Sejm odrzucił projekt ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne

[object Object]
Gorący dzień w Sejmietvn24
wideo 2/21

Sejm ostatecznie odrzucił w czwartek w głosowaniu projekt ustawy dotyczącej całkowitego zakazu aborcji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w trakcie debaty, że projekt komitetu Stop Aborcji może wywołać skutki odwrotne od zamierzonych. Premier Beata Szydło zapowiedziała z kolei specjalny program wsparcia dla matek dzieci z tzw. trudnych ciąż.

14:17

Witek: zależy nam nad ochroną dziecka od poczęcia.

14:16

Szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek: premier Szydło powiedziała dzisiaj to, na co czekały dzisiaj kobiety. Po raz pierwszy wprowadzone zostaną przepisy, które umożliwią godną opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi.

14:13

Lubnauer (Nowoczesna): obowiązkiem państwa jest pomoc kobietom i chorym dzieciom.

14:10

Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna): sukcesem jest to, że kobiety się obudziły. Sprzeciw społeczny może zmieniać rzeczywistość i tak też się stało.

14:09

Nowoczesna: PiS nie chodzi o sumienie i ochronę nienarodzonych dzieci, ale o słupki w sondażach.

14:08

Joanna Schmidt (Nowoczesna): to dzień zwycięstwa. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w poniedziałkowy protest.

14:07

Cezary Tomczyk (PO): nie ma większych hipokrytów w polityce niż PiS.

14:05

- Emocje po obu stronach są dosyć silne. Potrzebna jest spokojna rozmowa, potem dojdzie do spadku i wyciszenia emocji. Będziemy dalej dążyli do zapewnienia ochrony życia poczętego w lepszy sposób, niż jest to zapewnione teraz. - Zieliński (PiS).

14:02

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński (PiS): Niczego się nie przestraszyliśmy. Zadaniem rządzących jest uspokajanie emocji społecznych i szukanie racjonalnych rozwiązań.

13:56

- Jesteśmy dumne z polskich kobiet i myślę, że nie przyniosłyśmy dziś polskim kobietom wstydu - Ewa Kopacz.

13:55

Konferencja prasowa PO z udziałem posłanek. - Kobiety wygrały dzisiaj ze złą zmianą, wygrały dzisiaj prawo do decydowania o sobie i prawo do wolności. To pokazuje, że każda grupa społeczna może wygrać swój kawałek wolności - Ewa Kopacz.

11:34

ZOBACZ, JAK WS. ABORCJI GŁOSOWALI POSZCZEGÓLNI POSŁOWIE

11:31

- Największymi przegranymi są dzieci, które nie mogą się upominać o swoje prawa - mówi dziennikarzom Joanna Banasiuk (Ordo Iuris).

11:20

- To pokaz obłudy ze strony kierownictwa PiS - mówi Mariusz Dzierżawski z komitetu Stop Aborcji.

11:10

PILNE: Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy zaostrzający prawo aborcyjne. Za odrzuceniem głosowało 352, przeciw 58.

Głosowanie nad projektem ustawy dotyczącej całkowitego zakazu aborcji
Głosowanie nad projektem ustawy dotyczącej całkowitego zakazu aborcjitvn24
11:09

Szydło: Rząd zabezpieczy środki finansowe na realizację tego projektu od stycznia przyszłego roku. Będzie też szeroko zakrojona akcje wspierające ochronę życia.

Wystąpienia premier @BeataSzydlo i prezesa @pisorgpl Jarosława Kaczyńskiego przed głosowaniem ws. #ustawaantyaborcyjna pic.twitter.com/7mL1Uzt3Z0— SejmRP (@KancelariaSejmu) October 6, 2016

11:08

Szydło: Chcę państwu przedstawić trzy zobowiązania. Do końca roku powstanie program wsparcia dla rodzin i matek, które urodzą dzieci z tzw. trudnych ciąż, wychowują dzieci niepełnosprawne. Projekt ustawy do końca miesiąca.

11:06

Premier Beata Szydło: Jestem za ochroną życia. Jako premier czuję się odpowiedzialna za ochronę życia, żeby było szanowane i ażeby dyskusja o tym była pełna godności. Szanujemy różne poglądy i różne głosy. Rząd RP zrobi wszystko, żeby życie chronić.

11:04

Kaczyński (PiS): Zapewniam, że PiS jest i będzie za ochroną życia. To, co państwo proponują nie jest właściwym działaniem, skutek będzie dokładnie odwrotny.

11:03

Kaczyński (PiS): Zgłaszam wniosek formalny o przerwę. Jest ona potrzebna, mamy do czynienia z gigantycznym nieporozumieniem. Odnosimy się z najwyższym szacunkiem do tych, którzy podpisali projekt. Doszliśmy tylko do wniosku, obserwując opinię społeczną, że to będzie czynnik, który doprowadzi do przeciwnych efektów.

11:02

Marszałek Sejmu: złożenie autopoprawki jest niemożliwe, trzeba to zrobić przed pierwszym czytaniem.

11:01

PILNE: Banasiuk złożyła autopoprawkę o wykreśleniu tzw. karalności kobiet za dokonanie aborcji.

10:59

Banasiuk mówi o "cichych morderstwach dokonywanych w zaciszu gabinetów ginekologicznych". - Cieszyliśmy się, że postanowili państwo przerwać lata kompromitacji polskiego Sejmu. Wierzyliśmy, że rok temu dokonała się prawdziwa zmiana - dodała.

10:58

WAŻNE: Klub PiS przygotuje projekt dot. przepisów regulujących aborcję - wynika z informacji uzyskanych przez PAP. Ma on iść w kierunku wyeliminowania aborcji w przypadkach tzw. przesłanki eugenicznej, czyli uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

10:56

- Nie jest prawdą, że nasz projekt jest o karaniu kobiet - przekonuje Banasiuk.

10:54

Banasiuk przekonuje, że projekt Stop Aborcji nakazuje ratowanie życie matki, gdy jest ono zagrożone, nawet kosztem życia nienarodzonego dziecka. - Życie matki jest gwarantem życia dziecka - mówi przedstawicielka Ordo Iuris. - Poronienie nie jest sytuacją, która mogłaby rodzić podejrzenie, że doszło do czynu bezprawnego - dodała.

10:50

Banasiuk: Dysponowali państwo wszelkimi narzędziami, by wprowadzić do projektu swoje poprawki. To wyraz lekceważenia mechanizmów demokracji bezpośredniej. Wobec projektu narosły mity, które były powielane przez media.

10:48

Banasiuk: Co takiego stało się przed te 14 dni, że komisja sprawiedliwości zdecydowała się odrzucić ten projekt, w pośpiechu? Sam projekt się przez ten czas nie zmienił. To, co państwo zrobili, to zwykła przemoc silniejszych wobec słabszych. A ci słabsi są najsłabsi.

10:47

Joanna Banasiuk (Ordo Iuris, komitet Stop Aborcji): Dwa tygodnie temu apelowałam tu o merytoryczną, pozbawioną emocji dyskusję. Ten projekt poparło prawie pół miliona Polaków - w większości był to prawdopodobnie twardy elektorat rządzącej większości.

Joanna Banasiuk podczas dyskusji o zakazie aborcji
Joanna Banasiuk podczas dyskusji o zakazie aborcjitvn24
10:44

Kopcińska (PiS): Nie uda się wam podzielić Polek. Kłamaliście, oszukiwaliście Polki. To nie Prawo i Sprawiedliwość jest autorem tego projektu. Potraficie tylko grać na emocjach, nie tędy droga.

10:42

Mucha (PO): Moje pytanie jest bardzo proste - po co wam to było? Po co rozpętaliście wojnę ideologiczną? "Cnotę straciliście, rubelka nie zarobiliście", to podobno ulubione pana powiedzenie, panie prezesie Kaczyński.

10:41

Scheuring-Wielgus (Nowoczesna): Mamy wam uwierzyć, że nagle chcecie rozmawiać o prawach kobiet, że nie chcecie im dyktować praw? Chcecie na tym intymnym temacie zrobić politykę, to wstyd.

10:40

Michał Kamiński (koło ED): Czasem w polityce są takie momenty iluminacji. Jak wyglądało upoważnienie Episkopatu dla klubu PiS, by ten odrzucił na komisji projekt Stop Aborcji?

10:37

Za chwilę głosowanie ws. zakazu aborcji. Siarkowska (Kukiz'15): Projekt Stop Aborcji jest i dobry, i potrzebny. Część obywateli jest dziś dyskryminowana ze względu na stan zdrowia. Ten projekt wprowadza równą ochronę dla wszystkich, bez względu na ten stan. Naprawdę chcecie odrzucić ten projekt?

10:35

Wraca dyskusja o aborcji. Winnicki (niezrzeszony): To szczególny dzień. Prezes PiS miał apelować do klubu o "dyscyplinę moralną", że czasem warto zrobić krok w tył, by potem zrobić dwa kroki do przodu.

10:31

Chaos decyzyjny w PIS się pogłębia. Decyzja, aby nie wpuścić dziś kobiet do Sejmu obróci się przeciw PIS. Szkoda tylko moknących na deszczu— Rafał Trzaskowski (@trzaskowski_) October 6, 2016

Po tym co się wczoraj stało wyniki będą definiować postawę ideową posłów bardziej, niż którekolwiek wcześniejsze głosowanie z ostatnich lat— Krzysztof Bosak (@krzysztofbosak) October 6, 2016

10:30

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przeszedł do serii głosowań. Jedno z nich będzie dotyczyło projektu zakazującego aborcji.

10:26

Posłowie chwilowo przerwali debatę o zakazie aborcji. Sejm przez aklamację podjął uchwałę o wyrażeniu wdzięczności dla nauczycieli polonijnych.

Przez aklamację posłowie podjęli uchwałę wyrażającą wdzięczność nauczycielom polonijnym #Sejm #Polonia pic.twitter.com/4F1JLORe1m— SejmRP (@KancelariaSejmu) October 6, 2016

10:22

PILNE: Większość posłów PiS opowiedziała się na czwartkowym posiedzeniu klubu za odrzuceniem obywatelskiego projektu zaostrzającego przepisy ws aborcji; premier Beata Szydło ogłosić ma w czwartek program wsparcia dla rodzin i samotnych matek - dowiedziała się PAP od polityków PiS.

10:20

Posłanka Nowoczesnej: Tak traktujecie polskie dzieci, że każecie im czekać na deszczu.

10:17

Bartosz Arłukowicz (PO): żądam wpuszczenia do Sejmu kobiet z organizacji pozarządowych.

Arłukowicz (PO) podczas dyskusji o zakazie aborcji
Arłukowicz (PO) podczas dyskusji o zakazie aborcjitvn24

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska nie chce wpuścić do Sejmu około 30 przedstawicielek organizacji pozarządowych - poinformowały w czwartek rano posłanki PO. Ich zdaniem takie działanie szefowej Kancelarii Sejmu to łamanie prawa.

Organizacje pozarządowe czekają w sejmowym Biurze Przepustektvn24
10:15

Meysztowicz (Nowoczesna) wnosi o ogłoszenie przerwy.

10:14

Niesiołowski (koło ED) krytykuje sposób prowadzenia wczorajszej nocnej debaty o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Obradami kierował wicemarszałek Sejm Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

Niesiolowski (PO) podczas dyskusji o zakazie aborcji
Niesiolowski (PO) podczas dyskusji o zakazie aborcjitvn24
10:12

Marszałek Sejm odrzucił wniosek o odroczenie posiedzenia ws. zakazu aborcji. Wcześniej posłanka PO Monika Wielichowska alarmowała, że do Sejmu nie mogą dostać się przedstawicielki organizacji pozarządowych.

W środę na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka wnioski o odrzucenie obywatelskiego projektu komitetu "Stop aborcji" złożyli: poseł PiS Witold Czarnecki oraz posłowie PO. Komisja zarekomendowała Sejmowi odrzucenie obywatelskiego projektu. Następnie w środę późnym wieczorem odbyła się w Sejmie ponowna, burzliwa debata nad projektem. "Zdania nie zmieniłem" Rzeczniczka klubu PiS pytana przed posiedzeniem, jak klub zagłosuje ws obywatelskiego projektu zaostrzającego przepisy dot. aborcji odpowiedziała: "każdy poseł będzie podejmował decyzję sam". Dopytywana, czy w klubie nie będzie dyscypliny w głosowaniu, Mazurek odpowiedziała: "oczywiście, że nie". - Od początku mówiłam, że w sprawach światopoglądowych dyscypliny w głosowaniu w naszym klubie nie ma - powiedziała rzeczniczka klubu PiS.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się reporterka TVN24, podczas posiedzenia klubu głos zabrali m.in. posłanka Anna Sobecka - która jest zwolenniczką zaostrzenia prawa aborcyjnego - oraz Antoni Macierewicz. Po spotkaniu Jacek Żalek (klub PiS) oświadczył dziennikarzom: - Zdania nie zmieniłem. Zagłosuję zgodnie z sumieniem. Marek Suski i Marzena Machałek powiedzieli z kolei, że będą za odrzuceniem projektu Stop Aborcji. Głosowanie ws. obywatelskiego projektu ma odbyć się w Sejmie w porannym bloku głosowań, który ma się rozpocząć o godz.10.

Narada w PiS przed głosowaniem ws. zakazu aborcji
Narada w PiS przed głosowaniem ws. zakazu aborcjitvn24
[object Object]
Karczewski o apelu posłów do TK w sprawie aborcjiRadio Zet
wideo 2/29

Autor: ts/kk / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości

Przywódcy państw grupy G7 osiągnęli porozumienie w sprawie wypłaty 50 miliardów dolarów dla Ukrainy z tytułu wykorzystania zysków z zamrożonych w Unii Europejskiej i krajach G7 rosyjskich aktywów, których wartość wynosi około 300 miliardów euro - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródło w Pałacu Elizejskim.

"Jest porozumienie". Zyski z zamrożonych rosyjskich aktywów dla Ukrainy

"Jest porozumienie". Zyski z zamrożonych rosyjskich aktywów dla Ukrainy

Źródło:
PAP

Dwie osoby zginęły w pożarze samochodu osobowego po zderzeniu z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 112 w Gościnku (woj. zachodniopomorskie). Na miejscu pracują służby, droga jest zablokowana.

Tragedia na drodze. Samochód spłonął po zderzeniu z ciężarówką

Tragedia na drodze. Samochód spłonął po zderzeniu z ciężarówką

Źródło:
PAP

Jedna z najstarszych fabryk czekolady na świecie ma zostać zamknięta. Istniejąca od 1848 roku francuska fabryka Chocolat Poulain zatrudnia obecnie 109 osób. Wszyscy mają stracić pracę. Plan likwidacji fabryki ma zostać ogłoszony w czwartek.

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Źródło:
lesechos.fr, tvn24.pl, Brittanica
Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wakacyjne plany ma już 63 procent Polaków. Ważnym czynnikiem wpływającym na wybór miejsca i typu wakacji są dzieci. Badania pokazują, że rodziny z dziećmi częściej wybierają letnie pobyty nad morzem i z większym wyprzedzeniem planują wakacje i noclegi. Co ważne - w tym roku - ceny usług powinny być podobne jak rok temu. Pojawił się także nowy trend - łączenie wakacji z pracą zdalną. Piotr Sztefek.

Nowy wakacyjny trend Polaków

Nowy wakacyjny trend Polaków

Źródło:
TVN24

Delos już niedługo zatonie w Morzu Egejskim. Wyspa, na której znajdują się ruiny świątyń, domów mieszkalnych i amfiteatrów, jest coraz bardziej narażona na skutki rosnącego poziomu morza, a część budynków już uległa zniszczeniu. Archeolodzy przewidują, że zniknięcie Delos to kwestia dekad.

Tę grecką wyspę za 50 lat pochłoną morskie fale

Tę grecką wyspę za 50 lat pochłoną morskie fale

Źródło:
AFP, Greek City Times

20-latek był poszukiwany na podstawie aż 30 różnych dokumentów wydanych przez sąd i prokuraturę. W mieszkaniu, które zajmował były znaczne ilości narkotyków. Najbliższe osiem lat spędzi w więzieniu, a grozi mu kolejnych 10.

Ma 20 lat, był poszukiwany sześcioma listami gończymi

Ma 20 lat, był poszukiwany sześcioma listami gończymi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Musimy sobie zdać sprawę, od prawie 30 lat nie było takiego rządu, który by gromadził różne polityczne środowiska w tak dużej liczbie. My musimy nauczyć się z tym żyć. My, to znaczy również ci, którzy tę koalicję tworzą - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Zapytany o wypowiedzi polityka PSL Marka Sawickiego, odparł, że jest on "takim jastrzębiem".

Szef KPRM o "jastrzębiu" z PSL-u. "Ma pokazywać zdanie odrębne"

Szef KPRM o "jastrzębiu" z PSL-u. "Ma pokazywać zdanie odrębne"

Źródło:
TVN24

Nie mam planu startu w wyborach prezydenckich - powiedział w czwartek szef BBN Jacek Siewiera, pytany w Radiu ZET o sondaż, w którym znalazł się w gronie potencjalnych kandydatów obozu prawicy na prezydenta. Siewiera uzyskał w tym badaniu ponad 10 proc. poparcia.

Jacek Siewiera kandydatem na prezydenta? Szef BBN odpowiada

Jacek Siewiera kandydatem na prezydenta? Szef BBN odpowiada

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Hiszpańska armia skierowała na manewry do Polski nowy transporter opancerzony Castor, służący frontowym jednostkom saperów. Inauguracyjne ćwiczenia z udziałem pojazdu odbywają się na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Hiszpanie pokazali Castora w Drawsku Pomorskim

Hiszpanie pokazali Castora w Drawsku Pomorskim

Źródło:
PAP

Żołnierz ma prawo oddawać strzały ostrzegawcze i to niezależnie od tego, czy są to obecne przepisy, czy nowe - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Gość TVN24 odniósł się do utworzenia strefy buforowej przy granicy z Białorusią.

Szef KPRM: żołnierz ma prawo oddawać strzały ostrzegawcze

Szef KPRM: żołnierz ma prawo oddawać strzały ostrzegawcze

Źródło:
TVN24

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Zjawiskom towarzyszyć będą obfite opady deszczu i silny wiatr. W weekend aura się nie uspokoi i w części kraju może zagrzmieć.

Tu będzie niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenia

Tu będzie niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku w miejscowości Płoskie (Lubelskie). Doszło tam do zderzenia karetki i auta osobowego. Z ustaleń policji wynika, że jadąca na sygnale karetka uderzyła w tył samochodu.

Zderzenie karetki z samochodem. Pięć osób w szpitalu

Zderzenie karetki z samochodem. Pięć osób w szpitalu

Źródło:
tvn24.pl

W czwartek rano na Przyczółkowej w Wilanowie zderzyły się trzy samochody osobowe. Jezdnię zablokowały służby.

Zderzenie na wjeździe do Warszawy

Zderzenie na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak podpisał w środę rozporządzenie w sprawie utworzenia strefy buforowej przy granicy z Białorusią. Nowe przepisy zostały już opublikowane w Dzienniku Ustaw. Ograniczenia weszły dziś w życie i będą obowiązywać przez 90 dni.

Od dziś strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Co warto wiedzieć

Od dziś strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Co warto wiedzieć

Źródło:
PAP

Prezydent Boliwii Luis Arce wysłał wojsko na stacje benzynowe. Żołnierze mają zwalczać nielegalny zakup i przemyt dotowanych przez państwo paliw. Zdaniem rządzących to właśnie jest powód niedoborów, które wywoływały w kraju protesty.

Prezydent wysłał wojsko na stacje benzynowe

Prezydent wysłał wojsko na stacje benzynowe

Źródło:
PAP

841 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas niezapowiadanej wcześniej wizyty w Dżeddzie w Arabii Saudyjskiej spotkał się z przywódcą tego państwa Mohammedem bin Salmanem. Rozmowy dotyczyły odbywającego się w weekend w Szwajcarii szczytu pokojowego. Saudowie nadal nie potwierdzili tam swojej obecności. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Co się wydarzyło w Ukrainie w ostatnich godzinach

Co się wydarzyło w Ukrainie w ostatnich godzinach

Źródło:
PAP

W gigantycznym więzieniu dla kobiet i dzieci w północnej Syrii bez procesu i wyroku przetrzymywane są przez lata żony wojowników tak zwanego Państwa Islamskiego razem z dziećmi. Zamknięte, odizolowane w trudnych warunkach, tylko się radykalizują. Dlatego ich synowie, kiedy skończą 12 lat, są im odbierani i zamykani w innym ośrodku - takim, który ma ich integrować ze społeczeństwem.

W Syrii jest więzienie dla żon i dzieci wojowników ISIS. Chłopcy są przenoszeni, jak skończą 12 lat

W Syrii jest więzienie dla żon i dzieci wojowników ISIS. Chłopcy są przenoszeni, jak skończą 12 lat

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

W Atlancie 39-letni mężczyzna porwał autobus z 17 pasażerami, jednego z nich śmiertelnie postrzelił. Zanim policjantom udało się zatrzymać pojazd, zdołał przejechać przez dwa hrabstwa. Porywaczowi postawiono 31 zarzutów.

Przyłożył kierowcy autobusu pistolet do głowy, powiedział: nie zatrzymuj się

Przyłożył kierowcy autobusu pistolet do głowy, powiedział: nie zatrzymuj się

Źródło:
CNN

Szarpanina i chaos we włoskim parlamencie. Do sporu doszło, gdy jeden z deputowanych chciał siłą wręczyć ministrowi do spraw autonomii włoską flagę. Na nagraniu widać, że w ciągu kilku sekund przy dwóch politykach pojawili się strażnicy, a następnie tłum parlamentarzystów. Doszło do bójki. "La Stampa" informowała, że dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Trwa analiza materiałów.

Pięści poszły w ruch we włoskim parlamencie. Dwie osoby w szpitalu

Pięści poszły w ruch we włoskim parlamencie. Dwie osoby w szpitalu

Źródło:
PAP, "La Stampa"

W czerwcu rozpoczęła się rekrutacja na studia na wielu polskich uczelniach. Choć w poprzednich latach były takie kierunki, na które zgłaszało się nawet 30 osób na jedno miejsce, to otwierano też kierunki, na które było niewielu chętnych. Jakie studia cieszą się najmniejszą popularnością?

Pół kandydata na jedno miejsce. Na tych kierunkach mało kto chce studiować

Pół kandydata na jedno miejsce. Na tych kierunkach mało kto chce studiować

Źródło:
tvn24.pl, rekrutacja.uw.edu.pl, rekrutacja.uj.edu.pl

Z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie, którzy w czwartek rano podróżują metrem. W podziemnej kolejce doszło do awarii. Cztery stacje pierwszej linii zostały zamknięte.

Awaria w metrze. Zamknięto cztery stacje pierwszej linii

Awaria w metrze. Zamknięto cztery stacje pierwszej linii

Źródło:
PAP

Resorty finansów i dyplomacji Stanów Zjednoczonych ogłosiły szeroki pakiet dodatkowych sankcji, które mają uderzyć w gospodarkę wojenną Rosji i odciąć ją od dostaw kluczowych materiałów i usług między innymi z Chin. USA postanowiły też o wprowadzeniu zakazu świadczenia części usług informatycznych, w tym usług w chmurze, dla niemal wszystkich osób i firm z Rosji.

Mocne uderzenie USA w rosyjską machinę wojenną. Rosjanie będą odcięci od chmury

Mocne uderzenie USA w rosyjską machinę wojenną. Rosjanie będą odcięci od chmury

Źródło:
PAP, BBC

Auchan wycofuje partię produktu ze względu na zagrożenie pojawienia się bakterii Listeria - podała sieć w komunikacie. Dodała, że chodzi o produkt Pecenica polędwica 90g.

Auchan wycofuje partię produktu. Apel o niespożywanie

Auchan wycofuje partię produktu. Apel o niespożywanie

Źródło:
tvn24.pl

Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24, że głównymi założeniami prezydenckiego projektu dotyczącego sił zbrojnych są wprowadzenie systemu kierowania obroną państwa, wprowadzenie stałych planów obrony oraz reforma systemu kierowania i dowodzenia. Odniósł się też do tego, że prezentował ten projekt w Sejmie niemal przy pustej sali. - To zdumiewające i porażające - ocenił.

Niemal pusta sala sejmowa podczas wystąpienia szefa BBN. Siewiera: zdumiewające i porażające

Niemal pusta sala sejmowa podczas wystąpienia szefa BBN. Siewiera: zdumiewające i porażające

Źródło:
TVN24, PAP

Według nieoficjalnych informacji Marek Magierowski odejdzie ze stanowiska ambasadora RP w USA i z dyplomacji - dowiedział się korespondent "Faktów" TVN w USA Marcin Wrona.

"Fakty" TVN nieoficjalnie: Marek Magierowski odejdzie ze stanowiska

"Fakty" TVN nieoficjalnie: Marek Magierowski odejdzie ze stanowiska

Źródło:
tvn24.pl

Trzech nastolatków pobiło na śmierć 28-letniego Marcina, piłkarza i pracownika Służby Więziennej. Do tragedii doszło podczas plenerowej imprezy z okazji 120-lecia Sosnowca. - Urazy nie wyglądały na uderzenie z pięści. Obok leżała butelka. Wydaje mi się, że pod nim leżało roztłuczone szkło. Kiedy czekaliśmy na przyjazd karetki, gdzieś w tłumie usłyszałem krzyki: "uciekajcie stąd, bo chłopak chyba zmarł" - relacjonował świadek.

Trzech chłopców skatowało piłkarza na urodzinach miasta. 28-letni Marcin zmarł w szpitalu

Trzech chłopców skatowało piłkarza na urodzinach miasta. 28-letni Marcin zmarł w szpitalu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Policja dysponuje nagraniem z kamer monitoringu, na którym widać moment ataku na piosenkarkę Viki Gabor oraz jej ojca. Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl dowiedział się, co nagrały kamery. - Ciosy zostały zadane, kiedy ojciec artystki wrócił już do auta. Napastnik potem użył gazu, który trafił też w piosenkarkę - przekazuje nasz reporter. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Atak na Viki Gabor i jej ojca. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu

Atak na Viki Gabor i jej ojca. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, został Ambasadorem Różnorodności. To wyróżnienie przyznawane przez miesięcznik "My Company Polska" organizacjom, firmom i osobom, które promują różnorodność i równość. Jacoń został wyróżniony za "dziennikarstwo przełamujące tabu i otwierające oczy na potrzeby drugiego człowieka".

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Źródło:
TVN24, My Company Polska

Jedni twierdzą, że zastrzeganie numeru PESEL to wstęp do likwidacji gotówki, inni - że chodzi o większą inwigilację obywateli. Wokół nowej usługi narosło już wiele fałszywych przekazów. Weryfikujemy je.

"Jest drugie dno" przy zastrzeżeniu numeru PESEL? Rozwiewamy mity

"Jest drugie dno" przy zastrzeżeniu numeru PESEL? Rozwiewamy mity

Źródło:
Konkret24
Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości z pracą w banku kierowanym przez brata księdza. "Mafijny układ zamknięty"

Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości z pracą w banku kierowanym przez brata księdza. "Mafijny układ zamknięty"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Platforma streamingowa Max zadebiutowała w Polsce. W jednym miejscu każdy może znaleźć coś dla siebie. - Absolutne hity filmowe, spektakularne seriale oraz bibliotekę kochanych i ikonicznych seriali HBO - mówił w TVN24 szef streamingu Warner Bros. Discovery w Polsce Maciej Gozdowski. 

Max już w Polsce. Debiut platformy

Max już w Polsce. Debiut platformy

Źródło:
tvn24.pl

Najnowszy dokument Martyny Wojciechowskiej, jest już dostępny na platformie Max. "Hope" przenosi widzów do jednego z najbiedniejszych i najsilniej dotkniętych głodem państw na świecie, gdzie dzieci padają ofiarami przerażającego procederu.  

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Źródło:
tvn24.pl

Resort kultury Grecji poinformował we wtorek, że podczas budowy lotniska na Krecie odkryto wyjątkowe znalezisko z czasów kultury minojskiej. Ministerstwo podkreśliło, że obiekt o powierzchni około 1800 metrów kwadratowych musi zostać dokładnie zbadany, by określić jego znaczenie.

Niezwykłe odkrycie w Grecji. Rząd zwołał posiedzenie

Niezwykłe odkrycie w Grecji. Rząd zwołał posiedzenie

Źródło:
PAP

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska w zorganizowanej akcji charytatywnej Top Charity 2024 zebrali łącznie 45 mln 917 tys. zł. Najwyżej wylicytowanym dziełem była rzeźba Torso alato, 1985 Igora Mitoraja, za którą nabywcy zapłacili 6,8 miliona złotych. Z kolei "Tydzień Metamorfozy z Ewą Chodakowską" w Mövenpick Resort Kuredhivaru Maldives uzyskał kwotę 5,1 miliona złotych.

Rekord na Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2024

Rekord na Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2024

Źródło:
tvn24.pl