Koncert "Razem z Ukrainą" w Łodzi. Dyrektor zarządzająca PAH: Pomoc humanitarna to maraton. Projekt daje nadzieję, że będziemy mogli dostarczać pomoc bardzo długo 

Źródło:
TVN24
Dyrektor zarządzająca PAH: Pomoc humanitarna to maraton. Koncert daje nadzieję, że będziemy mogli dostarczać pomoc bardzo długo
Dyrektor zarządzająca PAH: Pomoc humanitarna to maraton. Koncert daje nadzieję, że będziemy mogli dostarczać pomoc bardzo długo TVN24
wideo 2/26
Dyrektor zarządzająca PAH: Pomoc humanitarna to maraton. Koncert daje nadzieję, że będziemy mogli dostarczać pomoc bardzo długo TVN24

Koncert charytatywny "Razem z Ukrainą" odbędzie się w niedzielę w łódzkiej Atlas Arenie. Cały dochód z przedsięwzięcia zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc Ukraińcom. Dorota Serafin, dyrektor zarządzająca PAH, mówiła w piątek w "Faktach po Faktach", iż ten projekt "daje nadzieję, że będziemy mogli, dzięki uzyskanym w ten sposób środkom, dostarczać pomoc bardzo długo". - Moja mama będzie oglądać - mówiła Alina Makarczuk, dziennikarka pochodząca z Ukrainy, która będzie współprowadzić koncert. Dodała, że jej ojciec, który jest w wojsku, obejrzy powtórkę. - Bardzo czeka na ten koncert - dodała.

Koncert "Razem z Ukrainą" to projekt wyrażający polską solidarność z Ukrainą. Jest okazją, aby realnie wesprzeć Ukraińców w walce z Rosją. Cały dochód z przedsięwzięcia przekazany zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej, która niesie pomoc Ukrainie od początku rosyjskiej agresji w 2014 roku. Koncert odbędzie się w niedzielę, 20 marca w łódzkiej Atlas Arenie, początek o godzinie 20. Na scenie wystąpią polscy i ukraińscy artyści, a wszystko będzie transmitowane w TVN, player.pl i telewizji ukraińskiej.

Przed koncertem zostanie wyemitowany specjalny, charytatywny blok reklamowy.

Już teraz możliwe jest wysyłanie SMS-ów o treści RAZEM pod numer 72365 (koszt 2,46 zł z VAT/SMS). Dochód zasili zbiórkę funduszy.

Razem z PAH pomóż Ukrainie przetrwać wojnę. Wpłać datek na: siepomaga.pl/pah-ukraina Join PAH and help Ukraine survive the war. Make a donation at: siepomaga.pl/en/pah-ukraina

Kto wystąpi na koncercie? - sprawdź.

Dyrektor zarządzająca Polskiej Akcji Humanitarnej: potrzeby, które są rezultatem tego kryzysu, nie znikną szybko

Dorota Serafin, dyrektor zarządzająca Polskiej Akcji Humanitarnej, mówiła w "Faktach po Faktach", że organizacja realizuje działania właśnie dzięki pomocy darczyńców. - Bardzo porusza mnie powszechne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. Jako PAH zdajemy sobie sprawę, że te potrzeby, które wynikły, są rezultatem tego kryzysu. Niestety, nie znikną, choćby on bardzo szybko się skończył. Mam nadzieję, że tak będzie, natomiast wiemy, że nasza pomoc będzie potrzebna jeszcze bardzo długo - podkreśliła.

- Jak to mówimy w organizacji: pomoc humanitarna to nie sprint, to maraton. W związku z tym to partnerstwo, ten koncert daje nadzieję, że będziemy mogli, dzięki uzyskanym w ten sposób środkom, dostarczać pomoc bardzo długo - dodała.

WSPIERAMY POLSKĄ AKCJĘ HUMANITARNĄ. POMÓŻ I WPŁAĆ >>>

Przypomniała, że PAH jest obecna z pomocą na Ukrainie od 2014 roku. - Nadal jesteśmy w stanie dostarczać pomoc na wschodzie Ukrainy. W tej chwili jest to pomoc psychologiczna. Ze względu na panujące tam warunki najczęściej udzielana w tej chwili przez telefon lub internet osobom najbardziej narażonym, czyli osobom starszym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. Osobom, które przebywają w domu i nie mają możliwości opuszczenia tych domów - mówiła Serafin.

- Dostarczamy wodę, pożywienie, najpotrzebniejsze leki. Jesteśmy obecni z naszą pomocą również na granicy, na przejściach granicznych. Współpracujemy również z samorządami, wolontariuszami. Pomagamy zarówno od strony polskiej jak i od strony ukraińskiej - dodała.

20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncert
20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncertTVN

Serafin przekazała, że oprócz tego PAH angażuje się też w działania w Polsce. - Za chwileczkę ruszamy z programem wsparcia okołofinansowego dla osób, które przemieściły się do Polski i znalazły się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Będziemy udzielać również pomocy psychologicznej, przede wszystkim dzieciom uchodźczym - zapowiedziała Serafin. 

Zaznaczyła, że to dopiero początek. - Mamy również plany pomocy długoterminowej. Zechcemy angażować się również w proces odbudowy infrastruktury w Ukrainie, jak będzie to tylko możliwe - dodała. 

Seweryn: Ukraińcy przypominają nam, że bezwarunkowo trzeba przeciwstawiać się złu

W koncert zaangażowali się polscy artyści, w tym Andrzej Seweryn. - Moja obecność będzie moim obowiązkiem. Będzie próbą podziękowania Ukraińcom, którzy przypominają nam o tym, co najważniejsze w życiu. O tym, że bezwarunkowo trzeba przeciwstawiać się złu, a mamy do czynienia ze złem absolutnym - mówił aktor w "Faktach po Faktach". 

Seweryn: Ukraińcy przypominają nam, że bezwarunkowo trzeba przeciwstawiać się złu
Seweryn: Ukraińcy przypominają nam, że bezwarunkowo trzeba przeciwstawiać się złuTVN24

- Chciałbym ich pozdrowić, chciałbym im podziękować, chciałbym przez chwilę chociaż do nich mówić po polsku, ale mówić. My robimy tutaj to, co potrafimy dla uchodźców. Niechże to będzie również dla tych, którzy walczą - dodał. 

Makarczuk: myślę, że Ukraińcy tego potrzebują

Alina Makarczuk, pochodząca z Ukrainy dziennikarka współpracująca z TVN24, będzie współprowadzić niedzielny koncert "Razem z Ukrainą". Jak mówiła w "Faktach po Faktach", będzie on "częścią misji, którą czuje, częścią nadziei, którą chce dać tym osobom, które nie mogą same takiego koncertu zrobić".

Makarczuk o koncercie "Razem z Ukrainą": myślę, że Ukraińcy tego potrzebują
Makarczuk o koncercie "Razem z Ukrainą": myślę, że Ukraińcy tego potrzebująTVN24

- Myślę, że oni bardzo tego potrzebują dziś. Moja mama będzie oglądać. Niestety tata nie będzie mógł oglądać, ale poprosił mnie, żebym wysłała mu nagranie - mówiła.

Makarczuk powiedziała, że jej matka jest w domu, pracuje w szpitalu w Równem na zachodzie Ukrainy. - Tata nie będzie oglądał, bo jest w wojsku, nie ma telewizji, przemieszcza się cały czas do różnych miejsc. Będzie oglądał później powtórkę. Tak mi powiedział. Bardzo czeka na ten koncert - dodała dziennikarka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO:

Autorka/Autor:js\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej oficjalne obchody z udziałem najważniejszych władz państwowych odbywają się równocześnie na gdańskim Westerplatte i w Wieluniu. - Dzisiaj nie powiemy "Nigdy więcej wojny". Dzisiaj musimy powiedzieć: "Nigdy więcej samotności". Nie może już tak więcej być w historii, że Polska będzie samotnie stawiała czoła agresji - mówił premier Donald Tusk.

"Nigdy więcej samotności"

"Nigdy więcej samotności"

Źródło:
TVN24

Nie wolno ustępować imperializmowi, druga wojna światowa jest tego wielką lekcją - podkreślił w niedzielę w Wieluniu prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, "wybaczenie i uznanie winy to jedno, a zadośćuczynienie za szkody to drugie". - I ta sprawa cały czas jeszcze nie jest załatwiona i nigdy nie była załatwiona od 80 lat - powiedział.

Prezydent w Wieluniu. "Zadośćuczynienie za straty poniesione w drugiej wojnie światowej należy się Polakom"

Prezydent w Wieluniu. "Zadośćuczynienie za straty poniesione w drugiej wojnie światowej należy się Polakom"

Źródło:
PAP
"Do jednego kliknięcia skróciliśmy dystans pomiędzy pragnieniem a jego realizacją"

"Do jednego kliknięcia skróciliśmy dystans pomiędzy pragnieniem a jego realizacją"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W sobotę w amerykańskim stanie Missisipi doszło do wypadku autobusu. Zginęło co najmniej siedem osób, w tym sześcioletni chłopiec i jego 16-letnia siostra, a 37 osób trafiło do szpitali z obrażeniami - podały amerykańskie media, powołując się miejscowe władze.

Wypadek autobusu w USA. Siedem ofiar, w tym rodzeństwo, wiele osób rannych

Wypadek autobusu w USA. Siedem ofiar, w tym rodzeństwo, wiele osób rannych

Źródło:
PAP

Śledztwo, które prowadzimy, ma kilka wątków. Generalnie rzecz ujmując, badamy, czy w latach 2006-2009 mogło dochodzić do popełniania przestępstw przez funkcjonariuszy CBA, w tym przez szefa i jego zastępców - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania po emisji materiału "Superwizjera" "Seksmisja CBA. Kulisy operacji wiedeńskiej".

Działania CBA za czasów Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura prowadzi śledztwo z "kilkoma wątkami"

Działania CBA za czasów Kamińskiego i Wąsika. Prokuratura prowadzi śledztwo z "kilkoma wątkami"

Źródło:
TVN24

Po rządzie Olafa Scholza do końca kadencji nie należy spodziewać się niczego istotnego w polityce Niemiec wobec Ukrainy - twierdzi politolog Carlo Masala, naukowiec wykładający w Uniwersytecie Bundeswehry w Monachium. Jego zdaniem siły przeciwne pomocy, przede wszystkim w SPD, będą zyskiwały na znaczeniu.

Siły przeciwne pomocy Ukrainie zyskują. "Nie istnieje żadna poważna strategia"

Siły przeciwne pomocy Ukrainie zyskują. "Nie istnieje żadna poważna strategia"

Źródło:
PAP

Izraelskie wojska kontynuują szeroko zakrojoną operację na Zachodnim Brzegu. Poinformowano o ciężkich walkach z palestyńskimi bojownikami w obozie dla uchodźców w Dżeninie. W nocy doszło do dwóch prób zamachów bombowych w innych częściach Zachodniego Brzegu, sprawców zastrzelono.

Izrael kontynuuje ofensywę. Jedna z największych tego typu operacji od prawie 20 lat

Izrael kontynuuje ofensywę. Jedna z największych tego typu operacji od prawie 20 lat

Źródło:
PAP

Według oficjalnych danych, w Meksyku od 1950 roku zaginęło bez wieści 116 386 osób, których nigdy nie odnaleziono - ogłosiły w piątek tamtejsze stowarzyszenia obrońców praw człowieka.

Ponad 100 tysięcy osób, których nigdy nie odnaleziono

Ponad 100 tysięcy osób, których nigdy nie odnaleziono

Źródło:
PAP

921 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Rosjanie ostrzelali wieś Czerkaska Łozowa w obwodzie charkowskim, zabijając 10 osób. Zaatakowali też miasto Czasiw Jar, gdzie zginęło pięć osób. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Najważniejsze wydarzenia ostatniej doby w Ukrainie

Najważniejsze wydarzenia ostatniej doby w Ukrainie

Źródło:
tvn24.pl, PAP, Reuters

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o śmierci Ewy Bialik, prokurator i rzeczniczki Prokuratury Krajowej. Bialik zmarła w wieku 58 lat. "Była wzorem profesjonalizmu zawodowego, zawsze rzetelna i życzliwa" - napisał na platformie X.

Nie żyje prokurator Ewa Bialik

Nie żyje prokurator Ewa Bialik

Źródło:
PAP

Iga Świątek wywalczyła awans do kolejnej rundy US Open. Premier Donald Tusk zapowiedział "wielką rządową spowiedź powszechną". Zmarła była rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 1 września

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 1 września

Źródło:
tvn24.pl

Władze Chin i Filipin po raz kolejny wzajemnie oskarżyły się o celowe doprowadzenie do zderzenia okrętów straży przybrzeżnej na Morzu Południowochińskim. To kolejny z serii incydentów, do których doszło w ostatnim czasie na spornych wodach.

"Bezpośrednio i celowo staranował okręt". Konfrontacja na spornych wodach

"Bezpośrednio i celowo staranował okręt". Konfrontacja na spornych wodach

Źródło:
Reuters, PAP

W państwach Azji Środkowej władza zazwyczaj jest przekazywana przez satrapów komuś w rodzinie. Tak zapewne stanie się też w Uzbekistanie, gdzie prezydent Szawkat Mirzijojew udziela córce większych pełnomocnictw i deleguje na odpowiedzialne stanowiska. Może to stanowić wstęp do przekazania jej władzy nad całym państwem - analizuje portal Radia Swoboda.

Saida "jest jak meteoryt". Wkrótce przejmie państwo? 

Saida "jest jak meteoryt". Wkrótce przejmie państwo? 

Źródło:
PAP, Radio Swoboda

Na początku lipca kot o imieniu Finn zaginął w Middle River w stanie Minnesota. Jego właścicielka szukała go każdej nocy. Mruczka znaleziono dwa miesiące później w Monroe w stanie Waszyngton, które oddalone jest od jego domu o ponad 2400 kilometrów.

"Szukałam go każdej nocy". Zaginiony kot znaleziony ponad 2400 kilometrów od domu

"Szukałam go każdej nocy". Zaginiony kot znaleziony ponad 2400 kilometrów od domu

Źródło:
ENEX, KIRO7, yahoo.com

W Rzeszowie, na osiedlu Biała, doszło do pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej. W jednym z nich doszło do wybuchu butli z gazem. Służby informują, że nie ma rannych. Przed przyjazdem strażaków z budynków ewakuowało się 20 osób.

Pożar w szeregówkach w Rzeszowie. Wybuchła butla z gazem, osiem domów zniszczonych     

Pożar w szeregówkach w Rzeszowie. Wybuchła butla z gazem, osiem domów zniszczonych     

Źródło:
TVN24, PAP

Zmiana zasad opłat za parkowanie w miastach może być dla niektórych dramatyczna w skutkach. Trudno inaczej nazwać wezwanie do zapłacenia 18 tysięcy złotych dla kobiety z niepełnosprawnością. Są też inne przykłady z innych miast. 

Zmiana zasad opłat za parkowanie może być źródłem ludzkich dramatów. Za błędy płaci się naprawdę dużo

Zmiana zasad opłat za parkowanie może być źródłem ludzkich dramatów. Za błędy płaci się naprawdę dużo

Źródło:
Fakty TVN

238 nałożonych mandatów, 46 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 13 odebranych praw jazdy. To efekt kontroli, które w ostatnich dniach prowadzili stołeczni policjanci, głównie w centrum Warszawy. Akcja była wymierzona w kierowców, którzy uprzykrzają życie mieszkańcom rykiem silników swoich aut i motocykli.

Posypały się mandaty dla kierowców za ryczące silniki

Posypały się mandaty dla kierowców za ryczące silniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Magazyn śledczy reporterów "Superwizjer" wraca na antenę z nowymi odcinkami. Autorzy programu od lat ukazują nadużycia władzy, korupcję, błędy wymiaru sprawiedliwości, skandale w policji i afery gospodarcze. Program będzie można oglądać na antenie TVN, TVN24 oraz w TVN24 GO i na platformie Player. Oto czego widzowie mogą spodziewać się w nowym sezonie.

"Superwizjer" powraca. Gdzie i kiedy oglądać nowe odcinki

"Superwizjer" powraca. Gdzie i kiedy oglądać nowe odcinki

Źródło:
tvn24.pl
"Jak robiłem to zdjęcie, czułem, że będą z tego kłopoty". Fotograf prezydenta Dudy o kulisach pracy w Pałacu

"Jak robiłem to zdjęcie, czułem, że będą z tego kłopoty". Fotograf prezydenta Dudy o kulisach pracy w Pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Rada Polskich Mediów wystosowała apel o podjęcie śledztwa w sprawie zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. "W państwie prawa nie może być zgody na brak kary za zbrodnię. Szczególnie za zbrodnię, która w swojej istocie jest zamachem na podstawy demokratycznego państwa" - napisano.

"W państwie prawa nie może być zgody na brak kary za zbrodnię"

"W państwie prawa nie może być zgody na brak kary za zbrodnię"

Źródło:
Rada Polskich Mediów, tvn24.pl

Po raz czwarty wręczono Medale Wolności Słowa. W czasie gali wyróżniono laureatów w trzech kategoriach: Media, Instytucja i Obywatel/Obywatelka. W pierwszej z nich medal otrzymała Karolina Lewicka z Tok FM, w drugiej odznaczono stowarzyszenie Pro Loquela Silesiana, zaś w trzeciej - Anja Rubik.

Medale Wolności Słowa przyznane

Medale Wolności Słowa przyznane

Aktualizacja:
Źródło:
Fundacja Grand Press

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Już za tydzień do kin trafi film Jorgosa Lantimosa "Rodzaje życzliwości" z Emmą Stonę, Jesse Plemonsem i Willem Dafoe w rolach głównych. Prowadząca program podzieliła się także dobrą wiadomością z miłośnikami polskiego kina.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl