Ukraiński ambasador: potrzebowaliśmy momentu tonowania różnych emocji

Autor:
akw
/ prpb
Źródło:
TVN24
Zwarycz: potrzebowaliśmy momentu tonowania różnych emocji
Zwarycz: potrzebowaliśmy momentu tonowania różnych emocjiTVN24
wideo 2/13
TVN24Zwarycz: potrzebowaliśmy momentu tonowania różnych emocji

Ukraiński ambasador Wasyl Zwarycz w rozmowie z reporterem TVN24 mówił o niedawnych spięciach na linii Warszawa-Kijów, a także o polskiej pomocy militarnej dla Ukrainy. - Nasze relacje są ważne dla całej Europy i dla całej przestrzeni euroatlantyckiej - zwracał uwagę. Wypowiadając się o konflikcie w sprawie zboża, ocenił, że "jesteśmy na dobrej drodze". - Proszę mi wierzyć, że nikt w Ukrainie nie chce stwarzać żadnych problemów dla polskich rolników - zapewnił. W rozmowie padło także pytanie o ewentualne spotkanie Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego.

NA ŻYWO

Sejm wybiera premiera. Oglądaj wydanie specjalne w TVN24

Wydarzenia w Sejmie, komentarze na żywo w TVN24 i TVN24 GO.

Reporter TVN24 Łukasz Wójcik rozmawiał z ambasadorem Ukrainy w Polsce Wasylem Zwaryczem w trakcie Kongresu Odbudowy Ukrainy Common Future, który odbywa się w Poznaniu. Zapytał go o słowa Andrzeja Dudy, wypowiedziane na Kongresie, gdzie prezydent mówił między innymi, że dla niego "współpraca z Ukrainą i wsparcie dla Ukrainy ma wymiar dziejowy".

- To było bardzo dobre przemówienie prezydenta, za które bardzo serdecznie dziękuję, bo naprawdę potrzebowaliśmy momentu tonowania różnych emocji. To przemówienie pana prezydenta też pokazuje, że jednak mamy strategiczny cel i nasze relacje naprawdę są strategiczne, więc nie możemy poprzez krótkie zawirowania mówić o jakimś globalnym czy dużym kryzysie w naszych relacjach. Naprawdę racją stanu zarówno Ukrainy, jak i Polski są bardzo bliskie nasze relacje, bo mamy sporo takich wspólnych interesów - tłumaczył ambasador.

A, jak mówił, "najważniejsze dzisiaj to jest to, że musimy połączyć nasze wspólne wysiłki, żeby zwyciężyć w wojnie rozpętanej przez Rosję". - Bo faktycznie to, co Rosja robi, skutkuje tym wszystkim, z czym teraz mamy do czynienia - zauważył.

"Jestem wdzięczny Polakom i polskiemu społeczeństwu za wsparcie"

Zwarycz pytany był dalej o propozycję mediacji prezydenta Litwy między stroną polską i ukraińską i czy wobec tego nie uważa, że świat postrzega relację między Kijowem a Warszawą trochę mniej optymistycznie niż Zwarycz czy Duda.

- W mojej ocenie to tylko pokazuje, na ile nasze relacje polsko-ukraińskie są ważne dla całej Europy i dla całej przestrzeni euroatlantyckiej. To też powinno nas napawać pewnym optymizmem, że jednak nasze relacje to nie tylko relacje bilateralne. One mają globalny kontekst, co najmniej kontekst na przestrzeni całej Europy, więc to też pewne zobowiązanie dla nas, dla Ukrainy i dla Polski, żeby robić wszystko, aby te relacje się rozwijały bardzo pozytywnie, bo od tego będzie zależało bezpieczeństwo także w naszej części Europy - zwracał uwagę.

Reporter TVN24 pytał dalej o prezydenta Ukrainy, który podczas spotkania w Białym Domu z prezydentem USA Joe Bidenem został zapytany, czy nie obawia się utraty wsparcia Polski. - Jestem wdzięczny Polakom i polskiemu społeczeństwu za wsparcie - odpowiedział nie wprost. - To jest odpowiedź od serca - skomentował Zwarycz. 

- Jaka może być inna odpowiedź na to pytanie? To pokazuje, że nie obawiamy się, bo jednak rozumiemy, że w naszych relacjach jest coś, co nas zbliża, a to, co nas zbliża, to przede wszystkim postawa Polaków, Polski w tym trudnym czasie nie tylko dla Ukrainy, ale dla całego wolnego świata. Polska jako pierwsza przyszła z tą pomocą. Polska jest wśród liderów wsparcia militarnego dla Ukrainy. Polska pierwsza inicjowała koalicję czołgową i pierwsze czołgi Leopard przyszły do nas z Polski - przypomniał ambasador.  

Polska pomoc militarna dla Ukrainy "jest bardzo przemyślana"

Zwarycz usłyszał także pytanie o wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który - przy zapewnieniu, że Polska nie będzie narażać bezpieczeństwa Ukrainy - oświadczył, że nasz kraj nie będzie już zaopatrywał Kijowa w uzbrojenie. - Uważam, że współpraca między Polską a Ukrainą w strefie militarnej będzie się nadal rozwijała - ocenił ambasador. Jego zdaniem "Polska wyciąga bardzo prawidłowe wnioski z tej sytuacji, z agresji rosyjskiej, bo jeżeli chcesz żyć w pokoju, to trzeba cały czas się szykować do wojny".

- Więc my postrzegamy to, że wzmocnienie Wojska Polskiego też będzie skutkowało jeszcze mocniejszą współpracą militarną między Ukrainą a Polską. A my jesteśmy bardzo wdzięczni za tę pomoc militarną, bo Polska jest chyba trzecim krajem po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, jeżeli chodzi o wolumen pomocy militarnej dla Ukrainy - stwierdził.

Ocenił przy tym, że "pomoc militarna jest bardzo przemyślana". - To nie jest pomoc charytatywna, to jest także inwestycja we własne bezpieczeństwo, bo najskuteczniejszy sposób gwarancji bezpieczeństwa Polski, jeżeli mówimy o agresji rosyjskiej, jest taki, by zatrzymać agresora rosyjskiego poza granicami Ukrainy. To, co teraz czynimy my, jako Ukraina, jako żołnierze ukraińscy, skutkuje też lepszym poczuciem bezpieczeństwa, także tutaj wśród polskiego społeczeństwa - przypomniał.

Zwarycz: jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc militarną
Zwarycz: jesteśmy bardzo wdzięczni za tę pomoc militarnąTVN24

Zwarycz: nikt w Ukrainie nie chce stwarzać żadnych problemów dla polskich rolników

W rozmowie padło pytanie, czy dojdzie do spotkania prezydentów Polski i Ukrainy. - Zawsze jesteśmy otwarci do dialogu. Nie mam informacji o planowanych takich przedsięwzięciach, ale sądzę, że z tym nie ma żadnego problemu - odparł Zwarycz. 

- Jeżeli chodzi o kwestie w sprawie zboża, to też bardzo dobrze, że jest dialog między ministrami rolnictwa Ukrainy i Polski. Była już rozmowa telefoniczna, zapowiada się kolejna rozmowa w przyszłym tygodniu, więc mamy świadomość tego, że potrzebujemy rozwiązać tę kwestię w sposób, który byłby zadowalający dla obu stron, ale przede wszystkim też dla ogólnie europejskiego kontekstu - kontynuował ambasador.

- Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze w tej sprawie i proszę mi wierzyć, że nikt w Ukrainie nie chce stwarzać żadnych problemów dla polskich rolników, ale uważamy, że musimy tutaj wypracować taki mechanizm, żeby Ukraina walcząca dzisiaj i spędzająca faktycznie cały budżet na cele obronne mogła w pełni korzystać z eksportu rolniczego, żeby wypełniać budżet ukraiński na cele obronne - zaznaczył Zwarycz.

Wasyl Zwarycz w rozmowie z Łukaszem WójcikiemTVN24

"Uważam, że do spotkania dojdzie"

Na przypomnienie, że była okazja, by prezydenci porozmawiali niedawno w Nowym Jorku, w trakcie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, ambasador zwracał uwagę na napięty grafik przy tego typu spotkaniach. - Tam jest dynamika różnych spotkań, przedłużyły się wypowiedzi na Zgromadzeniu Ogólnym. Tam wszystko jest policzone do sekundy, do minuty, więc ja nie robiłbym z tego żadnego problemu. To jest po prostu kwestia protokolarna - wyjaśnił.

- Uważam, że do tego spotkania dojdzie. Prezydenci mają zawsze możliwość rozmawiania telefonicznie, podczas różnych okazji. Ja się nie obawiam o relacje polsko-ukraińskie, bo wiem, że one są oparte na bardzo strategicznym interesie, na wspólnym interesie, który zawsze przezwycięża chwilowe zawirowania - zakończył ambasador.

Zwarycz: uważam, że do spotkania Duda-Zełenski dojdzie
Zwarycz: uważam, że do spotkania Duda-Zełenski dojdzieTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
Kluczowy doradca Zełenskiego: wszyscy już są na wojnie przyszłości, a my mamy zwyczajną
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Poniedziałek to historyczny dzień. Po godzinie 10. ruszyły obrady Sejmu. Swoje expose rozpoczął Mateusz Morawiecki. Na popołudnie, przewidziane jest głosowanie nad wotum zaufania. Rząd PiS nie ma poparcia większości, a w tej sytuacji Sejm zamierza wystawić swojego kandydata na premiera, którym jest Donald Tusk. W Sejmie jest też prezydent. Szef jego gabinetu zapowiedział, że Andrzej Duda zaprosi dziś do siebie lidera Platformy Obywatelskiej, by rozmawiać o szczegółach zaprzysiężenia jego gabinetu. Polityczny poniedziałek relacjonujemy na żywo w tvn24.pl. W TVN24 trwa wydane specjalne.

Morawiecki przemawia. Ale musiał stać i czekać, bo pojawił się Suski

Morawiecki przemawia. Ale musiał stać i czekać, bo pojawił się Suski

Aktualizacja:
Autor:
ads,
pp/kab,
adso
Źródło:
tvn24.pl

"READY, STEADY, GO!" - napisał w poniedziałek rano Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i kandydat większości sejmowej na premiera. Na posiedzenie Sejmu szykuje się też Mateusz Morawiecki, który wygłosi expose. "Dziś potrzebuję jedności wszystkich sił politycznych" - podkreślił.

Donald Tusk gotowy. Krótki wpis w mediach społecznościowych

Donald Tusk gotowy. Krótki wpis w mediach społecznościowych

Autor:
ads/adso
Źródło:
tvn24.pl

Narodowy Bank Polski może zakończyć rok 2023 rekordową, sięgającą nawet 20 miliardów złotych stratą. Tymczasem rząd Prawa i Sprawiedliwości zakładał, że bank centralny zanotuje zysk i z tego tytułu do państwowej kasy trafi 6 miliardów złotych. Jeśli NBP będzie na minusie, żadne pieniądze z banku centralnego do budżetu nie popłyną, co nie jest dobrą informacją dla przyszłego rządu Donalda Tuska.

Miały być miliardy do budżetu, może być rekordowa strata

Miały być miliardy do budżetu, może być rekordowa strata

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Dwa auta zderzyły się w poniedziałek rano na Trasie Siekierkowskiej. Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl, jedno z nich poruszało się pod prąd. Są utrudnienia w ruchu.

Zderzenie na Trasie Siekierkowskiej. "Jeden z kierowców jechał pod prąd"

Zderzenie na Trasie Siekierkowskiej. "Jeden z kierowców jechał pod prąd"

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nawet kilkanaście kilometrów ciągnie się korek, który utworzył się na autostradzie A4 w rejonie Pławniowic (woj. śląskie), gdzie na pasie w kierunku Wrocławia zderzyły się trzy pojazdy. Kilkadziesiąt kilometrów dalej, pod Opolem, doszło do wypadku busa i ciężarówki. Droga jest tam zablokowana.

Poważne utrudnienia na autostradzie A4. Wypadki pod Gliwicami i Opolem

Poważne utrudnienia na autostradzie A4. Wypadki pod Gliwicami i Opolem

Autor:
FC/tok
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Ja bym na miejscu Mateusza Morawieckiego zrobił wszystko, żeby do takiego głosowania nie doszło - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i jeden z liderów Trzeciej Drogi, odnosząc się do zaplanowanego na poniedziałek głosowania nad wotum zaufania dla kandydata PiS na szefa rządu. Przekonywał, że "na 100 procent nikt z PSL-u i nikt z żadnej innej formacji koalicyjnej" się nie wyłamie. - Naszą determinacją dzisiaj jest wyłonienie premiera - stwierdził.

Kosiniak-Kamysz: naszą determinacją dzisiaj jest wyłonienie premiera 

Kosiniak-Kamysz: naszą determinacją dzisiaj jest wyłonienie premiera 

Autor:
momo/adso
Źródło:
TVN24

Nowy rząd będzie pracował pod kierownictwem Donalda Tuska. Kto zasiądzie w nowym rządzie? Kiedy ten gabinet zacznie prace? Oto lista nowych ministrów.

Skład rządu Donalda Tuska. Kto w nim zasiądzie?

Skład rządu Donalda Tuska. Kto w nim zasiądzie?

Autor:
ek/kab
Źródło:
TVN24

W niedzielę izraelskie czołgi przedarły się do serca Chan Junus, dokonując nowego, dużego ataku na południu Strefy Gazy. Premier Izraela Benjamin Netanjahu wezwał Hamas do "niezwłocznego złożenia broni", twierdząc, że w ostatnich dniach odnotował liczne kapitulacje, które zwiastują "początek końca" palestyńskiej organizacji terrorystycznej.

Premier Izraela wzywa Hamas do złożenia broni

Premier Izraela wzywa Hamas do złożenia broni

Autor:
lukl/kab
Źródło:
PAP, Reuters

W oknie życia w Kartuzach (woj. pomorskie) pozostawiono noworodka. Dziewczynkę przewieziono do powiatowego centrum zdrowia. Jest zdrowa. - Miała dwa dni. Była otulona, zaopiekowana - powiedziała jedna z sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a' Paulo w Kartuzach.

Noworodek pozostawiony w oknie życia. "Dziewczynka miała dwa dni"

Noworodek pozostawiony w oknie życia. "Dziewczynka miała dwa dni"

Autor:
mm/tok
Źródło:
PAP

W miejscowości Kisielewo koło Sierpca na północy Mazowsza doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jedna osoba zginęła, sześć - w tym dwoje dzieci - zostało rannych.

Tragiczny wypadek koło Sierpca. Zginęła matka, małe dzieci ranne

Tragiczny wypadek koło Sierpca. Zginęła matka, małe dzieci ranne

Aktualizacja:
Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Istnieje duże, graniczące z pewnością, że zjawisko El Nino będzie się utrzymywać na półkuli północnej przez całą zimę - ocenili eksperci Japońskiej Agencji Meteorologicznej (JAM). Azjatyccy eksperci oszacowali również prawdopodobieństwo kontynuacji anomalii do wiosny.  

Jak duże jest ryzyko, że El Nino utrzyma się zimą i wiosną? Wyliczenia Japończyków

Jak duże jest ryzyko, że El Nino utrzyma się zimą i wiosną? Wyliczenia Japończyków

Autor:
jdw
Źródło:
Reuters, TVN24.pl

Przesunie się próg zarobków, do którego trzeba płacić ZUS - zwraca uwagę w poniedziałek dziennik "Rzeczpospolita". Wszystko przez wzrost prognozowanego na 2024 rok przeciętnego wynagrodzenia. Większe składki mają zapłacić także przedsiębiorcy.

Tak mają wzrosnąć składki na ZUS

Tak mają wzrosnąć składki na ZUS

Autor:
mp/dap
Źródło:
"Rzeczpospolita", tvn24.pl

W Iranie rozpoczął się proces Johana Floderusa, szwedzkiego dyplomaty, zatrzymanego w 2022 roku, pracującego w dyplomacji Unii Europejskiej, który został oskarżony o szpiegostwo na rzecz Izraela. Jak podała w niedzielę irańska agencja prasowa ISNA, mężczyźnie grozi kara śmierci.

Szwed pracujący dla Unii Europejskiej oskarżony o szpiegostwo. Grozi mu kara śmierci

Szwed pracujący dla Unii Europejskiej oskarżony o szpiegostwo. Grozi mu kara śmierci

Autor:
lukl/kab
Źródło:
PAP, aljazeera.com

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeprowadził krótką rozmowę z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Doszło do niej podczas zaprzysiężenia Javiera Mileia na nowego prezydenta Argentyny - poinformowały media w Kijowie. Według agencji UNIAN rozmowa nie była wcześniej zaplanowana.

Orban i Zełenski "znaleźli się obok siebie. "Rozmowa nie była wcześniej zaplanowana"

Orban i Zełenski "znaleźli się obok siebie. "Rozmowa nie była wcześniej zaplanowana"

Autor:
tas/ft
Źródło:
PAP, UNIAN, Radio Swoboda, Reuters

Na autostradzie A1 niedaleko Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie) kierowca ciężarówki zgubił ładunek, który spadł z naczepy i zatrzymał się na pasie awaryjnym. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Wydmuchał blisko 1,3 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Kierowca tira zgubił ładunek. Kontener spadł z naczepy i zatrzymał się na autostradzie

Kierowca tira zgubił ładunek. Kontener spadł z naczepy i zatrzymał się na autostradzie

Autor:
mm/tok
Źródło:
tvn24.pl

PKP Intercity poinformowało o uruchomieniu sprzedaży biletów na pociąg z Warszawy do Monachium przez Wiedeń i Salzburg. Choć połączenie zainaugurowano w sobotę, to wcześniej nie było możliwości zakupu biletu na to połączenie na stronie polskiej spółki. PKP Intercity winą obarczało austriackiego operatora.

Pierwsze takie połączenie od 30 lat i zamieszanie na kolei. "Zakup biletów jest już możliwy"

Pierwsze takie połączenie od 30 lat i zamieszanie na kolei. "Zakup biletów jest już możliwy"

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

W niedzielę w Chartumie, stolicy Sudanu, doszło do ataku na konwój humanitarny Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Zginęły dwie osoby, siedem zostało rannych.

Atak na konwój Czerwonego Krzyża. Są ofiary i ranni

Atak na konwój Czerwonego Krzyża. Są ofiary i ranni

Autor:
lukl/kab
Źródło:
PAP

Rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę trwa od 656 dni. Seria wybuchów słyszana była w poniedziałek nad ranem w stolicy Ukrainy, Kijowie. W niedzielę okupacyjne wojska Rosji atakowały obronę Ukrainy na całej linii frontu na wschodzie kraju. Jak podała ukraińska agencja Unian, rosyjska flaga powiewa nad zachodnimi obrzeżami miasta Marjinka w obwodzie donieckim. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin wojny w Ukrainie.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
lukl,
pp/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl

320 tysięcy złotych na nagrody dla sześciu osób rozdysponowała była minister zdrowia Katarzyna Sójka pod koniec sprawowania swojej funkcji - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Setki tysięcy złotych dla sześciu osób. Odchodziła z resortu, przydzieliła nagrody

Setki tysięcy złotych dla sześciu osób. Odchodziła z resortu, przydzieliła nagrody

Autor:
ads/ft
Źródło:
"Gazeta Wyborcza"

W niedzielę rano delegacja polityków Prawa i Sprawiedliwości z prezesem Jarosławem Kaczyńskim złożyła kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie. To ostatnia miesięcznica przed oddaniem władzy przez PiS.

Ostatnia miesięcznica przed oddaniem władzy przez PiS

Ostatnia miesięcznica przed oddaniem władzy przez PiS

Autor:
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Argentyńska masakra piłą mechaniczną

Argentyńska masakra piłą mechaniczną

Wojciech
Skrzypek
Autor:
Wojciech
Skrzypek
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ratownicy alarmują przed trudnymi warunkami na szlakach górskich w Tatrach i Karkonoszach. Rano na szczycie Kasprowego Wierchu leżało 76 cm śniegu, temperatura wynosiła -16 stopni Celsjusza.

Głębokie zaspy, ryzyko schodzenia lawin. W górach jest niebezpiecznie

Głębokie zaspy, ryzyko schodzenia lawin. W górach jest niebezpiecznie

Autor:
jdw
Źródło:
PAP

34-letnia kobieta to kolejna osoba zatrzymana w sprawie 11-miesięcznej dziewczynki, która z obrażeniami trafiła do szpitala we Wrocławiu. Wcześniej zatrzymani zostali 20-letnia matka dziecka i jej 27-letni partner, który nie jest ojcem dziewczynki. 34-latka to ich współlokatorka.

11-miesięczna dziewczynka w szpitalu ze złamaniami i urazem głowy. Zatrzymano trzecią osobę

11-miesięczna dziewczynka w szpitalu ze złamaniami i urazem głowy. Zatrzymano trzecią osobę

Aktualizacja:
Autor:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Francuski sąd skazał na kary więzienia w zawieszeniu sześcioro uczniów, zamieszanych w zabójstwo Samuela Paty'ego, nauczyciela ich szkoły. Rosyjski uchodźca czeczeńskiego pochodzenia odciął mu głowę po tym, jak Paty pokazał na lekcji wolności słowa karykatury Mahometa. Nastolatkowie pokazali mordercy wizerunek nauczyciela i obserwowali go, a za współpracę dostali od islamisty pieniądze. - To trudny wyrok dla rodziny. Jest rozczarowanie, złość, niezrozumienie. To zły sygnał dla rodziny, uczniów – skomentowała wyrok prawniczka rodziny Paty’ego, Virginie Le Roy.

Pokazał na lekcji karykatury Mahometa. Uczniowie skazani po zabójstwie nauczyciela

Pokazał na lekcji karykatury Mahometa. Uczniowie skazani po zabójstwie nauczyciela

Autor:
bp//mrz
Źródło:
PAP

IMGW ostrzega przed niebezpieczną aurą. W części kraju obowiązują alerty meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia przed roztopami. Wydano również ostrzeżenia przed opadami marznącymi i silnym wiatrem. Sprawdź, gdzie pogoda może być zagrożeniem.  

Odwilż. Alerty IMGW przed roztopami mają nawet drugi stopień

Odwilż. Alerty IMGW przed roztopami mają nawet drugi stopień

Aktualizacja:
Autor:
jdw
Źródło:
IMGW

Katarzyna Kotula ma zostać ministrą ds. równości w rządzie Donalda Tuska. Polityczka Lewicy od wielu lat angażuje się w walkę o prawa człowieka, w tym między innymi prawa kobiet i osób wykluczonych. Co warto o niej wiedzieć?

W rządzie Donalda Tuska ma być ministrą ds. równości. Kim jest Katarzyna Kotula

W rządzie Donalda Tuska ma być ministrą ds. równości. Kim jest Katarzyna Kotula

Autor:
pb//az
Źródło:
tvn24.pl

Adam Bodnar jest kandydatem na ministra sprawiedliwości w nowym rządzie Donalda Tuska. Były Rzecznik Praw Obywatelskich zdecydował się wejść do polityki zaledwie kilka miesięcy wcześniej. - Uważam, że to szczególny moment w historii Polski - wyjaśniał przed ogłoszeniem startu w wyborach. Zaangażowany społecznie prawnik, nauczyciel akademicki. Co jeszcze warto wiedzieć o nowym szefie resortu sprawiedliwości?

"Zawsze po stronie prawa". Adam Bodnar ma przejąć po Zbigniewie Ziobrze resort sprawiedliwości

"Zawsze po stronie prawa". Adam Bodnar ma przejąć po Zbigniewie Ziobrze resort sprawiedliwości

Autor:
wac//am
Źródło:
tvn24.pl

Zbliża się "Weekend cudów" Szlachetnej Paczki. Najbiedniejsi, samotni, potrzebujący pomocy dostaną przed świętami to, czego im najbardziej potrzeba, by choć trochę im ulżyć i po prostu pocieszyć. Każdy z nas może wywołać łzy wzruszenia. Jest wielu wolontariuszy, ale potrzeba więcej. Na darczyńców czeka jeszcze ponad tysiąc rodzin.

Pani Elżbieta potrzebuje elektronicznej lupy, pani Olga piekarnika. Podopieczni Szlachetnej Paczki wciąż czekają na darczyńców

Pani Elżbieta potrzebuje elektronicznej lupy, pani Olga piekarnika. Podopieczni Szlachetnej Paczki wciąż czekają na darczyńców

Autor:
Maria
Mikołajewska
Źródło:
Fakty TVN

Prezydent USA Joe Biden zaprosił prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Białego Domu. Do spotkania ma dojść we wtorek 12 grudnia, ale Zełenski rozpocznie wizytę w Waszyngtonie już dzień wcześniej.

Zełenski jedzie do Waszyngtonu. Spotka się z Bidenem w Białym Domu

Zełenski jedzie do Waszyngtonu. Spotka się z Bidenem w Białym Domu

Autor:
ads/kg
Źródło:
Reuters

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl