Polska

SLD składa doniesienie na Ludwika Dorna

Polska

SLD składa doniesienie na Ludwika Dorna
TVN24SLD składa doniesienie na Ludwika Dorna

SLD złożyło doniesienie do prokuratury na Ludwika Dorna. Partia podejrzewa, że marszałek zataił informacje dotyczące afery Jaruckiej i Cimoszewicza w 2005 roku.

- Pragniemy, aby prokuratura zajęła się tą sprawą i przesłuchała Ludwika Dorna. Nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego - powiedziała posłanka SLD Anita Błochowiak. - To absurd odpowiadają posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Ludwik Dorn argumentując swój sprzeciw wobec głosowania przez Sejm powołania komisji śledczych, odniósł się do sprawy sprzed dwóch lat, gdy zeznania Anny Jaruckiej zrujnowały polityczną karierę Włodzimierza Cimoszewicza. W sprawę zamieszany był Wojciech Brochwicz, wówczas doradca szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a obecnie pełnomocnik byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

Ludwik Dorn o Wojciechu Brochwiczu
Ludwik Dorn o Wojciechu BrochwiczuTVN24

Anna Jarucka, asystentka Włodzimierza Cimoszewicza, zarzuciła swojemu szefowi fałszerstwo w oświadczeniu majątkowym. Jej wystąpienie przed komisją śledczą ds. Orlenu wywołało burzę i obniżyło notowania Cimoszewicza, wcześniej lidera rankingów prezydenckich. Cimoszewicz zrezygnował z ubiegania się o prezydenturę, a SLD i inne partie grzmiały, że cała sprawa to prowokacja służb specjalnych.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości