Wietnamczyk pędził 218 km/h

Pirat pędził 218 km/h
Pirat pędził 218 km/h
Źródło wideo: policja Nysa
Źródło zdj. gł.: policja Nysa
Pędził po obwodnicy Paczkowa (woj. opolskie) 218 km/h i łamał przepisy drogowe. Pirata drogowego zatrzymała nyska policja. Audi A6 prowadził 34-letni mieszkaniec Warszawy. Dostał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Policjanci podczas rutynowego patrolu na obwodnicy Paczkowa zauważyli audi jadące z dużą prędkością w kierunku Nysy. Wideorejestrator w ich nieoznakowanym radiowozie wskazał, że samochód pędził ponad 200 km/h.

Dogonili

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h, audi rozpędziło się do 218 km/h.

Policjantom udało się zatrzymać samochód. Kierowcą audi A6 okazał się 34-letni Wietnamczyk – mieszkaniec Warszawy. Policjanci ostudzili rajdowe zapędy legitymującego się kartą stałego pobytu cudzoziemca, karząc go mandatem w wysokości 500 zł. 34-latek zarobił 10 punktów karnych.

Piraci na polskich drogach

Mężczyzna dołączył tym samym do niezbyt chlubnego grona kierowców, którzy tego lata przekroczyli prędkość o ponad 100 km - przy ograniczeniu 110km/h Niemiec pędził 219 km/h. Kilka dni wcześniej policja zatrzymała Szweda, jadącego z prędkością 216 km/h.

Obwodnica Paczkowa na mapie

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: