Ambasador USA o wartościach, w obronie których Amerykanie "nie ustąpią ani o milimetr" 

Źródło:
TVN24
Ambasador USA o wartościach, w obronie których Amerykanie "nie ustąpią ani o milimetr" 
Ambasador USA o wartościach, w obronie których Amerykanie "nie ustąpią ani o milimetr" TVN24
wideo 2/9
Ambasador USA o wartościach, w obronie których Amerykanie "nie ustąpią ani o milimetr" TVN24

Amerykańscy żołnierze wyjeżdżają za granicę po to, żeby chronić wartości, żeby bronić demokracji, wolności prasy, wolności mediów, praworządności oraz praw człowieka. I tutaj nie ustąpimy ani o milimetr - mówił w "Faktach po Faktach" ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Podkreślił też, że "nigdy wcześniej amerykańskie i polskie siły zbrojne nie były tak blisko ze sobą związane".

Na początku rozmowy prowadzący Piotr Kraśko spytał Marka Brzezinskiego o jego odczucia po tym, jak był na pokładzie największego lotniskowca na świecie - USS Gerald R. Ford. 

- Czułem się dumny z niezwykłej przyjaźni polsko-amerykańskiej, ponieważ wczoraj mogłem zabrać generała Rajmunda Andrzejczaka, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, na pokład USS Gerald Ford, najnowszego amerykańskiego lotniskowca. Zupełnie nowego, z napędem jądrowym, który jest szczytem osiągnięć technologicznych - powiedział ambasador USA w Polsce.

- I mogłem ze sobą zabrać najwyższych rangą polskich wojskowych i pokazać ten nowoczesny lotniskowiec, który jest symbolem amerykańskiej siły na świecie. Na jego pokładzie mamy siedemdziesiąt F-18. W tej chwili jest w swojej pierwszej podróży wokół Europy. I te nowe technologie na tym lotniskowcu mogli obejrzeć polscy wojskowi. To pokazuje, jak bardzo blisko są w tej chwili nasze siły zbrojne. To już nie jest tylko kwestia zrobienia wspólnego zdjęcia. Tu chodzi o połączenie i dzielenie się nauką, technologią oraz taktykami wojennymi po to, żebyśmy w przyszłości byli bezpieczniejsi - kontynuował amerykański ambasador.

System, który "gwarantuje to, że Polska jest bezpieczna"

Jak mówił dalej Brzezinski, generał Andrzejczak, a także 15 innych polskich wojskowych mogło zobaczyć "najbardziej strzeżone elementy tego niesamowicie ważnego dla amerykańskich sił zbrojnych lotniskowca". - Na przykład nasz elektromagnetyczny system startu samolotów. Wcześniej używano systemu parowego, który był w stanie uruchomić tylko ciężkie samoloty - opisał.

- W tej chwili mamy system, który może wynieść zarówno samolot F-18, jak i 180-kilogramowy dron dokładnie z tego samego miejsca. To jest ważne dla polskiego bezpieczeństwa, ponieważ niezależnie od tego czy to będzie F-18, czy dron, to mamy tutaj dynamiczny system technologii na polskim niebie i terenach wokół Polski, który gwarantuje to, że Polska jest bezpieczna - podkreślił.

Brzezinski mówił także szczegółowo o momencie jego lądowania na pokładzie lotniskowca, które - jak opisywał - wyglądało jak w filmie "Top Gun". - Wylądowaliśmy samolotem na pokładzie lotniskowca z wykorzystaniem liny, która łapała za hak przy ogonie i zatrzymywała samolot. I muszę się do czegoś przyznać: trochę się boję latać, więc siedziałem koło jednego z polskich generałów, kolegi generała Andrzejczaka i owinąłem moje ramię o jego ramię. Cieszę się, że nie ma z tego zdjęć - powiedział z uśmiechem.

Ambasador Brzezinski o wizycie, wraz z polskimi dowódcami, na lotniskowcu USS Gerald R. Ford
Ambasador Brzezinski o wizycie, wraz z polskimi dowódcami, na lotniskowcu USS Gerald R. FordTVN24

Brzezinski: to bardzo nowocześnie zarządzana jednostka

Amerykański ambasador ocenił, że lotniskowiec to "bardzo nowocześnie zarządzana jednostka, na miarę 2023 roku". Był także pytany, czy prawdą jest to, że jest pies na pokładzie lotniskowca po to, żeby dbać o zdrowie psychiczne żołnierzy.

- Lotniskowiec to dom przez sześć, osiem, a nawet 12 miesięcy służby dla czterech tysięcy amerykańskich kobiet i mężczyzn w mundurach. Oni mają takie same potrzeby, jak my wszyscy. Tak że tak, jest tam też pies, który pomaga ze zdrowiem psychicznym. Poznaliśmy go, to labrador - mówił dalej Brzezinski.

Ambasador zaznaczył, że "na pokładzie lotniskowca ponad 20 procent załogi to kobiety", wiele z nich to pilotki. Mówił też o tym, skąd wzięła się nazwa lotniskowca. - USS Gerald Ford został nazwany na cześć prezydenta Geralda Forda. I kiedy był oddawany do użytku, to jego chrzest odbył się za pomocą butelki. Ale nie było to butelka z szampanem, ale z wodą, ponieważ Betty Ford, jak dobrze wiadomo, była uzależniona. Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych była uzależniona i jednym z wielkich jej wkładów dla Ameryki było to, że ona publicznie mówiła o swoich problemach z zdrowiem psychicznym oraz z uzależnieniem. Dlatego chrzest był przy pomocy butelki wody. To jest to przywództwo, które zdaje sobie sprawę z wyzwań, które czekają nas dziś, ale też jutro. Jestem z tego dumny - powiedział.

Brzezinski: nigdy wcześniej amerykańskie i polskie siły zbrojne nie były aż tak blisko ze sobą związane

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce nawiązał także do tego, że w sobotę wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedzili Jednostkę Wsparcia Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Redzikowie, gdzie powtaje tarcza antyrakietowa.

Morawiecki i Brzezinski w Redzikowie. "Polska i amerykańska armia są teraz, jak nigdy wcześniej, bardzo dobrze zsynchronizowane"

Zapytany, czy można założyć, że ten system, który składa się z centrum w Rumunii, w Turcji oraz centrum w Ramstein, będzie już w gotowości w tym roku, odparł twierdząco. Dodał, że "wszystko będzie działać w ciągu miesięcy". - Byłem niezmiernie dumny, pokazując polskiemu premierowi nasz system obrony rakietowej Aegis Ashore. Chcę powiedzieć Polakom "dziękuję", ponieważ ten system obrony przeciwrakietowej, którego baza znajduje się w Redzikowie, w Słupsku, on również chroni nas, Amerykanów - powiedział.

Ambasador Brzezinski: Polska i amerykańska armia są teraz, jak nigdy wcześniej, bardzo dobrze zsynchronizowane
Ambasador Brzezinski: Polska i amerykańska armia są teraz, jak nigdy wcześniej, bardzo dobrze zsynchronizowaneTVN24

Jak tłumaczył Brzezinski, chodzi o kąt, pod jakim przechwytywane są pociski. - Tu wykorzystywane jest geograficzne położenie Polski. I w tej bazie, podobnie jak na lotniskowcu, tak jak w Łasku, gdzie są F-16, w Rzeszowie, w Powidzu, gdzie są Abramsy, czy w Szczecinie, gdzie są niszczyciele. Wszędzie w Polsce widać najnowocześniejszą technologię wojskową Stanów Zjednoczonych, która jest wykorzystywana wspólnie z polskimi żołnierzami - mówił dalej.

Jednocześnie ambasador podkreślił, że "nigdy wcześniej amerykańskie i polskie siły zbrojne nie były aż tak blisko ze sobą związane". - Relacje militarne niegdyś opierały się na zrobieniu wspólnego zdjęcia. Dzisiaj mamy polskich inżynierów i polskich żołnierzy, którzy pracują razem z amerykańskimi żołnierzami przy tych najbardziej skomplikowanych technologiach - dodał.   

Brzezinski: Polska będzie miała niezwykłą pozycję, żeby odbudować Ukrainę

Mówił także o wielu wymiarach polsko-amerykańskiej współpracy. W tym kontekście przywołał powiedzenie "nie pozwól, aby dobry kryzys się zmarnował". - To powiedział Winston Churchill. I to jest historia związana z kryzysem ukraińskim. Jest tak dziś i będzie tak jutro. Dzisiaj amerykańscy oraz polscy żołnierze zabezpieczają wschodnią flankę NATO. Nie ma co do tego wątpliwości. Dzisiaj Polacy pomagają ukraińskim uchodźcom jak nigdy wcześniej, a jutro będzie czas na odbudowę i transformację Ukrainy - mówił Brzezinski.

- I tutaj wiele państw będzie działało razem, ale Polska - też to młodsze pokolenie Polaków - będzie miało niezwykłą pozycję, żeby odbudować Ukrainę, a także przyciągnąć Eurazję do Europy. To będzie niesamowita szansa dla kolejnego pokolenia Polaków. Niezmiernie ważne jest to, żebyśmy tej okazji dla Polaków oraz Amerykanów nie stracili - podkreślał ambasador.

Brzezinski: USA i Polska są skoncentrowane dokładnie na tej samej koncepcji bezpieczeństwa

Ambasador Brzezinski mówił także, że rosyjski prezydent Władimir Putin "liczył na rozłam w NATO, na podzielenie Europy Środkowej i Wschodniej, a efekt, który uzyskał, jest odwrotny".

- Szwecja oraz Finlandia w NATO. Ameryka i Polska nigdy jeszcze nie były tak blisko pod względem wojskowym czy strategicznym. Wiem, że to jest rok wyborczy w Polsce. Ale to nie jest temat związany z lewicą czy prawicą. Faktem jest to, że Ameryka i Polska są skoncentrowane dokładnie na tej samej koncepcji bezpieczeństwa. Mamy tu jedność i wspólną definicję wyzwania, które zbliżyło nasze dwa kraje do siebie jak nigdy wcześniej - podkreślał.  

Brzezinski: USA i Polska są skoncentrowane dokładnie na tej samej koncepcji bezpieczeństwa
Brzezinski: USA i Polska są skoncentrowane dokładnie na tej samej koncepcji bezpieczeństwaTVN24

Brzezinski o wartościach, w obronie których USA "nie ustąpią ani o milimetr" 

Brzezinski zaznaczył, że "gdy amerykańscy żołnierze jadą za granicę, pokazują swoją potęgę, którą widzieliśmy chociażby na tym lotniskowcu, który pływa teraz wokół Europy". 

- Właśnie po to, żeby wysłać przesłanie dla naszych przeciwników, że amerykańscy żołnierze wyjeżdżają za granicę po to, żeby chronić wartości. Nie politycznych liderów czy polityczne partie. Wyjeżdżają, żeby bronić demokracji, wolności prasy, wolności mediów, praworządności oraz praw człowieka. I tutaj nie ustąpimy ani o milimetr. I dlatego właśnie mieliśmy możliwość podzielenia się z naszymi specjalnymi przyjaciółmi - Polakami - tym, co może zrobić wojsko amerykańskie przy pomocy tego okrętu, który kosztował miliardy dolarów. To lotnisko pływające po całym świecie - powiedział Brzezinski na zakończenie rozmowy.

Cała rozmowa z ambasadorem USA Markiem Brzezinskim w języku angielskim
Cała rozmowa z ambasadorem USA Markiem Brzezinskim w języku angielskimTVN24

Autorka/Autor:mjz/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Decyzja Joe Bidena o wycofaniu się z walki o reelekcję rodzi pytanie, kto przejmie od niego pałeczkę w wyścigu o Biały Dom. Sam prezydent oświadczył, że popiera kandydaturę swojej wiceprezydentki Kamali Harris. Ale to nie oznacza jeszcze, że Harris stanie do walki. Potencjalnych nazwisk na liście demokratów jest wiele.

Kto zastąpi Joe Bidena? Lista nazwisk jest długa, proces skomplikowany

Kto zastąpi Joe Bidena? Lista nazwisk jest długa, proces skomplikowany

Źródło:
New York Times, BBC, TVN24

Z redakcją Kontaktu 24 skontaktowali się turyści, którzy utknęli na lotnisku w Majorce z powodu odwołanego sobotniego lotu powrotnego do Warszawy. Jedna z kobiet przekazała, że razem z mężem i małymi dziećmi musiała nocować na lotnisku. Powiedziała, że przewoźnik nie zapewnił im noclegu. Godzinę wylotu przesuwano kilka razy, ostatecznie udało się wylecieć w niedzielę po południu.

Koszmarny powrót z Majorki

Koszmarny powrót z Majorki

Źródło:
Kontakt 24

Próba zamachu na Donalda Trumpa, ważna konwencja republikanów, ogłoszenie J.D. Vance'a jako kandydata na wiceprezydenta, zakażenie Joe Bidena koronawirusem, gorąca dyskusja o jego ewentualnym wycofaniu się z wyborów i wreszcie decyzja. To wszystko zaledwie w ciągu ośmiu dni. Trudno szukać w najnowszej amerykańskiej historii tygodnia obfitującego w tak gorące polityczne wydarzenia.

Szalony tydzień Ameryki. Jak do tego doszło

Szalony tydzień Ameryki. Jak do tego doszło

Źródło:
TVN24

Prezydent USA Joe Biden wydał w niedzielę oświadczenie, w którym poinformował, że rezygnuje z kandydowania na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. "Wierzę, że jest to w najlepszym interesie mojej partii i kraju" - napisał.

Joe Biden zrezygnował z wyścigu o Biały Dom

Joe Biden zrezygnował z wyścigu o Biały Dom

Źródło:
tvn24.pl

Donald Trump skomentował rezygnację Joe Bidena z wyścigu prezydenckiego i przekazanie poparcia dla swojej wiceprezydentki Kamali Harris. Zdaniem Trumpa, łatwiej będzie mu wygrać z nią niż z Bidenem.

Biden rezygnuje. Jest pierwszy komentarz Trumpa

Biden rezygnuje. Jest pierwszy komentarz Trumpa

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

"Wiele razy podejmowałeś trudne decyzje, dzięki którym Polska, Ameryka i świat były bezpieczniejsze, a demokracja i wolność silniejsze" - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk, komentując rezygnację Joe Bidena z wyścigu prezydenckiego. "Wiem, że kierowałeś się tym samym, ogłaszając ostatnią decyzję. Być może najtrudniejszą w życiu" - dodał.

Donald Tusk o rezygnacji Bidena

Donald Tusk o rezygnacji Bidena

Źródło:
tvn24.pl

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by zjednoczyć Partię Demokratyczną i nasz kraj, by pokonać Donalda Trumpa - oświadczyła w niedzielę wiceprezydent USA Kamala Harris, której kandydaturę poparł Joe Biden. Harris, która jest drugą osobą w Stanach Zjednoczonych, ma szansę zastąpić Joe Bidena w Białym Domu.

Może zostać pierwszą kobietą w Białym Domu. Jest oświadczenie Harris

Może zostać pierwszą kobietą w Białym Domu. Jest oświadczenie Harris

Źródło:
CNN, The Economic Times, tvn24.pl, PAP

"Sprawcy uderzali i kopali 32-latka, powodując obrażenia twarzy" - opisuje wydarzenia z soboty Komenda Stołeczna Policji. Powodem bandyckiego ataku było zwrócenie uwagi na zbyt głośne zachowanie w tramwaju.

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Joe Biden przeciął tę fatalną dyskusję, dotyczącą jego rezygnacji, ten stan, który trwał, uniemożliwiał prowadzenie kampanii wyborczej - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Reiter, były ambasador RP w USA i w Niemczech. Komentował ogłoszoną w niedzielę rezygnację Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich.

"Mówimy o człowieku, który zasługuje na głęboki respekt"

"Mówimy o człowieku, który zasługuje na głęboki respekt"

Źródło:
TVN24

Ciało 19-letniego Brytyjczyka Jaya Slatera, który zaginął na Teneryfie, zostało odnalezione po blisko miesiącu intensywnych poszukiwań. Okazuje się, że zwłoki znajdowały się na terenie, który był już wcześniej przeczesywany przez policję i ekipy wolontariuszy. "Czy nieświadomie przegapiono je, kiedy pierwszy raz je mijano?" - zastanawia się BBC. I stawia kluczowe pytanie: dlaczego odnalezienie nastolatka zajęło aż 29 dni?

Tajemnicza śmierć turysty. Odnalezienie jego ciała zajęło aż 29 dni

Tajemnicza śmierć turysty. Odnalezienie jego ciała zajęło aż 29 dni 

Źródło:
BBC

Ciało 21-letniej argentyńskiej influencerki Cataliny Gutierrez zostało znalezione w środę wieczorem na jednym z parkingów w mieście Cordoba. Do zabójstwa przyznał się jej kolega ze studiów, którzy powiedział, że kobieta była "miłością jego życia".

Ciało 21-letniej influencerki znalezione na parkingu

Ciało 21-letniej influencerki znalezione na parkingu

Źródło:
"Daily Mail"

Fragment muru Zamku Książ w Wałbrzychu runął na ścieżkę, po której poruszają się zwiedzający. Na miejsce wezwano specjalistyczną jednostkę ratowniczą, która wykluczyła obecność poszkodowanych pod gruzami.

Zamkowy mur runął na trasę turystyczną, ratownicy z psami przeszukali gruzowisko

Zamkowy mur runął na trasę turystyczną, ratownicy z psami przeszukali gruzowisko

Źródło:
tvn24.pl

Nurkowie w Kijowie szukają w Dnieprze dziewczyny, która wpadła w sobotę do wody po tym, jak pękła lina tyrolki umieszczonej nad rzeką.

W Kijowie pękła lina tyrolki nad Dnieprem. Nurkowie szukają w rzece dziewczyny

W Kijowie pękła lina tyrolki nad Dnieprem. Nurkowie szukają w rzece dziewczyny

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Intensywne opady deszczu spowodowały, że na mapie Olsztyna pojawiło się kolejne jezioro - Płociduga Duża. Zbiornik ten osuszono w XIX wieku, by uzyskać łąki do wypasu koni. Zdaniem naukowców jezioro to jednak wkrótce znowu zniknie.

Na mapie Olsztyna pojawiło się kolejne jezioro

Na mapie Olsztyna pojawiło się kolejne jezioro

Źródło:
PAP

Napisy nawołujące do zabicia Donalda Tuska i Adama Bodnara zostały wykonane na popularnej ścieżce pieszo-rowerowej w Kaliszu - poinformowała w niedzielę policja, która pod nadzorem prokuratury wszczęła czynności wyjaśniające.

"To można potraktować jako groźbę karalną". Policja szuka autorów napisów o Tusku i Bodnarze

"To można potraktować jako groźbę karalną". Policja szuka autorów napisów o Tusku i Bodnarze

Źródło:
PAP

67-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany w związku z postrzeleniem mężczyzny. Do zdarzenia doszło podczas rodzinnej imprezy. Prokuratura podkreśla, że pod uwagę brane są różne wersje zdarzenia.

29-latek postrzelony podczas rodzinnej imprezy

29-latek postrzelony podczas rodzinnej imprezy

Źródło:
PAP

W niedzielę strażacy prowadzili poszukiwania 32-latka na Wiśle w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety odnalezionego mężczyzny nie udało się uratować. Równie tragicznie zakończyła się akcja ratunkowa na jeziorze Zegrzyńskim w Nieporęcie, podczas której z wody wyciągnięto 33-letniego mężczyznę.

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Aktualizacja:
Źródło:
tvnnwarszawa.pl, PAP

Jeszcze tego lata mają ruszyć zdjęcia do filmu biograficznego poświęconego ikonie muzyki folk Joni Mitchell. Największą sensacją są doniesienia, że w artystkę może się wcielić inna ikona - Meryl Streep. Reżyserią ma zająć się Cameron Crowe, reżyser "U progu sławy" czy "Vanilla Sky", a przed laty dziennikarz magazynu muzycznego "Rolling Stone".

Powstanie film o ikonie muzyki. Sensacyjne doniesienia o obsadzie

Powstanie film o ikonie muzyki. Sensacyjne doniesienia o obsadzie

Źródło:
NBC, World of Reel, tvn24.pl

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję środowiskową, która zezwalała na budowę stacji narciarskiej na Nosalu. Inwestorem jest Tatrzański Park Narodowy, który stara się swoje plany zrealizować pomimo sprzeciwu aktywistów i negatywnej opinii Państwowej Rady Ochrony Przyrody. TPN zapowiada odwołanie. - Nie otwieramy szampana, ale jesteśmy na dobrej drodze, by skutecznie zawalczyć o przyrodę Tatr - mówi Radosław Ślusarczyk ze Stowarzyszenia Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot.

Wbrew protestom chcą zbudować w Tatrach nowy wyciąg. Inwestycja została wstrzymana

Wbrew protestom chcą zbudować w Tatrach nowy wyciąg. Inwestycja została wstrzymana

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Do pierwszego tysiąca ultraortodoksyjnych Żydów w Izraelu wysłano zawiadomienie o poborze do wojska - informują w niedzielę media. Do czerwcowej decyzji Sądu Najwyższego byli oni zwolnieni z obowiązkowej służby w armii.

Do tysiąca ultraortodoksyjnych Żydów wysłano powołania do wojska

Do tysiąca ultraortodoksyjnych Żydów wysłano powołania do wojska

Źródło:
PAP

Od 1 sierpnia 2024 roku Polskie Linie Lotnicze LOT tymczasowo zawieszają możliwość transportu psów na pokładzie samolotu oraz w luku bagażowym na rejsach do Stanów Zjednoczonych. Powodem są nowe przepisy wprowadzone w USA.

Pies nie poleci. Ważne zmiany dla podróżujących samolotem

Pies nie poleci. Ważne zmiany dla podróżujących samolotem

Źródło:
tvn24.pl

Chorwacka policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia w okolicach Trogiru. W czwartek pożar podszedł bardzo blisko kompleksów hotelowych, zagrażając bezpieczeństwu ponad 4000 ludzi, a w niedzielę wciąż trwało jego dogaszanie.

Miał podpalić las, został wyciągnięty z autobusu za nogi

Miał podpalić las, został wyciągnięty z autobusu za nogi

Źródło:
PAP, index.hr, tvnmeteo.pl

46-letnia Polka doznała poważnych obrażeń w wyniku przewrócenia się quada, którym jechała na chorwackiej wyspie Veliki Brijun - podała istryjska policja. Do wypadku doszło w piątek. Wypożyczonego quada prowadził 48-letni Polak.

Przewrócił się quad. Polka ranna na chorwackiej wyspie

Przewrócił się quad. Polka ranna na chorwackiej wyspie

Źródło:
index.hr, tvn24.pl

Na krążącym w mediach społecznościowych zdjęciu grupa kilkuletnich dzieci oraz ich nauczycielki stoją roześmiani na tle napisu "Kochamy Tuska". Internauci się oburzają, piszą o indoktrynacji dzieci w szkołach, porównują Polskę do Korei Północnej. Ale zdjęcie nie jest prawdziwe.

"Przedszkole na Jagodnie"? Te osoby nie istnieją, napis też

"Przedszkole na Jagodnie"? Te osoby nie istnieją, napis też

Źródło:
Konkret24

Po całej serii upalnych dni, temperatura coraz rzadziej będzie przekraczać 30 stopni. Jaka pogoda będzie towarzyszyła nam na przełomie lipca i sierpnia? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Dziewczynka, która zgubiła się na plaży w Międzyzdrojach, po odnalezieniu przez ratowników, szybko wpadła w objęcia taty. Moment, w którym córka dostrzegła ojca, nagrał operator drona WOPR.

Ojciec na kolanach, zaginiona córeczka pada mu w ramiona

Ojciec na kolanach, zaginiona córeczka pada mu w ramiona

Źródło:
tvn24.pl

Wymóg posiadania polskiego prawa jazdy przez kierowców tak zwanych taksówek na aplikację z jednej strony może pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo, ale z drugiej spowodować powstanie problemów społecznych - przekazał Maciej Mysona z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Jak informuje Uber, po zmianie przepisów odeszło 30 procent kierowców, co wpłynęło na wzrost cen i dłuższy czas oczekiwania.

Odeszło 30 procent kierowców. Ekspert o zagrożeniach

Odeszło 30 procent kierowców. Ekspert o zagrożeniach

Źródło:
PAP

Jacek Jaworek nie zmieniał wyglądu. Wyglądał prawie tak samo jak trzy lata temu - dowiedział się nieoficjalnie reporter TVN24. Dzień wcześniej informował, że na nagraniu z kamery monitoringu, umieszczonej w pobliżu miejsca, gdzie odnaleziono ciało Jaworka, widać, że mężczyzna oddał dwa strzały, jeden z nich okazał się celny. Na ciele zmarłego ma być też widoczne znamię, które Jaworek posiadał.

Jacek Jaworek nie zmieniał wyglądu. Kolejne nowe informacje reportera TVN24

Jacek Jaworek nie zmieniał wyglądu. Kolejne nowe informacje reportera TVN24

Źródło:
tvn24.pl
Głośnik na plecach, "walec" na szyi, dudniąca reklamówka. Już są nerwy, a powstają kolejne bloki 

Głośnik na plecach, "walec" na szyi, dudniąca reklamówka. Już są nerwy, a powstają kolejne bloki 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Pełnia Koźlego Księżyca widoczna była na naszym niebie. Srebrny Glob nie wyglądał wcale na srebrny, ale przyjął charakterystyczną dla lata złotawą barwę. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Srebrny Glob w odcieniach złota. Koźli Księżyc oczami Reporterów 24

Srebrny Glob w odcieniach złota. Koźli Księżyc oczami Reporterów 24

Aktualizacja:
Źródło:
space.com, timeanddate.com, Kontakt 24, tvnmeteo.pl