ma już ponad 62 miliony złotych
TVN24 BiSWOŚP ma się czym pochwalić

To, że gramy po raz 25., to rekord - ocenił szef WOŚP Jerzy Owsiak, podsumowującej 25. Finał. Po północy poinformowano, że dotychczas fundacja zebrała ponad 62 mln zł. Wstępne podsumowanie zbiórki zaplanowano na poniedziałek, a ostateczna zebrana kwota będzie znana na początku marca.

Poprzedni Finał WOŚP kończyła z wynikiem ponad 43,4 mln zł. Ostatecznie fundacja w zeszłym roku zebrała ponad 72 mln zł.

Obecny stan konta to przewidywana na ten moment kwota; pieniądze cały czas spływają, będą liczone do końca lutego. Ostateczne informacje o tym, ile zebrano, mają być przedstawione 8 marca. - Będziemy szczęśliwi, jeśli zbierzemy podobną sumę do zeszłorocznej, ale to była ogromna suma. Boję się, że jej nie pobijemy, bo to jest przeogromna suma, ale jesteśmy dobrej myśli - mówił Owsiak.

62 mln na koncie

- Rekordy biją sportowcy, my mamy do tego dystans - dodał. Jak ocenił, rekordem jest to, że WOŚP gra po raz 25. Po północy na koncie WOŚP było ponad 62 mln zł.

CZYTAJ RELACJĘ LIVE Z 25. FINAŁU WOŚP

Owsiak przekazał, że w poniedziałek o godz. 15 planowana jest konferencja prasowa, na której poda kolejne szczegóły.

Apelował, by pamiętać, że działanie WOŚP, to nie jeden dzień w roku, ale praca przez cały rok, której Finał jest zwieńczeniem.

25. Finał WOŚP

W ramach Finału WOŚP w całym kraju odbywały się koncerty i różnego rodzaju imprezy - od samego rana w całej Polsce, a także w wielu miejscach na świecie, kwestowłó tysiące wolontariuszy. W Warszawie odbył się koncert na Placu Defilad, zorganizowano tam też "orkiestrowe miasteczko" z mnóstwem atrakcji dla odwiedzających; można tam też było zobaczyć sprzęt, który kupuje Orkiestra. W tegorocznym Finale WOŚP - "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom" - uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych. Fundację można wspierać nie tylko przez datki do puszek wolontariuszy, ale również za pośrednictwem internetu, SMS-ów, czy uczestnicząc w charytatywnych aukcjach (wiele z nich potrwa do lutego).

Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policji
Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policjitvn24
wideo 2/21

Autor: mw/sk / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości