Mark Brzezinski: Ameryka i Polska cieszą się tą samą wolnością, ale Ukraina już nie

Źródło:
TVN24, TVN24 BIS
Brzezinski: Ameryka i Polska cieszą się tą samą wolnością, ale Ukraina już nie
Brzezinski: Ameryka i Polska cieszą się tą samą wolnością, ale Ukraina już nieTVN24
wideo 2/13
Brzezinski: Ameryka i Polska cieszą się tą samą wolnością, ale Ukraina już nieTVN24

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski w przemówieniu z okazji Dnia Amerykańskiego i 40-lecia KARTY mówił o stosunkach polsko-amerykańskich. - Nasze narody muszą stworzyć wspólny system wartości - powiedział. Wyjaśniał, że oznacza to podjęcie pewnego standardu i "niesienie go jako naszego sztandaru w walce o wolność i niepodległość tego regionu".

We wtorek w Muzeum POLIN w Warszawie zorganizowano Dzień Amerykański objęty patronatem ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce i związany z 40. rocznicą Ośrodka KARTA. Jednym z elementów wydarzenia poświęconego historii relacji polsko-amerykańskich było wystąpienie amerykańskiego ambasadora Marka Brzezinskiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak mówił, "wraz z rozszerzeniem NATO Polska i Ameryka stały się formalnymi sojusznikami, instytucjonalizując zasady i ideały, które nas łączyły od czasów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych". - Dziś po raz kolejny Polacy i Amerykanie łączą się w kolejnej walce o wolność. Tym razem, żeby udzielić naszego niezachwianego wsparcia wolnej i niepodległej Ukrainie - wskazywał.

Ambasador Brzezinski o Polsce: humanitarne supermocarstwo

- Zorganizowaliśmy bezprecedensowy pakiet sankcji, aby pociągnąć Rosję do odpowiedzialności, aby zdławić jej gospodarkę. Dostarczamy Ukrainie broń i pomoc, dostarczamy środki potrzebne do walki tak, by demokracja i wolność mogły triumfować nad dyktaturą. Udzielamy wsparcia humanitarnego, a Polska przewodniczy temu procesowi jak humanitarne supermocarstwo, przyjmując ponad trzy miliony uchodźców - wyliczał Mark Brzezinski.

Zwrócił również uwagę, że "co tydzień do Warszawy przyjeżdżają goście wysokiego szczebla ze Stanów Zjednoczonych, aby wspólnie znaleźć nowe sposoby reagowania".

- Polska i Stany Zjednoczone dyskutują również nad wspólnym programem na przyszłość, w jaki sposób możemy wykorzystać to dziedzictwo (Kazimierza - red.) Pułaskiego czy (Tadeusza - red.) Kościuszki we wspólnej walce o wolność - przekazał dyplomata.

Brzezinski: udzielamy wsparcia humanitarnego, a Polska przewodniczy temu jak humanitarne supermocarstwo
Brzezinski: udzielamy wsparcia humanitarnego, a Polska przewodniczy temu jak humanitarne supermocarstwoTVN24

Przypominał, że "sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin powiedział podczas swojej wizyty w Polsce, że społeczność międzynarodowa musi się bardziej zjednoczyć, zwłaszcza NATO, jeżeli chcemy zobaczyć Rosję osłabioną do tego stopnia, by nie mogła już ponownie dokonać tego, co zrobiła w Ukrainie". - Będziemy też musieli wspomóc Ukrainę w jej odbudowie. Sukcesy Polski na wolnym rynku będą stanowić niezwykle pomocny model dla Ukrainy po inwazji Rosji, kiedy wreszcie ta wojna zostanie wygrana - ocenił amerykański ambasador.

Brzezinski: Ameryka i Polska cieszą się tą samą wolnością, ale Ukraina

Według ambasadora USA w Polsce, "przede wszystkim nasze narody muszą stworzyć wspólny system wartości". - W kontekście obecnego kryzysu oznacza to pomoc głodnemu sąsiadowi lub narodowi, który walczy o swoją wolność - powiedział.

Wskazywał, że oznacza to podjęcie pewnego standardu i "niesienie go jako naszego sztandaru w walce o wolność i niepodległość tego regionu". - Ameryka i Polska cieszą się tą samą wolnością, ale Ukraina już nie. Naszym obowiązkiem jest zrobić to, co do nas należy. To odpowiedzialność, którą przyjęliśmy dla większego dobra - przekonywał Brzezinski.

Brzezinski: Ameryka i Polska cieszą się tą samą wolnością, ale Ukraina już nie
Brzezinski: Ameryka i Polska cieszą się tą samą wolnością, ale Ukraina już nieTVN24

Brzezinski o polsko-amerykańskiej historii i walce o wolność

Ambasador mówił również, że "Dzień Amerykański przypomina nam, że od setek lat Ameryka i Polska były połączone w walce o wolność, w walce o poszukiwanie nowych możliwości". - Wystarczy sięgnąć do podręczników historii, żeby znaleźć dowody tej wyjątkowej więzi - ocenił.

- Polacy w Jamestown w stanie Wirginia byli pierwszymi nieanglojęzycznymi osadnikami, którzy mogli głosować w koloniach brytyjskich. To właśnie polscy patrioci Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko walczyli o wolność po obu stronach Atlantyku - wyliczał. Powiedział przy tym, że fortyfikacje kościuszkowskie "miały decydujące znaczenie dla niepodległości Ameryki, a dziś stanowią zabytki stanu Nowy Jork".

Ocenił też, że "związek między Polską a Ameryką był uosobiony w osobie Ignacego Paderewskiego". Przypomniał, że ten kompozytor i polityk zmarł na emigracji w Stanach Zjednoczonych, ale jego prochy wróciły później do Polski.

- Kolejny rozdział naszej wspólnej walki o wolność został napisany podczas II wojny światowej - mówił dalej ambasador Brzezinski, dodając, że "Ameryka i Polska poniosły ogromne ofiary, walcząc z faszyzmem i broniąc światowej demokracji".

- W tryumfie demokracji nad totalitaryzmem sowieckim ponownie Ameryka i Polska połączyły swe siły. Trzeba tu podkreślić duchową rolę papieża Jana Pawła II, rolę, jaką odegrał we wspieraniu zwycięstwa nad komunizmem. To właśnie on bardziej niż ktokolwiek inny, jakakolwiek inna siła, poprowadził nas ku wolności - ocenił dyplomata.

Całe wystąpienie ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego z okazji Dnia Amerykańskiego
Całe wystąpienie ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego z okazji Dnia AmerykańskiegoTVN24

Szczerski: stosunki są jednocześnie symetryczne, a z drugiej strony strategiczne

Wcześniej odbyła się debata "Racje demokracji – polsko-amerykańska debata o wspólnej obronie pokoju", którą poprowadził Jacek Stawiski, prowadzący program "Horyzont" w TVN24 BiS. W pierwszej części panelu odtworzono rozmowy Stawiskiego z ambasadorem Polski przy ONZ Krzysztofem Szczerskim, publicystką "The Atlantic" i laureatką Nagrody Pulitzera Anne Applebaum oraz byłymi ambasadorami USA w Polsce Danielem Friedem i Thomasem Simonsem.

Szczerski ocenił, że sojusz między USA a naszym krajem "ma jeden wymiar dość paradoksalny". Jak mówił, te stosunki "są jednocześnie symetryczne w sposób naturalny, a z drugiej strony są strategiczne". Zdaniem polskiego ambasadora przy ONZ "właśnie wtedy zagrożone są te relacje, gdy ta symetria dominuje nad strategicznym wymiarem tych relacji". - Ten strategiczny wymiar uzyskujemy wtedy, kiedy istotna jest rola Polski w regionie i kiedy jest istotna rola Polski w szerszym otoczeniu międzynarodowym - wyjaśniał.

Jego zdaniem wymiar ten może wynikać w pewnym stopniu z naszych działań, ale także "z sytuacji od nas niezależnej, która powoduje, że znowu uwaga Ameryki skupia się na naszej części świata". - Ta obecna sytuacja agresji rosyjskiej na Ukrainę pokazuje, że ta symetria nagle jest zastąpiona rzeczywiście strategicznym wymiarem - ocenił Szczerski.

Krzysztof Szczerski w rozmowie z Jackiem Stawiskim z okazji Dnia Amerykańskiego w Muzeum POLIN
Krzysztof Szczerski w rozmowie z Jackiem Stawiskim z okazji Dnia Amerykańskiego w Muzeum POLINTVN24

Simons: Amerykanie są zaniepokojeni odchodzeniem od demokracji w Polsce

Simons mówił zaś, że stosunki pomiędzy krajami są "wielowymiarowe". - Na przestrzeni tych wszystkich lat dobrze poznaliśmy się nawzajem. Przeżyliśmy wzloty i upadki - wskazywał. Ocenił, że te relacje są najbliższe w ciągu ostatnich 30 lat.

Zastrzegł przy tym, że "nie wszystko jest dobre, nie wszystko było dobre". - Myślę, że Amerykanie są zaniepokojeni odchodzeniem od demokracji w Polsce. Ale myślę, że w tej chwili znowu nasze relacje zaczęły się poprawiać, głównie w związku z wojną w Ukrainie. Oba nasze kraje zdały sobie sprawę z tego, że mają wspólny interes w tym, by pomóc Ukrainie obronić się - dodał.

Thomas Simons w rozmowie z Jackiem Stawiskim z okazji Dnia Amerykańskiego w Muzeum POLIN
Thomas Simons w rozmowie z Jackiem Stawiskim z okazji Dnia Amerykańskiego w Muzeum POLINTVN24

Applebaum: tylko w ten sposób amerykańskie gwarancje mogą zostać spełnione

Applebaum przyznała, że "nie sądzi, że kiedykolwiek wcześniej w historii sojusz polsko-amerykański był równie ważny, jak w chwili obecnej". - Polska jest ważnym przekaźnikiem pomocy Ukrainie, która jest zaatakowana przez brutalną dyktaturę - wskazywała.

Jej zdaniem, "aby zapewnić pokój w tej części Europy, Ukraina musi wygrać obecną wojnę". Oznacza to - jak mówiła - "odepchnięcie Rosjan na granicę i powrót do stabilności". - Tylko w ten sposób amerykańskie gwarancje mogą zostać spełnione - powiedziała, dodając, że "bez stosunków amerykańsko-polskich nie mamy szansy na pokój w Europie".

Anne Applebaum w rozmowie z Jackiem Stawiskim z okazji Dnia Amerykańskiego w Muzeum POLIN
Anne Applebaum w rozmowie z Jackiem Stawiskim z okazji Dnia Amerykańskiego w Muzeum POLINTVN24

Fried: mamy do czynienia z polsko-amerykańskim sojuszem wojennym w obronie wolności

Według Frieda "doświadczenia ostatnich 30 lat, a tak naprawdę 80, w relacjach polsko-amerykańskich są bardzo ważne i mogą odegrać rolę w zakończeniu wojny w Ukrainie". - Nie chodzi tylko o doświadczenia w promowaniu pokoju. Dla (Władimira - red.) Putina pokój byłby do przyjęcia, gdyby najpierw podbił Ukrainę. Ale my nie szukamy tylko pokoju. Chcemy sprawiedliwości, demokracji, niezależności i suwerenności Ukrainy. Nie jest to dokładnie to samo, co pokój - zaznaczył.

Jak mówił były ambasador, "Polska i Stany Zjednoczone są teraz sojusznikami w wojennym czasie". - Wojna nie przyszła do Polski czy do Stanów Zjednoczonych, ale mimo wszystko jest w Europie. Polska jest centralną bazą, fundamentem dla wsparcia militarnego Zachodu dla Ukrainy - mówił dalej. Ocenił też, że "mamy do czynienia z polsko-amerykańskim sojuszem wojennym w obronie wolności".

Daniel Fried w rozmowie z Jackiem Stawiskim z okazji Dnia Amerykańskiego w Muzeum POLIN
Daniel Fried w rozmowie z Jackiem Stawiskim z okazji Dnia Amerykańskiego w Muzeum POLINTVN24

W dyskusji o bezpieczeństwie Polski, sojuszu z USA i NATO

W drugiej części w dyskusji na sali udział wzięli: były ambasador RP w Afganistanie pułkownik rezerwy doktor Piotr Łukasiewicz, były ambasador Polski w USA i Niemczech Janusz Reiter oraz Eugeniusz Smolar z Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Reiter, odnosząc się do wpływu relacji polsko-amerykańskich na inne kwestie, mówił, że "wchodzimy w czasy, w których trzeba dokonywać wyborów". - Nie ma autopilota, który wystarczy nastawić i spokojnie myśleć o przyszłości. Nie jest takim autopilotem ani sojusz z Ameryką, ani NATO, ani Unia Europejska - powiedział.

Smolar ocenił, że "bez wątpienia Stany Zjednoczone i Sojusz Północnoatlantycki stanowią absolutną podstawę naszego bezpieczeństwa". - Pamiętając o tym, że jest to sojusz polityczno-wojskowy, w którym poszczególni członkowie samodzielnie podejmują decyzje, jak zareagują na bezpieczeństwo jakiegoś kraju - zastrzegł.

Łukasiewicz stwierdził natomiast, że "mamy ten efekt gromadzenia się wokół flagi". - Tym razem jest to flaga sojusznicza, amerykańska, NATO-wska, demokratyczna. Wywołana oczywiście wojną w Ukrainie i tym po raz pierwszy odczuwanym przez wielu Polaków od 30 lat, a może i dłużej, poczuciem takiego egzystencjalnego zagrożenia - powiedział.

Autorka/Autor:akr/adso

Źródło: TVN24, TVN24 BIS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Podczas majówki zakopiańskie hotele były pełne. Tatrzańska Izba Gospodarcza szacuje, że zajętych było 90 procent miejsc noclegowych. Według Karola Wagnera z TIG największymi beneficjentami majówki nie byli jednak hotelarze, a restauratorzy i handlowcy.

Majówka w Zakopanem. "Największymi beneficjentami nie byli hotelarze"

Majówka w Zakopanem. "Największymi beneficjentami nie byli hotelarze"

Źródło:
PAP

Na trasie do Morskiego Oka w Tatrach przewrócił się jeden z koni ciągnących wóz w turystami. Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, że gdy inne metody zawiodły, woźnica uderzył zwierzę w pysk. To poskutkowało, koń natychmiast wstał. Sytuację skomentowało między innymi Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Koń upadł, woźnica uderzył go w pysk. Nagranie z drogi do Morskiego Oka

Koń upadł, woźnica uderzył go w pysk. Nagranie z drogi do Morskiego Oka

Źródło:
tvn24.pl

To część operacji Kremla - ocenił w najnowszej analizie Instytut Studiów nad Wojną odnosząc się do umieszczenia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na liście poszukiwanych przez Rosję przestępców. Zdaniem amerykańskich analityków, celem Moskwy jest podważenie legalności prezydentury Zełenskiego i doprowadzenie Ukrainy do izolacji dyplomatycznej.

ISW: list gończy za Zełenskim to część operacji Kremla "Majdan3"

ISW: list gończy za Zełenskim to część operacji Kremla "Majdan3"

Źródło:
PAP

Marcin Kierwiński odniósł się na X do sobotnich komentarzy po incydencie na placu Piłsudskiego. "Osoby, które stały i stoją za szkalowaniem mojego dobrego imienia, poniosą prawne konsekwencje tych nienawistnych działań - napisał szef MSWiA.

Marcin Kierwiński o "nienawistnych działaniach". Grozi konsekwencjami

Marcin Kierwiński o "nienawistnych działaniach". Grozi konsekwencjami

Źródło:
tvn24.pl

Marcin Kierwiński uciął wszystko robiąc test - mówiła w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Joanna Scheuring-Wielgus. Odniosła się do wystąpienia szefa MSWiA podczas sobotnich obchodów Dnia Strażaka. Brzmienie jego głosu wzbudziło pytania o stan zdrowia i trzeźwości ministra. Poseł PiS Michał Dworczyk ocenił, że wyszło "kiepsko i nieprofesjonalnie".

Incydent z Kierwińskim. "Typowa burza sezonu ogórkowego"

Incydent z Kierwińskim. "Typowa burza sezonu ogórkowego"

Źródło:
TVN24

Katarska telewizja Al-Dżazira nie będzie nadawać w Izraelu. Gabinet premiera Benjamina Netanjahu jednogłośnie zagłosował w niedzielę za zakończeniem jej działalności - podała agencja Reutera, cytując komunikat izraelskiego rządu. Wcześniej parlament tego kraju przyjął ustawę uprawniającą rząd do tymczasowego zamykania w kraju zagranicznych stacji telewizyjnych.

Katarska telewizja znika z Izraela. Decyzja rządu

Katarska telewizja znika z Izraela. Decyzja rządu

Źródło:
Reuters, Al-Dżazira

16-latka uderzyła samochodem w szklaną elewację kawiarni w Krotoszynie. Nikomu nic się nie stało, straty oszacowano wstępnie na 100 tysięcy złotych.

16-latka wjechała autem w szklaną elewację kawiarni

16-latka wjechała autem w szklaną elewację kawiarni

Źródło:
PAP

Alert RCB został wydany w 10 województwach. Ostrzeżenie przed burzami z gradem i silnym wiatrem zostało wydane w niedzielę i ma obowiązywać przez cały dzień. Sprawdź, gdzie należy zachować szczególną ostrożność.

Alert RCB dla 10 województw. "Gwałtowne burze z gradem i silny wiatr"

Alert RCB dla 10 województw. "Gwałtowne burze z gradem i silny wiatr"

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Maj to tradycyjnie czas pierwszych komunii świętych. "Co, jeśli przyjdzie kontrola z ZUS albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia, że przebywałam na imprezie zamiast pod adresem zamieszkania?" - zapytała anonimowo w mediach społecznościowych internautka przebywająca na L4. - W czasie zwolnienia lekarskiego musimy stosować się do zaleceń lekarza szczególnie wtedy, gdy na zaświadczeniu mamy napisane, że powinniśmy leżeć i dochodzić do zdrowia - przekazał biznesowej redakcji tvn24.pl Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dodał, że w pierwszym kwartale 2024 roku zostało wydanych prawie 10 tysięcy decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych.

"Co, jeśli przyjdzie kontrola albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia?"

"Co, jeśli przyjdzie kontrola albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia?"

Źródło:
tvn24.pl

Kilkuletnia Dalia zraniła się w łokieć, spacerując po skwerze w Kielcach (Świętokrzyskie). Mama dziewczynki o pomoc poprosiła policjantów, którzy szybko i sprawnie opatrzyli dziecko. W ramach wdzięczności wysłała im wzruszającą wiadomość.

Dalia stłukła łokieć, dziewczynkę opatrzyli policjanci. Później dostali wiadomość

Dalia stłukła łokieć, dziewczynkę opatrzyli policjanci. Później dostali wiadomość

Źródło:
tvn24.pl

Terroryści przeprowadzili ponad 380 ataków na nasze miasta i wsie w ciągu tego tygodnia. I tak jest każdego tygodnia tej wojny - przekazał w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Trwają ciężkie walki o "logistyczne szlaki" w rejonie miasta Czasiw Jar. Najgorętsza sytuacja na froncie utrzymuje się w rejonie Awdijiwki. Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.  

Ciężkie walki o "logistyczne szlaki", prawie 400 ataków w ciągu tygodnia

Ciężkie walki o "logistyczne szlaki", prawie 400 ataków w ciągu tygodnia

Źródło:
tvn24.pl

Prawosławni chrześcijanie w Ukrainie świętują Wielkanoc. Mieszkańcy wschodnich regionów w nocy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę słyszeli wycie syren alarmowych ostrzegających przed rosyjskimi atakami i apele o ukrycie się w schronach. W Kijowie wierni ruszyli do cerkwi jeszcze przed godziną policyjną. Inni udali się do świątyń po jej zakończeniu.

Prawosławna Wielkanoc w cieniu alarmów powietrznych i ostrzału

Prawosławna Wielkanoc w cieniu alarmów powietrznych i ostrzału

Źródło:
PAP, NV, tvn24.pl

Jadący z dużą prędkością samochód uderzył w bramę Białego Domu - poinformowała Secret Service, agencja zajmująca się między innymi ochroną prezydenta USA. Kierowca zginął na miejscu - przekazano w komunikacie.

Samochód uderzył w bramę Białego Domu

Samochód uderzył w bramę Białego Domu

Źródło:
PAP

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne to Egipt, Tunezja, Chorwacja, Hiszpania, Włochy - stwierdziła w TVN24 Katarzyna Turosieńska z Polskiej Izby Turystyki. Podkreśliła, że "coraz częściej nasi rodacy lubują się w zwiedzaniu" i "nie chcą już tylko biernie leżeć na plaży".

Wakacje 2024. Te kierunki cieszą się "niezmiennie dużym zainteresowaniem"

Wakacje 2024. Te kierunki cieszą się "niezmiennie dużym zainteresowaniem"

Źródło:
tvn24.pl
Szef nie wierzył, że przyszła do pracy po tym, co zrobiła

Szef nie wierzył, że przyszła do pracy po tym, co zrobiła

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Gdzie jest burza? W niedzielę 05.05 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Silnie pada deszcz, istnieje także ryzyko wystąpienia gradu. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Może spaść grad

Gdzie jest burza? Może spaść grad

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Indonezyjscy wolontariusze niosą pomoc zwierzętom, które pozostały na terenach w pobliżu wulkanu Ruang. Po erupcji konieczna była ewakuacja tysięcy ludzi, którzy nie zawsze mieli możliwość zabrać ze sobą czworonożnych przyjaciół. Akcja ratunkowa jest trudna, ponieważ wulkan grozi kolejnym wybuchem.

Ruszyli na pomoc zwierzętom, ale sami są w niebezpieczeństwie

Ruszyli na pomoc zwierzętom, ale sami są w niebezpieczeństwie

Źródło:
Reuters, Straits Times

W nalocie lotniczym, w południowej części Strefy Gazy, zginął jeden z czołowych dowódców Islamskiego Dżihadu, który był odpowiedzialny za wiele ataków na Izrael, między innymi z 7 października na kibuc Sufa - poinformował w sobotę późnym wieczorem rzecznik izraelskiej armii.

Izraelska armia: zabiliśmy dowódcę Islamskiego Dżihadu. Kierował atakiem na kibuc Sufa

Izraelska armia: zabiliśmy dowódcę Islamskiego Dżihadu. Kierował atakiem na kibuc Sufa

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Po 58 latach amerykańska policja doprowadziła do końca sprawę morderstwa z 1966 roku. Ślady DNA sprawcy odnaleziono na fragmencie ubrania ofiary. Oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia został 79-letni mężczyzna.

Amerykańska policja rozwiązała sprawę morderstwa z 1966 roku. 79-latek oskarżony

Amerykańska policja rozwiązała sprawę morderstwa z 1966 roku. 79-latek oskarżony

Źródło:
PAP

Rzecznik spółki Pałac Saski buduje kolekcję historycznych zdjęć pałacu. Za prywatne pieniądze kupuje je na aukcjach w różnych częściach świata. Większość pochodzi z czasów okupacji, ale są też perełki z początków XX wieku. Każda fotografia opowiada jakąś historię, niektóre zawierają wskazówki dla architektów, którzy projektuję odbudowę.

Wyjątkowa kolekcja rzecznika. Zdjęcia Pałacu Saskiego ściąga z całego świata

Wyjątkowa kolekcja rzecznika. Zdjęcia Pałacu Saskiego ściąga z całego świata

Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Ja jej nie widzę. Ja ją tworzę. Nadzieja jest czymś, co tworzymy"

"Ja jej nie widzę. Ja ją tworzę. Nadzieja jest czymś, co tworzymy"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W przyszłym tygodniu w Muzeum Woli zostanie otwarta wystawa "EUFORIA. O klubach warszawskich po 1989 roku". - To subiektywna prezentacja wybranych miejsc klubowych stolicy, które pojawiły się w tkance miejskiej w momencie transformacyjnej frywolki i na długie lata określiły charakter sceny klubowej - zapowiada kurator wystawy.

To nie tylko miejsca imprez i koncertów, ale też narodzin ruchów społecznych

To nie tylko miejsca imprez i koncertów, ale też narodzin ruchów społecznych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24