Konferencja premiera Mateusz Morawieckiego, rządowego pełnomocnika do spraw szczepień Michała Dworczyka oraz szefa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michała Kuczmierowskiego.
W środę rząd poinformował, że przekroczyliśmy liczbę 11 milionów wykonanych szczepień przeciwko COVID-19. Od północy ze środy na czwartek na szczepienie rejestrować się mogą roczniki 1980-1981.
Na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, szefa kancelarii premiera i rządowego pełnomocnika ds. szczepień Michała Dworczyka oraz szefa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michała Kuczmierowskiego.
Tak relacjonowaliśmy ją w tvn24.pl:
Zakończył się briefing rządu. Dotyczył możliwości zaszczepienia się między 1 a 3 maja bez wcześniejszej rejestracji osób, które mają już wystawione e-skierowanie.
Dziękujemy za uwagę, spokojnego dnia.
>> PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE KONFERENCJI
Szczepienia od 1 do 3 maja bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy posiadać e-skierowanie
Kuczmierowski: Takie kontenery rozjadą się po całym kraju, aby wzmocnić sieć szczepień. W przyszłości będziemy mogli w nich realizować szczepienia na szerszą skalę, nie tylko w majówkę.
Kuczmierowski: w programie szczepień nie liczy się tylko kwestia jak najszerszej dystrybucji, ale również wielu kanałów, gdzie można szczepić
Kuczmierowski: W Narodowym Programie Szczepień nie liczy się tylko kwestia jak najszerszej dystrybucji, ale również wielu kanałów w których można te szczepienia realizować, również takich niestandardowych platform, jak kontenery.
Głos zabiera szef RARS Michał Kuczmierowski.
Dworczyk: Szczepienia to jedyna droga do wyjścia z pandemii.
Dworczyk: Idąc w duchu przyśpieszenia, jutro - na razie w formie pilotażu - ruszają szczepienia wykonywane przez ratownikow medycznych i pielęgniarki.
Dworczyk: W majówkę te punkty będę w każdym mieście wojewódzkim. Będzie można przyjść do nich ze spaceru. Wystarczy e-skierowanie. Każdy, kto ma więcej niż 36 lat, będzie mógł przyjść i zaszczepić się w takim punktcie. Będzie to jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson.
Dworczyk o punktach szczepień, gdzie w majówkę będzie można przyjść bez rejestracji, ale z e-skierowaniem
Głos zabiera minister Michał Dworczyk.
Morawiecki: Dzisiaj mamy coraz więcej szczepionek. Chcemy zatem poprzez coraz większą liczbę kanałów dotarcia do obywateli te szczepionki móc aplikować. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w program szczepień osobom: medykom i służbom.
Morawiecki: Program szczepień staje się narodowym programem odpowiedzialności. Właśnie od tego, jak szybko będziemy w stanie zaszczepić jak największą część Polaków, będziemy mogli pożegnać się z tą fatalną chorobą raz na zawsze i do tego zmierzamy szybkimi krokami, ale nic nas nie zwolni od odpowiedzialności.
Morawiecki: do Polski dociera coraz więcej dawek szczepionek
Morawiecki: Będziemy ruszali w Polskę. W miastach wojewódzkich będą namioty, kontenery, ciężarówki, które w mobilny sposób będą dostarczać szczepionki tam, gdzie dziś ich nie ma. Ale one przede wszystkim będą promowały szczepienia.
Morawiecki: Majówka to, jak młodzież mówi, czas, gdy można wrzucić na luz. My wrzucamy wyższy bieg w akcji szczepień.
Morawiecki: wrzucamy większy bieg w akcji szczepień
Rozpoczyna się konferencja rządu przed stołecznym Stadionem Narodowym. Głos zabiera premier Mateusz Morawiecki.
Jak będzie wyglądać plan zapisów na szczepienia od jutra?
- 30 kwietnia: roczniki 1982-1983
- 1 maja: roczniki 1984-1985
- 3 maja – roczniki 1986-1987
- 4 maja: roczniki 1988-1989
- 5 maja: roczniki 1990-1991
- 6 maja: roczniki 1992-1993
- 7 maja: roczniki 1994-1996
- 8 maja: roczniki 1997-1999
- 9 maja: roczniki 2000-2003
W zeszłym tygodniu przeciw COVID-19 zaszczepił się między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że zapisał się już na szczepienie. Preparat AstraZeneki ma przyjąć dzisiaj.
Szczepienie premiera Mateusza Morawieckiego
Konferencję rządu relacjonować będziemy także na antenie TVN24 oraz w internecie.
Od dziś kolejne dwa roczniki (1980 i 1981) mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19.
Rejestrować się można przez:
- infolinię 989
- e-rejestrację
- osobiście w punkcie szczepień
- SMS o treści SZCZEPIMYSIE na numer 880 333 333
Nie znamy jeszcze dzisiejszego raportu jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień przeciw COVID-19. Wczoraj rząd informował, że wykonano ich już łącznie ponad 11 milionów.
Dzień dobry! Rozpoczynamy relację w oczekiwaniu na konferencję premiera, rządowego pełnomocnika ds. szczepień oraz szefa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Rejestrować się na szczepienie można na cztery sposoby: poprzez bezpłatną infolinię 989, przez Internetowe Kontro pacjenta i e-rejestrację, osobiście w punkcie szczepień lub przez wysłanie SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333.