Włodzimierz Czarzasty o komisji i "złych wspomnieniach Szymona": więcej wiary

Źródło:
TVN24
Czarzasty: jeżeli działania komisji specjalnej pomogą w bezpieczeństwie, trzeba ją powołać
Czarzasty: jeżeli działania komisji specjalnej pomogą w bezpieczeństwie, trzeba ją powołaćTVN24
wideo 2/6
Czarzasty: jeżeli działania komisji specjalnej pomogą w bezpieczeństwie, trzeba ją powołaćTVN24

Nie jestem przeciwko powołaniu komisji, która zbada historię wpływów rosyjskich w Polsce - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 współprzewodniczący Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. - Znam takie zdanie: po co nam komisja, jak służby powinny dobrze funkcjonować? A ja mam pytanie takie: w czym przeszkadza funkcjonowanie komisji złożonej z wybitnych specjalistów, bo tak ją rozumiem, oraz świetne funkcjonowanie służb? - dodał Czarzasty, nawiązując do słów marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

Premier Donald Tusk powiedział we wtorek, że ma nadzieję, iż w następnym tygodniu ruszy komisja do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich. - Nie będzie komisji sejmowej. Powołam komisję rządową, która dostanie termin dwumiesięczny. I w ciągu dwóch miesięcy przygotuje raport, z którego będzie wynikało, kto, gdzie, dlaczego i za ile podlegał takim wpływom. Kto wykonywał zlecenia z Rosji i Białorusi. I przede wszystkim, kto podejmował decyzję o ukręcaniu tych spraw - zapowiedział. Premier podkreślił, że w komisji nie będzie polityków. Będą za to urzędnicy, eksperci i przedstawiciele służb.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, odnosząc się do tej kwestii w środę w "Jeden na jeden" w TVN24, powiedział, że "nie jest przeciwko powołaniu komisji, która zbada historię wpływów rosyjskich w Polsce".

- Wpływy rosyjskie są w całej Europie, jesteśmy w trakcie wojny na Ukrainie, i zawsze to było - dodał.

- Znam takie zdanie: po co nam komisja, jak służby powinny dobrze funkcjonować? A ja mam pytanie takie: w czym przeszkadza funkcjonowanie komisji złożonej z wybitnych specjalistów, bo tak ją rozumiem, oraz świetne funkcjonowanie służb? - powiedział Czarzasty, nawiązując do słów marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

Zdaniem współprzewodniczącego Nowej Lewicy "zawsze będzie taka sytuacja, że służby czegoś nie zauważą, zawsze będzie coś takiego, co komisja może znaleźć".

- Jeżeli działania komisji specjalnej pomogą nam w bezpieczeństwie, trzeba ją powołać. Służby powinny oczywiście pracować jak najlepiej - mówił.

Włodzimierz CzarzastyTVN24

- Rozumiem, że Szymon ma złe wspomnienia po poprzedniej komisji. Problem z poprzednią komisją rosyjską polegał na tym, że właściwie znaliśmy wynik pracy tej komisji przed powołaniem tej komisji. Była ona ewidentnie upolityczniona i ewidentnie nastawiona przeciwko jednemu człowiekowi - mówił Czarzasty.

Dodał, że "w związku z tym jest jakaś różnica". - Więcej wiary - mówię do swoich koalicjantów - powiedział.

CZYTAJ: Hołownia: jeżeli chodzi nam o łapanie agentów, to od tego mamy służby, a nie komisje

Czarzasty o Szmydcie

Odniósł się także do sprawy byłego już sędziego Tomasz Szmydta, który uciekł na Białoruś. Pytany, czy dowiemy się w najbliższym czasie prawdy na jego temat, odpowiedział, że jego zdaniem w najbliższym czasie nie, dlatego, że materiał do przeanalizowania jest olbrzymi.

- Natomiast już pierwsze wnioski zaczynają się rysować. Jest w Polsce taka zasada, że ze względu na niezależność sędziów i prokuratorów, sędziowie i prokuratorzy nie są sprawdzani i badani, nawet jak mają dostępy do informacji tajnych. Pierwszy wniosek, jaki mi się nasuwa jako członkowi komisji do spraw służb specjalnych, notabene taki wniosek już z komisji poszedł do przemyślenia, jest taki: uważam, że sędziowie, prokuratorzy muszą być niezależni, ale nic by się złego nie stało, gdyby ci sędziowie i prokuratorzy, którzy mają dostęp do materiałów tajnych, byli sprawdzani - mówił.

Czarzasty pytany, czy będzie zmiana ustawy w tej sprawie, powiedział, że nie wie. - Będziemy decydowali o tym - dodał.

- Gdyby pan sędzia Szmydt, w tej chwili rozumiem zdrajca, był sprawdzany, to by nie uciekał, bo by został złapany - ocenił.

Czarzasty o sprawdzaniu sędziów i prokuratorów, którzy mają dostęp do materiałów tajnych
Czarzasty o sprawdzaniu sędziów i prokuratorów, którzy mają dostęp do materiałów tajnychTVN24

Czarzasty: nie wierzę prezydentowi

Wicemarszałek odniósł się także do sprawy nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, zgodnie z którą wszyscy sędziowie w Polsce, a nie Sejm, będą wybierać 15 członków-sędziów KRS. Senat w zeszłym tygodniu poparł ją wraz z poprawkami. Opowiedział się za poprawką, by kandydatami do KRS mogli być tak zwani neosędziowie, czyli powołani już po dokonanych przez PiS zmianach w Radzie w grudniu 2017 roku. Skrytykowały to stowarzyszenia sędziów i prokuratorów.

- Wiele argumentów z różnych stron w tej sprawie pada. Jest stanowisko Komisji Weneckiej, która mówi, że tych wszystkich neosędziów nie należy tak samo traktować, bo nie ma odpowiedzialności zbiorowej. To stanowisko jest przez różnych z kolei sędziów różnie interpretowane - zaznaczył Czarzasty.

Dodał, że zaproponowane poprawki wrócą do Sejmu.

Zapowiedział, że przed posiedzeniem Sejmu klub Lewicy zaprosi ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego, do którego "mamy zaufanie". - Wysłuchamy wszystkich racji. Skonsultujemy się z naszymi koalicjantami i podejmiemy decyzję - podkreślił.

Czarzasty został zapytany, czy "Bodnar, bo takie są nieoficjalne oceny tej sytuacji, za mocno uwierzył w skuteczność swojego negocjowania z Pałacem Prezydenckim w tej sprawie". Minister mówił w zeszłym tygodniu, że rozmawia ze środowiskiem Andrzeja Dudy w sprawie poparcia nowelizacji ustawy o KRS. Ocenił, że to "ostatni etap, kiedy można jeszcze coś z panem prezydentem skonsultować i nie narazić się na ryzyko weta".

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS
Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRSTVN24

- Ja panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie nie wierzę. To wszystko co robi pan minister Bodnar, któremu z kolei wierzę, jest wynikiem tego, co pan prezydent Andrzej Duda podpisał w przeszłości - powiedział.

Dodał, że Duda "tak rozmontował z poprzednią koalicją rządową system sprawiedliwości w Polsce, że w tej chwili usiłujemy ten węzeł gordyjski rozwiązać od pięciu miesięcy".

Czarzasty o pakcie migracyjnym

Czarzasty odniósł się także do zatwierdzonego przez Radę Unii Europejskiej paktu migracyjnego i słów premiera w tej kwestii.

- Polska nie przyjmie z tego tytułu żadnych migrantów. Polska przyjęła setki tysięcy migrantów w związku z wojną rosyjsko-ukraińską. Mamy dziesiątki tysięcy także migrantów z Białorusi - powiedział Tusk.

- Polska przyjęła miliony, naprawdę miliony, oni wracali, uchodźców z Ukrainy, z Białorusi. (...) Unia Europejska nam w tym nie pomogła. Zawsze jako Lewica uważaliśmy, że 500 euro miesięcznie na pobyt Ukraińca powinna Polska dostawać. My więcej pomagamy i powinniśmy być beneficjentem tego programu, który Unia Europejska w tej chwili przyjęła. Mam takie samo zdanie jak premier Tusk. Miałem takie zdanie dwa lata temu i trzy lata temu - mówił Czarzasty.

- Żądam tego, żeby Unia Europejska uznała fakt taki, że Polska, bez względu na to przez kogo była rządzona, przyjęła masę Ukraińców, w tym milion ukraińskich dzieci i dała im opiekę - dodał. - Nie dostaliśmy żadnej pomocy w tej sprawie. To jest po prostu skandal - ocenił.

- Odpowiedzialność za przyjmowanie w ogóle uchodźców, również z Ukrainy, niech weźmie cała Europa. My naprawdę w tej sprawie odrobiliśmy lekcje. To nie jest przeciwko komukolwiek stanowisko. Tylko to jest prośba do Unii Europejskiej, żeby dostrzegła taki kraj, który jest na wschodzie tej Unii Europejskiej, graniczy z Ukrainą, że my w tej sprawie odrobiliśmy lekcje za wiele krajów - mówił.

Czarzasty: mur na granicy z Białorusią trzeba wzmacniać, ale jest jeden warunek

Pytany o kwestię zapory na granicy z Białorusią, której wzmocnienie, jak mówił szef rządu, to plan minimum, Czarzasty powiedział, że "mur trzeba wzmacniać, ale jest jeden warunek, który stawiamy i mówimy wszędzie, również na rządzie". Nie mogą tam ludzie, do diabła, umierać. To nie może być tak, że gdzieś w bagnie będziemy łowili ludzi na tym przejściu. Służby muszą na to zwracać uwagę. Polska musi być bezpieczna, ale nie kosztem śmierci ludzi, którzy szukają wolności - podkreślił.

Autorka/Autor:js/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

"Nierzetelny sposób" organizowania i przeprowadzania konkursów, Zbigniew Ziobro był "głównym decydentem" w sprawach konkursowych i wydawał polecenia, kto ma zwyciężyć, a politycy "kupczyli pieniędzmi" z Funduszu Sprawiedliwości w swoich okręgach wyborczych - taki obraz funkcjonowania Funduszu przedstawił Tomasz Mraz, były dyrektor odpowiedzialnego za niego departamentu w resorcie sprawiedliwości. Przedstawiamy najważniejsze punkty jego wystąpienia.

Co powiedział były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości? Najważniejsze punkty

Co powiedział były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości? Najważniejsze punkty

Źródło:
TVN24

W środę w okolicach Kurowa Braniewskiego (powiat elbląski), doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29 – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

"Doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29"

"Doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29"

Źródło:
tvn24.pl

Środa była kolejnym burzowym dniem w naszym kraju. Strażacy wyjeżdżali do interwencji związanych z gwałtowną pogodą kilkaset razy. W Radzewie (Wielkopolskie) piorun uderzył w budynek mieszkalny. W Jerzmanowicach (Małopolskie) po ulewie podtopione zostały domy. Materiały pokazujące gwałtowną pogodę otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"To był moment, po chwili na podwórku powstała rzeka"

"To był moment, po chwili na podwórku powstała rzeka"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24, PAP, Kontakt 24

W nocy ze środy na czwartek burze będą zagrożeniem w części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Zjawiskom mają towarzyszyć dość intensywne opady deszczu, może spaść grad. Sprawdź, gdzie będzie niebezpiecznie.

Ostrzeżenia IMGW w ośmiu województwach

Ostrzeżenia IMGW w ośmiu województwach

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Prawdopodobnie w tym notesiku był również poseł, wiceminister Michał Wójcik z jakąś kwotą. Jaka to była kwota, panie pośle? - mówił poseł KO Michał Szczerba, zwracając się do posła Suwerennej Polski Michała Wójcika. Nawiązał do informacji przekazanych w środę przez byłego dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasza Mraza. - To są bajki i bzdury, które dzisiaj były wygadywane na tym zespole - stwierdził Wójcik.

Nowe informacje o Funduszu Sprawiedliwości. "Mam wrażenie, że pana nazwisko w tym kajeciku też było"

Nowe informacje o Funduszu Sprawiedliwości. "Mam wrażenie, że pana nazwisko w tym kajeciku też było"

Źródło:
TVN24

- Mam nadzieję, że to, co opowiada były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości Tomasz Mraz, nie jest prawdą, bo byłoby to coś złego - powiedział w TVN24 Piotr Mueller (PiS). Jak dodał, "być może przekonali tego pana, aby opowiedział taką historię, żeby bronić się przed zarzutami wobec siebie". - My wiemy, że się działo coś bardzo złego, ale zarazem za tym nie idą żadne wnioski procesowe. Czekamy na wnioski o uchylenie immunitetu. Wówczas cała procedura zostanie uruchomiona - stwierdził Paweł Zalewski (Trzecia Droga).

Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości zabrał głos. Mueller: mam nadzieję, że to, co opowiada, nie jest prawdą

Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości zabrał głos. Mueller: mam nadzieję, że to, co opowiada, nie jest prawdą

Źródło:
TVN24

- Będzie decyzja w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego na dniach - powiedział w programie "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. - Myślę, że na pewno będzie powstawać lotnisko, które jest potrzebne - dodał. Wicepremier odniósł się także do poprawki do nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Kosiniak-Kamysz o przyszłości CPK: decyzja jest na dniach

Kosiniak-Kamysz o przyszłości CPK: decyzja jest na dniach

Źródło:
TVN24

Trwa jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy między innymi nazwisko autora Zdjęcia XX-lecia. Członkowie jury ogłaszają także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Transmisję z gali można oglądać w TVN24 GO.

Grand Press Photo 2024. Trwa jubileuszowa gala. Ogłoszono Zdjęcie XX-lecia

Grand Press Photo 2024. Trwa jubileuszowa gala. Ogłoszono Zdjęcie XX-lecia

Źródło:
tvn24.pl

Pasażerowie lotu z Londynu do Singapuru przeżyli dramatyczne chwile, kiedy samolot, którym podróżowali, wpadł w turbulencje. - Wszystko wydarzyło się bardzo szybko, dlatego nikt nie mógł na to zareagować - relacjonuje jeden z nich. Na pokładzie było 211 pasażerów i 18 członków załogi. Zginęła jedna osoba zginęła, a ponad 70 zostało rannych.

Samolot nagle wpadł w turbulencje. Relacje pasażerów lotu z Londynu do Singapuru

Samolot nagle wpadł w turbulencje. Relacje pasażerów lotu z Londynu do Singapuru

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Policjanci zatrzymali 45-latkę oraz 26-latka. To matka i syn. Mieli podawać się za policjantów i okradać starsze osoby. Według śledczych, straty mogą sięgać setek tysięcy złotych.

Zarzuty i areszt dla matki i syna

Zarzuty i areszt dla matki i syna

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od 1 czerwca banki będą musiały przed udzieleniem pożyczki, kredytu czy przy wypłacie gotówki sprawdzić, czy numer PESEL klienta nie został zastrzeżony. Zapowiedź wdrożenia usługi właśnie pojawiła się na stronie internetowej Banku Millennium. Zapytaliśmy także inne banki, czy będą gotowe z wypełnieniem ustawowego obowiązku na czas.

"Wypłata gotówki będzie wstrzymana". Ważna zmiana w bankach

"Wypłata gotówki będzie wstrzymana". Ważna zmiana w bankach

Źródło:
tvn24.pl

Rolnicy ze Związku Rolniczego "Orka", którzy protestowali w Sejmie od 9 maja, opuścili budynek po rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak poinformowali podczas konferencji prasowej, mają wziąć udział w spotkaniu z głową państwa.

Po kilkunastu dniach opuścili Sejm. Koniec protestu

Po kilkunastu dniach opuścili Sejm. Koniec protestu

Źródło:
PAP

Ratownicy SAR szukają surfera, który miał problemy z utrzymaniem się na wodzie w okolicy plaży zachodniej w Ustce. Służby zaalarmował operator drona. Do akcji przyłączył się śmigłowiec Marynarki Wojennej RP.

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Trwają poszukiwania surfera

Akcja ratunkowa na Bałtyku. Trwają poszukiwania surfera

Źródło:
tvn24.pl

4 czerwca w 35. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów i pierwszej rocznicy wielkiego marszu ówczesnej opozycji, w Warszawie na placu Zamkowym ma się odbyć kolejne zgromadzenie. Zapowiedział to premier Donald Tusk.

Donald Tusk: 4 czerwca spotkajmy się na placu Zamkowym

Donald Tusk: 4 czerwca spotkajmy się na placu Zamkowym

Źródło:
tvn24.pl/PAP

Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości, podczas posiedzenia zespołu do spraw rozliczeń PiS powiedział, że "dokumenty, co do zasady, były przygotowywane w taki sposób, aby nie można było na ich podstawie poznać prawdy o tym, jak to funkcjonowało". Dodał, że w sprawach dotyczących rozstrzygnięć konkursowych Zbigniew Ziobro był "tak naprawdę głównym decydentem".

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości: było polecenie od Ziobry, jakie podmioty mają zwyciężyć

Były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości: było polecenie od Ziobry, jakie podmioty mają zwyciężyć

Źródło:
TVN24

Prokuratura ma skierować pierwsze wnioski o uchylenie immunitetu poselskiego w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Mają one dotyczyć polityków Suwerennej Polski, byłych wiceministrów sprawiedliwości Michała Wosia i Marcina Romanowskiego - dowiedział się TVN24.

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

TVN24 nieoficjalnie: będą wnioski o uchylenie immunitetu politykom Suwerennej Polski

Źródło:
TVN24, PAP

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienia sądu I instancji o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec trzech osób w związku z działaniami Funduszu Sprawiedliwości, w tym księdza Michał O., prezesa Fundacji Profeto - poinformował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prokurator Przemysław Nowak.

Afera wokół Funduszu Sprawiedliwości. Sąd odrzucił zażalenia na areszt dla trzech podejrzanych

Afera wokół Funduszu Sprawiedliwości. Sąd odrzucił zażalenia na areszt dla trzech podejrzanych

Źródło:
PAP

- Cztery i pół godziny trwało przesłuchanie Mateusza Morawieckiego, który w środę po raz drugi stanął przed komisją do spraw wyborów kopertowych. Zeznał, że decyzję o wyborach kopertowych podjęło kierownictwo polityczne PiS i były plany, aby druga tura wyborów także odbyła się w trybie korespondencyjnym. Na posiedzeniu panowała napięta atmosfera, padały wzajemne oskarżenia. Trzech posłów PiS opuściło salę. Jeden z nich - Przemysław Czarnek - został decyzją komisji wykluczony z obrad.

Morawiecki drugi raz przed komisją do spraw wyborów kopertowych. Trzech posłów opuściło salę

Morawiecki drugi raz przed komisją do spraw wyborów kopertowych. Trzech posłów opuściło salę

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dużo rowerzystów, jeszcze więcej pieszych i bardzo mało miejsca. Styk z praskim brzegiem to najbardziej konfliktogenne miejsca nowej kładki przez Wisłę. I nie ma szans, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie poprawie.

Najgorsze miejsce na kładce. Tu wszystkim jest niewygodnie

Najgorsze miejsce na kładce. Tu wszystkim jest niewygodnie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Projekt uchwały w sprawie korekty granic morskich Rosji z Finlandią i Litwą na Morzu Bałtyckim, zgłoszony we wtorek przez resort obrony w Moskwie, został w środę usunięty z rosyjskiej rządowej bazy aktów prawnych - poinformowała agencja Reutera. Na postulowane przez Moskwę zmiany zareagowały władze Finlandii, Litwy i Niemiec, które wezwały Rosję do przestrzegania prawa międzynarodowego, w szczególności Konwencji ONZ o prawie morza. "Trwa kolejna rosyjska operacja hybrydowa, tym razem mająca na celu sianie strachu, niepewności i wątpliwości co do ich zamiarów" - napisał szef MSZ Litwy.

Rosja chce rewizji granic na Morzu Bałtyckim. Reuters: projekt zniknął z bazy aktów prawnych

Rosja chce rewizji granic na Morzu Bałtyckim. Reuters: projekt zniknął z bazy aktów prawnych

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, The Moscow Times, Radio Swoboda, PAP

Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało w środę o objęciu sankcjami 12 amerykańskich firm zbrojeniowych i ich kierownictw wyższego szczebla w ramach retorsji za sankcje nałożone na chińskie firmy i w odpowiedzi na sprzedaż broni Tajwanowi.

Napięcie między Chinami i USA rośnie. Jest biznesowy odwet

Napięcie między Chinami i USA rośnie. Jest biznesowy odwet

Źródło:
PAP

Choć media na Wyspach nazywają go przyjacielem Harry'ego i Williama, tylko ten drugi ma być obecny na ślubie arystokraty i miliardera Hugh Grosvenora. W ceremonii nie będzie uczestniczył również jego ojciec chrzestny - król Karol, nie jest spodziewana też na niej księżna Kate. Co wiadomo o czerwcowym ślubie?

Ślub "najlepszej partii na Wyspach". Harry odmówił przyjazdu, Williamowi powierzono specjalną rolę

Ślub "najlepszej partii na Wyspach". Harry odmówił przyjazdu, Williamowi powierzono specjalną rolę

Źródło:
The Times, The Telegraph, The Independent

65-latek, wyjeżdżając z jednej z dróg osiedlowych w Białystoku, nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie poruszającemu się po ścieżce rowerowej. Doszło do zderzenia. Obaj rowerzyści upadli. 65-latek trafił do szpitala. Tam zmarł. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia i przestrzega przed jeżdżeniem rowerem bez kasku.

Rowerzyści zderzyli się na ścieżce. 65-latek zmarł w szpitalu

Rowerzyści zderzyli się na ścieżce. 65-latek zmarł w szpitalu

Źródło:
tvn24.pl

Od 1 czerwca obowiązywać będą nowe zasady zatrzymywania oraz zwrotu dowodu rejestracyjnego przez diagnostów. W przypadku niektórych pojazdów zmieni się także sam sposób przeprowadzania badań technicznych. Oto szczegóły nadchodzącej rewolucji. 

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Zmiany w badaniach technicznych. Nowe przepisy od 1 czerwca

Źródło:
tvn24.pl

Pseudoekologiczne, palą się całą dobę - twierdzą przeciwnicy samochodów elektrycznych. Auta te stały się tematem politycznych kampanii oraz antyunijnych i antyklimatycznych narracji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ironizował ostatnio, że elektryk "się bardzo ładnie pali, intensywnie". Ile jest prawdy, a ile fałszu w takich tezach? Wyjaśniamy.

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

Źródło:
Konkret24

Podczas debaty o stanie bezpieczeństwa państwa minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział wprowadzenie Karty Rodziny Wojskowej. Jak mówił ma działać podobnie jak Karta Dużej Rodziny. Co wiadomo?

Będą ulgi dla rodzin żołnierzy. Szef MON zapowiada Kartę Rodziny Wojskowej

Będą ulgi dla rodzin żołnierzy. Szef MON zapowiada Kartę Rodziny Wojskowej

Źródło:
tvn24.pl
"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

"Tańczą, piją, pieką ciasta". Liczą, że reżim upadnie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl

Zamach na premiera Słowacji Roberta Ficę poruszył lawinę nieszczerego ubolewania na temat niebezpiecznych skutków upowszechniania się tak zwanej mowy nienawiści. Piszę "nieszczerego", ponieważ mowa nienawiści stała się ulubionym językiem polityków. Bez mowy nienawiści dzisiejsza polityka jest nie do pomyślenia. Tylko oderwany od rzeczywistości pięknoduch albo frajer nie używa mowy nienawiści, narażając się tym samym na miano nudziarza albo mało wyrazistego polityka. 

Szczucie jako sport narodowy

Szczucie jako sport narodowy

Źródło:
tvn24.pl