Andrzej Duda ma już wniosek o ułaskawienie Roberta Bąkiewicza? Kancelaria Prezydenta odpowiada

Źródło:
tvn24.pl
Bąkiewicz chce ułaskawienia
Bąkiewicz chce ułaskawieniaTVN24
wideo 2/6
Bąkiewicz chce ułaskawieniaTVN24

Były szef narodowców Robert Bąkiewicz czeka na prezydenckie ułaskawienie. Niedługo po wyroku skazującym go na prace społeczne i rekompensatę za kierowanie wybrykiem chuligańskim, polegającym na poturbowaniu aktywistki, ówczesny prokurator generalny Zbigniew Ziobro jeszcze w listopadzie 2023 roku wszczął z urzędu postępowanie w sprawie jego ułaskawienia i wstrzymał wykonanie kary. Kancelaria Prezydenta pytana, czy Andrzej Duda otrzymał już wniosek, odpowiedziała, że "nie jest uprawniona do udzielania informacji na temat toczących się i zakończonych postępowań o ułaskawienie".

Robert Bąkiewicz, narodowiec i były kandydat na posła z Suwerennej Polski (lista PiS), ubiega się o łaskę prezydenta - ustalił reporter "Czarno na białym" Artur Warcholiński.

Szef Straży Narodowej został prawomocnie skazany na początku listopada za kierowanie chuligańskim występkiem. Skazany Bąkiewicz oświadczył, że nie będzie wykonywał tego wyroku. Zarówno w zakresie prac społecznych, jak i nawiązki. Dwa tygodnie po ogłoszeniu wyroku - 17 listopada - "zwrócił się do Prokuratora Generalnego z prośbą o wszczęcie - w trybie art. 567 par. 1 kpk - postępowania o ułaskawienie" - poinformował "Czarno na białym" wiceprezes Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia sędzia Piotr Maksymowicz.

>> Robert Bąkiewicz chce ułaskawienia. Co zrobi prezydent? <<

24 listopada ubiegłego roku - czyli jeszcze w czasie, gdy urząd Prokuratora Generalnego sprawował Ziobro - zapadła decyzja o wstrzymaniu wobec niego kary ograniczenia wolności. Formalnie wykonanie kary wstrzymał Prokurator Generalny. Mógł to zrobić osobiście Zbigniew Ziobro. Mógł też - w imieniu prokuratora generalnego - zrobić to któryś z jego zastępców. Tego samego dnia PG też "wszczął z urzędu postępowanie o ułaskawienie, bez zwracania się o opinię do sądów" - wynika z pisma, które otrzymaliśmy z sądu. 24 listopada był ostatnim dniem pracy Ziobry na stanowisku.

Ustalenia reportera o ubieganiu się przez Bąkiewicza o łaskę i wstrzymaniu wykonania kary potwierdził na piśmie wiceprezes ds. karnych Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia sędzia Piotr Maksymowicz.

Kancelaria Prezydenta twierdzi, że "nie jest uprawniona do udzielania informacji"

Redakcja "Czarno na białym" TVN24 zwróciła się do Kancelarii Prezydenta z pytaniem, czy "do Pałacu Prezydenckiego do prezydenta Andrzeja Dudy dotarł wniosek o ułaskawienie Roberta Bąkiewicza?".

W odpowiedzi napisano, że kancelaria "nie może zadośćuczynić (...) prośbie, bowiem zgodnie z orzecznictwem sądowoadministracyjnym, postępowanie o ułaskawienie ma charakter szczególny".

"Dotyczy indywidualnej sprawy osoby prywatnej. Nadto, ma związek z prerogatywami Prezydenta RP. Jawność tego postępowania, zarówno na etapie czynności sądowych i prokuratorskich, jak i na etapie postępowania przed Prezydentem RP, jest ograniczona nawet w stosunku do stron postępowania. W rezultacie, postępowanie o ułaskawienie jest postępowaniem o ograniczonej jawności, w którym niektóre dokumenty nie są dostępne dla stron i dla każdego, w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej" - czytamy.

Każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega udostępnieniu na zasadach i w trybie określonych w niniejszej ustawie

"Co istotne, wychodząc od wskazania, że postępowanie o ułaskawienie jest postępowaniem szczególnym, o ograniczonej jawności, sąd miał tu na względzie, że informacją publiczną nie będą nie tylko informacje dotyczące (jak w innych sprawach) dokumentu prywatnego, ale także niektórych dokumentów urzędowych wytworzonych w ramach tego postępowania" - napisała dalej Kancelaria Prezydenta.

W odpowiedzi pada też stwierdzenie, iż "nie można twierdzić, że ograniczenie to narusza uprawnienie wynikające z Konstytucji RP (art. 61 ust. 1), skoro ograniczenie to jest także wynikiem regulacji konstytucyjnej (wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 5 marca 2015 r., sygn. I OSK 1948/14). Dlatego też Kancelaria Prezydenta RP nie jest uprawniona do udzielania informacji na temat toczących się i zakończonych postępowań o ułaskawienie".

Przypomniano, że "jednocześnie, realizując społeczną potrzebę informacji o działalności Prezydenta RP w zakresie stosowania prawa łaski wydawane są komunikaty prasowe, w których podawane są m.in. dane o liczbie rozpatrzonych wniosków Prokuratora Generalnego, liczbie osób ułaskawionych (i odmowach), trybie prowadzonego postępowania, opinii sądów i Prokuratora Generalnego, kwalifikacji prawnej czynu osób ułaskawionych, głównych motywach ułaskawienia".

Zaznaczono przy tym, że "szczegółowość informacji udostępnianych w komunikatach prasowych jest ograniczona, w szczególności przez konieczność respektowania praw i wolności innych podmiotów, w tym przez konstytucyjnie gwarantowane prawo do ochrony życia prywatnego (art. 31 ust. 3 i art. 61 ust. 3 Konstytucji)". "Z uwagi na powyższe, wyjaśniamy, że informacje o stosowaniu prawa łaski, zawarte w komunikatach prasowych, zamieszczanych na oficjalnej stronie Prezydenta RP są jedynymi podawanymi do publicznej wiadomości" - dodano.

Prokuratura Krajowa: wniosek przekazany do prezydenta

Pytanie w sprawie wniosku dotyczącego Bąkiewicza wysłaliśmy też do Prokuratury Krajowej.

Jej rzecznik prasowy Przemysław Nowak odpowiedział, że "wniosek w przedmiocie ułaskawienia Roberta Bąkiewicza wraz z pozytywnym stanowiskiem odnośnie aktu łaski został skierowany do Prezydenta RP łącznie z aktami sprawy w dniu 7 grudnia 2023 roku przez ówczesnego (w dwutygodniowym rządzie Mateusza Morawieckiego - red.) Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Marcina Warchoła".

Przekazał też, by ewentualne dalsze pytania "kierować bezpośrednio do autora powyższego wniosku, tj. Pana Marcina Warchoła".

Autorka/Autor:akr//mrz

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

W Polsce jest dość chłodno, w nocy ze środy na czwartek temperatura przy gruncie spadła w Łodzi do jednego stopnia Celsjusza. Za niecały tydzień pogoda diametralnie się zmieni. - W Polsce będzie 35 stopni - powiedział na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl.

35 stopni i tropikalne noce. Pogoda diametralnie się zmieni

35 stopni i tropikalne noce. Pogoda diametralnie się zmieni

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Prokurator generalny Adam Bodnar przekazał do Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Adama Szłapki (Koalicja Obywatelska) do odpowiedzialności karnej. Sprawa dotyczy potrącenia 16-letniej rowerzystki ma Saskiej Kępie w Warszawie.

Adam Szłapka potrącił rowerzystkę na Saskiej Kępie. Jest wniosek o uchylenie immunitetu

Adam Szłapka potrącił rowerzystkę na Saskiej Kępie. Jest wniosek o uchylenie immunitetu

Źródło:
PAP

"Wywiad, propaganda, a nawet przygotowywanie aktów sabotażu to główny zakres pracy dużej liczby rosyjskich 'dyplomatów' w UE" - podkreśliło ośmioro ministrów spraw zagranicznych w liście do szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Ministrowie chcą zakazać rosyjskim dyplomatom swobodnego przemieszczania się po krajach Unii Europejskich. Pod listem podpisał się między innymi szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Restrykcje dla rosyjskich dyplomatów. Ministrowie chcą ograniczyć ich przemieszczanie

Restrykcje dla rosyjskich dyplomatów. Ministrowie chcą ograniczyć ich przemieszczanie

Źródło:
PAP

Chirurg z Rzeszowa poprosił kolegę o zrobienie pamiątkowego zdjęcia ze studentami na sali operacyjnej. Fotografia została opublikowana w internecie. Jednak oprócz medyków widać na niej rozebraną, przygotowaną do zabiegu pacjentkę. Szpital tłumaczy, że publikacja zdjęcia w takiej formie to przypadek. Powołana komisja jako karę zaleciła "rozmowę pouczającą", jednak jeśli sprawą zainteresuje się Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, konsekwencje mogą być poważniejsze.

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Źródło:
tvn24.pl

Jak ustalili policjanci z Lubartowa (woj. lubelskie) dwóch 12-latków i 13-latek przychodzili przez dwa tygodnie do domu dziadka ich kolegi i podbierali schowaną gotówkę. Zabierając razem około 90 tys. zł. Później rozdawali gotówkę kolegom w szkole, wydali na zakupy, a część schowali w różnych częściach miasta. Sprawa wyszła na jaw dzięki reakcji nauczycieli. 

Okradli dziadka kolegi, a pieniądze rozdawali w szkole 

Okradli dziadka kolegi, a pieniądze rozdawali w szkole 

Źródło:
tvn24.pl

Armenia opuści sojusz obronny pod przewodnictwem Rosji - oświadczył premier Nikol Paszynian, oskarżając członków Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ) o niewywiązanie się z zobowiązań w czasie starć zbrojnych z Azerbejdżanem. Następnego dnia postawił warunek, dzięki któremu może zmienić zdanie. Dotyczy on białoruskiego dyktatora Alaksandra Łukaszenki, pisze Reuters.

Nikol Paszynian grozi wyjściem z rosyjskiego układu. Chyba że Łukaszenka przeprosi

Nikol Paszynian grozi wyjściem z rosyjskiego układu. Chyba że Łukaszenka przeprosi

Źródło:
PAP, Reuters, news.am

Na tej wyspie mieszka około 15,5 tysiąca osób, a rocznie przyjmuje ponad pięć milionów gości. Chodzi o Santorini, gdzie "nawet turyści narzekają na dużą liczbę turystów" - wskazuje w raporcie grecki rzecznik praw obywatelskich. 

Na tej wyspie nawet turyści narzekają na dużą liczbę gości

Na tej wyspie nawet turyści narzekają na dużą liczbę gości

Źródło:
PAP

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował o kampanii wycofywania hulajnogi dla dzieci ze sklepów Pepco. Sieć poinformowała urząd, że produkt "nie jest wystarczająco wytrzymały".

Pepco wycofuje produkt dla dzieci

Pepco wycofuje produkt dla dzieci

Źródło:
tvn24.pl

Do wypadku doszło w środę przy ulicy Waryńskiego w Gdańsku. 10-latka, która chciała opuścić mieszkanie przez okno, wypadła z drugiego piętra - podała w środę policja. Dziewczynka trafiła do szpitala. Nic poważnego jej się nie stało.

10-latka wypadła z okna na drugim piętrze

10-latka wypadła z okna na drugim piętrze

Źródło:
PAP/tvn24.pl

Argentyński Senat przyjął wstępnie w środę pakiet gruntownych reform, zaproponowanych przez prawicowego prezydenta Javiera Mileia. Debata nad projektem trwała prawie 12 godzin. W tym czasie przed siedzibą Kongresu trwały gwałtowne protesty i starcia z policją. Demonstranci palili samochody, rzucali kamieniami i koktajlami Mołotowa. Policja użyła gazu łzawiącego oraz armatek wodnych.

"Pole bitwy" przed Kongresem. Senat za pakietem prezydenckich reform

"Pole bitwy" przed Kongresem. Senat za pakietem prezydenckich reform

Źródło:
PAP

Przywódcy państw grupy G7 osiągnęli porozumienie w sprawie wypłaty 50 miliardów dolarów dla Ukrainy z tytułu wykorzystania zysków z zamrożonych w Unii Europejskiej i krajach G7 rosyjskich aktywów, których wartość wynosi około 300 miliardów euro - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródło w Pałacu Elizejskim.

"Jest porozumienie". Zyski z zamrożonych rosyjskich aktywów dla Ukrainy

"Jest porozumienie". Zyski z zamrożonych rosyjskich aktywów dla Ukrainy

Źródło:
PAP

Jedna z najstarszych fabryk czekolady na świecie ma zostać zamknięta. Istniejąca od 1848 roku francuska fabryka Chocolat Poulain zatrudnia obecnie 109 osób. Wszyscy mają stracić pracę. Plan likwidacji fabryki ma zostać ogłoszony w czwartek.

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Źródło:
lesechos.fr, tvn24.pl, Brittanica

Zdecydowaliśmy się wyłączyć z systemu kaucyjnego opakowania po mleku i produktach mlecznych - powiedziała w czwartek wiceministra klimatu i środowiska Anita Sowińska. Dodała, że decyzja była spowodowana przede wszystkim obawami o kwestię sanitarną.

Ministerstwo klimatu i środowiska wprowadza zmiany w systemie kaucyjnym

Ministerstwo klimatu i środowiska wprowadza zmiany w systemie kaucyjnym

Źródło:
PAP

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o przypadku zakażenia się człowieka wirusem ptasiej grypy - H9N2. Pacjent to 4-letnie dziecko, które trafiło do szpitala z poważnymi problemami z oddychaniem.

WHO potwierdza ptasią grypę u człowieka. 4-letnie dziecko trafiło na OIOM

WHO potwierdza ptasią grypę u człowieka. 4-letnie dziecko trafiło na OIOM

Źródło:
WHO

Ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych Marek Magierowski został wezwany do Warszawy po 15 lipca - powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek. W środę korespondent "Faktów" TVN w USA Marcin Wrona dowiedział się, że Marek Magierowski odejdzie ze stanowiska ambasadora i z dyplomacji.

Szef Gabinetu Prezydenta RP o ambasadorze Marku Magierowskim: został wezwany do Warszawy po 15 lipca

Szef Gabinetu Prezydenta RP o ambasadorze Marku Magierowskim: został wezwany do Warszawy po 15 lipca

Źródło:
tvn24.pl, TVN24, PAP

Dwie osoby zginęły w pożarze samochodu osobowego po zderzeniu z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 112 w Gościnku (woj. zachodniopomorskie). Na miejscu pracują służby, droga jest zablokowana.

Tragedia na drodze. Samochód spłonął po zderzeniu z ciężarówką

Tragedia na drodze. Samochód spłonął po zderzeniu z ciężarówką

Źródło:
PAP
Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Samolot podnosi się z pasa startowego, gdy tuż za nim, na tym samym pasie, ląduje już inny - taką scenę widać na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. Komentujący uznał to "przykład synchronizacji lądowania", ale wielu internautów nie wierzy w prawdziwość filmu. Jaka jest prawda?

"Ciekawy przykład synchronizacji" lądowania i startu samolotów? Wręcz przeciwnie

"Ciekawy przykład synchronizacji" lądowania i startu samolotów? Wręcz przeciwnie

Źródło:
Konkret24

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o wymianie informacji podatkowych - podano w komunikacie. Kancelaria prezydenta wyjaśniła, że nowe przepisy nakładają na platformy cyfrowe obowiązek informowania o transakcjach dokonywanych za ich pośrednictwem.

Od lipca zmiany w handlu internetowym. Prezydent podpisał ustawę

Od lipca zmiany w handlu internetowym. Prezydent podpisał ustawę

Źródło:
PAP

Wakacyjne plany ma już 63 procent Polaków. Ważnym czynnikiem wpływającym na wybór miejsca i typu wakacji są dzieci. Badania pokazują, że rodziny z dziećmi częściej wybierają letnie pobyty nad morzem i z większym wyprzedzeniem planują wakacje i noclegi. Co ważne - w tym roku - ceny usług powinny być podobne jak rok temu. Pojawił się także nowy trend - łączenie wakacji z pracą zdalną. Piotr Sztefek.

Nowy wakacyjny trend Polaków

Nowy wakacyjny trend Polaków

Źródło:
TVN24

Tylko 16 procent Polaków ma wiedzę o seksie, choć aż 82 procent twierdzi, że wie na jego temat prawie wszystko - wynika z raportu "Narodowa Kartkówka z WDŻ".

Ile Polacy wiedzą o seksie? Dużo mniej, niż myślą

Ile Polacy wiedzą o seksie? Dużo mniej, niż myślą

Źródło:
PAP

IMGW ostrzega przed burzami, którym towarzyszyć będą obfite opady deszczu i silny wiatr. Obowiązuje też prognoza zagrożeń na sobotę i niedzielę. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Przybyło ostrzeżeń IMGW. Uważajmy

Przybyło ostrzeżeń IMGW. Uważajmy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Duże utrudnienia na krajowej numer 50 w okolicy Wyszogrodu, gdzie zderzyły się trzy auta. Dwa z nich wypadły z jezdni. Na miejscu pracują służby.

Tir w rowie, auto osobowe w polu. Utrudnienia na krajowej "50"

Tir w rowie, auto osobowe w polu. Utrudnienia na krajowej "50"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miał ponad promil alkoholu w organizmie, przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać pieszo. 34-latek został jednak po chwili zatrzymany przez policjantkę, która na co dzień biega w maratonach. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Kierowca chciał uciec przed kontrolą. Okazało się, że policjantka biega w maratonach

Kierowca chciał uciec przed kontrolą. Okazało się, że policjantka biega w maratonach

Źródło:
tvn24.pl

Żołnierz ma prawo oddawać strzały ostrzegawcze i to niezależnie od tego, czy są to obecne przepisy, czy nowe - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Gość TVN24 odniósł się do utworzenia strefy buforowej przy granicy z Białorusią.

Szef KPRM: żołnierz ma prawo oddawać strzały ostrzegawcze

Szef KPRM: żołnierz ma prawo oddawać strzały ostrzegawcze

Źródło:
TVN24

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak podpisał w środę rozporządzenie w sprawie utworzenia strefy buforowej przy granicy z Białorusią. Nowe przepisy zostały już opublikowane w Dzienniku Ustaw. Ograniczenia weszły dziś w życie i będą obowiązywać przez 90 dni.

Od dziś strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Co warto wiedzieć

Od dziś strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Co warto wiedzieć

Źródło:
PAP

Jedni twierdzą, że zastrzeganie numeru PESEL to wstęp do likwidacji gotówki, inni - że chodzi o większą inwigilację obywateli. Wokół nowej usługi narosło już wiele fałszywych przekazów. Weryfikujemy je.

"Jest drugie dno" przy zastrzeżeniu numeru PESEL? Rozwiewamy mity

"Jest drugie dno" przy zastrzeżeniu numeru PESEL? Rozwiewamy mity

Źródło:
Konkret24

O różnorodność trzeba zadbać, jej trzeba pilnować z czułością, wrażliwością, ale czasami też siłą. Zwłaszcza jak patrzymy na to, co dzieje się w Sejmie na temat związków partnerskich - powiedział Piotr Jacoń, który został Ambasadorem Różnorodności według miesięcznika "My Company Polska". Mówił też o swoim reportażu "Tego nie ma w umowie koalicyjnej", który przedstawia historię Elżbiety i Renaty, które żyją razem od 30 lat, i o sporze koalicji w kwestii ustawy o związkach partnerskich.

"Robota polityków polega na tym, żeby dogadać się, obiecywali to takim osobom jak Elżbieta i Renata"

"Robota polityków polega na tym, żeby dogadać się, obiecywali to takim osobom jak Elżbieta i Renata"

Źródło:
TVN24

Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, został Ambasadorem Różnorodności. To wyróżnienie przyznawane przez miesięcznik "My Company Polska" organizacjom, firmom i osobom, które promują różnorodność i równość. Jacoń został wyróżniony za "dziennikarstwo przełamujące tabu i otwierające oczy na potrzeby drugiego człowieka".

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Źródło:
TVN24, My Company Polska

KRRiT rozstrzygnęła wniosek spółki TVN S.A. w sprawie udzielenia koncesji na kolejne 10 lat, na rozpowszechnianie programu satelitarnego wyspecjalizowanego, adresowanego do kobiet, pod nazwą "TVN Style" - podało Biuro Prasowe TVN.

TVN Style z koncesją na kolejne 10 lat 

TVN Style z koncesją na kolejne 10 lat 

Źródło:
tvn24.pl

Platforma streamingowa Max zadebiutowała w Polsce. W jednym miejscu każdy może znaleźć coś dla siebie. - Absolutne hity filmowe, spektakularne seriale oraz bibliotekę kochanych i ikonicznych seriali HBO - mówił w TVN24 szef streamingu Warner Bros. Discovery w Polsce Maciej Gozdowski. 

Max już w Polsce. Debiut platformy

Max już w Polsce. Debiut platformy

Źródło:
tvn24.pl

Najnowszy dokument Martyny Wojciechowskiej, jest już dostępny na platformie Max. "Hope" przenosi widzów do jednego z najbiedniejszych i najsilniej dotkniętych głodem państw na świecie, gdzie dzieci padają ofiarami przerażającego procederu.  

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Źródło:
tvn24.pl

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska w zorganizowanej akcji charytatywnej Top Charity 2024 zebrali łącznie 45 mln 917 tys. zł. Najwyżej wylicytowanym dziełem była rzeźba Torso alato, 1985 Igora Mitoraja, za którą nabywcy zapłacili 6,8 miliona złotych. Z kolei "Tydzień Metamorfozy z Ewą Chodakowską" w Mövenpick Resort Kuredhivaru Maldives uzyskał kwotę 5,1 miliona złotych.

Rekord na Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2024

Rekord na Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2024

Źródło:
tvn24.pl

Prokurator generalny Adam Bodnar przekazał do Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Adama Szłapki (Koalicja Obywatelska) do odpowiedzialności karnej. Sprawa dotyczy potrącenia 16-letniej rowerzystki ma Saskiej Kępie w Warszawie.

Adam Szłapka potrącił rowerzystkę na Saskiej Kępie. Jest wniosek o uchylenie immunitetu

Adam Szłapka potrącił rowerzystkę na Saskiej Kępie. Jest wniosek o uchylenie immunitetu

Źródło:
PAP