Koncert "Razem z Ukrainą" w Łodzi. Dyrektor zarządzająca PAH: Pomoc humanitarna to maraton. Projekt daje nadzieję, że będziemy mogli dostarczać pomoc bardzo długo 

Źródło:
TVN24
Dyrektor zarządzająca PAH: Pomoc humanitarna to maraton. Koncert daje nadzieję, że będziemy mogli dostarczać pomoc bardzo długo
Dyrektor zarządzająca PAH: Pomoc humanitarna to maraton. Koncert daje nadzieję, że będziemy mogli dostarczać pomoc bardzo długo TVN24
wideo 2/26
Dyrektor zarządzająca PAH: Pomoc humanitarna to maraton. Koncert daje nadzieję, że będziemy mogli dostarczać pomoc bardzo długo TVN24

Koncert charytatywny "Razem z Ukrainą" odbędzie się w niedzielę w łódzkiej Atlas Arenie. Cały dochód z przedsięwzięcia zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc Ukraińcom. Dorota Serafin, dyrektor zarządzająca PAH, mówiła w piątek w "Faktach po Faktach", iż ten projekt "daje nadzieję, że będziemy mogli, dzięki uzyskanym w ten sposób środkom, dostarczać pomoc bardzo długo". - Moja mama będzie oglądać - mówiła Alina Makarczuk, dziennikarka pochodząca z Ukrainy, która będzie współprowadzić koncert. Dodała, że jej ojciec, który jest w wojsku, obejrzy powtórkę. - Bardzo czeka na ten koncert - dodała.

Koncert "Razem z Ukrainą" to projekt wyrażający polską solidarność z Ukrainą. Jest okazją, aby realnie wesprzeć Ukraińców w walce z Rosją. Cały dochód z przedsięwzięcia przekazany zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej, która niesie pomoc Ukrainie od początku rosyjskiej agresji w 2014 roku. Koncert odbędzie się w niedzielę, 20 marca w łódzkiej Atlas Arenie, początek o godzinie 20. Na scenie wystąpią polscy i ukraińscy artyści, a wszystko będzie transmitowane w TVN, player.pl i telewizji ukraińskiej.

Przed koncertem zostanie wyemitowany specjalny, charytatywny blok reklamowy.

Już teraz możliwe jest wysyłanie SMS-ów o treści RAZEM pod numer 72365 (koszt 2,46 zł z VAT/SMS). Dochód zasili zbiórkę funduszy.

Razem z PAH pomóż Ukrainie przetrwać wojnę. Wpłać datek na: siepomaga.pl/pah-ukraina Join PAH and help Ukraine survive the war. Make a donation at: siepomaga.pl/en/pah-ukraina

Kto wystąpi na koncercie? - sprawdź.

Dyrektor zarządzająca Polskiej Akcji Humanitarnej: potrzeby, które są rezultatem tego kryzysu, nie znikną szybko

Dorota Serafin, dyrektor zarządzająca Polskiej Akcji Humanitarnej, mówiła w "Faktach po Faktach", że organizacja realizuje działania właśnie dzięki pomocy darczyńców. - Bardzo porusza mnie powszechne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. Jako PAH zdajemy sobie sprawę, że te potrzeby, które wynikły, są rezultatem tego kryzysu. Niestety, nie znikną, choćby on bardzo szybko się skończył. Mam nadzieję, że tak będzie, natomiast wiemy, że nasza pomoc będzie potrzebna jeszcze bardzo długo - podkreśliła.

- Jak to mówimy w organizacji: pomoc humanitarna to nie sprint, to maraton. W związku z tym to partnerstwo, ten koncert daje nadzieję, że będziemy mogli, dzięki uzyskanym w ten sposób środkom, dostarczać pomoc bardzo długo - dodała.

WSPIERAMY POLSKĄ AKCJĘ HUMANITARNĄ. POMÓŻ I WPŁAĆ >>>

Przypomniała, że PAH jest obecna z pomocą na Ukrainie od 2014 roku. - Nadal jesteśmy w stanie dostarczać pomoc na wschodzie Ukrainy. W tej chwili jest to pomoc psychologiczna. Ze względu na panujące tam warunki najczęściej udzielana w tej chwili przez telefon lub internet osobom najbardziej narażonym, czyli osobom starszym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. Osobom, które przebywają w domu i nie mają możliwości opuszczenia tych domów - mówiła Serafin.

- Dostarczamy wodę, pożywienie, najpotrzebniejsze leki. Jesteśmy obecni z naszą pomocą również na granicy, na przejściach granicznych. Współpracujemy również z samorządami, wolontariuszami. Pomagamy zarówno od strony polskiej jak i od strony ukraińskiej - dodała.

20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncert
20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncertTVN

Serafin przekazała, że oprócz tego PAH angażuje się też w działania w Polsce. - Za chwileczkę ruszamy z programem wsparcia okołofinansowego dla osób, które przemieściły się do Polski i znalazły się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Będziemy udzielać również pomocy psychologicznej, przede wszystkim dzieciom uchodźczym - zapowiedziała Serafin. 

Zaznaczyła, że to dopiero początek. - Mamy również plany pomocy długoterminowej. Zechcemy angażować się również w proces odbudowy infrastruktury w Ukrainie, jak będzie to tylko możliwe - dodała. 

Seweryn: Ukraińcy przypominają nam, że bezwarunkowo trzeba przeciwstawiać się złu

W koncert zaangażowali się polscy artyści, w tym Andrzej Seweryn. - Moja obecność będzie moim obowiązkiem. Będzie próbą podziękowania Ukraińcom, którzy przypominają nam o tym, co najważniejsze w życiu. O tym, że bezwarunkowo trzeba przeciwstawiać się złu, a mamy do czynienia ze złem absolutnym - mówił aktor w "Faktach po Faktach". 

Seweryn: Ukraińcy przypominają nam, że bezwarunkowo trzeba przeciwstawiać się złu
Seweryn: Ukraińcy przypominają nam, że bezwarunkowo trzeba przeciwstawiać się złuTVN24

- Chciałbym ich pozdrowić, chciałbym im podziękować, chciałbym przez chwilę chociaż do nich mówić po polsku, ale mówić. My robimy tutaj to, co potrafimy dla uchodźców. Niechże to będzie również dla tych, którzy walczą - dodał. 

Makarczuk: myślę, że Ukraińcy tego potrzebują

Alina Makarczuk, pochodząca z Ukrainy dziennikarka współpracująca z TVN24, będzie współprowadzić niedzielny koncert "Razem z Ukrainą". Jak mówiła w "Faktach po Faktach", będzie on "częścią misji, którą czuje, częścią nadziei, którą chce dać tym osobom, które nie mogą same takiego koncertu zrobić".

Makarczuk o koncercie "Razem z Ukrainą": myślę, że Ukraińcy tego potrzebują
Makarczuk o koncercie "Razem z Ukrainą": myślę, że Ukraińcy tego potrzebująTVN24

- Myślę, że oni bardzo tego potrzebują dziś. Moja mama będzie oglądać. Niestety tata nie będzie mógł oglądać, ale poprosił mnie, żebym wysłała mu nagranie - mówiła.

Makarczuk powiedziała, że jej matka jest w domu, pracuje w szpitalu w Równem na zachodzie Ukrainy. - Tata nie będzie oglądał, bo jest w wojsku, nie ma telewizji, przemieszcza się cały czas do różnych miejsc. Będzie oglądał później powtórkę. Tak mi powiedział. Bardzo czeka na ten koncert - dodała dziennikarka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO:

Autorka/Autor:js\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że w Jagatowie (woj. pomorskie) znaleziono zwłoki 40-letniej kobiety z ranami kłutymi. Policja poszukuje sprawcy. "Proszę o wzmożoną ostrożność, zabezpieczenie mienia i zwracanie uwagi na dziwnie zachowujące się osoby" - napisała w mediach społecznościowych Estera Głuszek-Lewandowska, sołtys sołectwa Żuławka.

Zwłoki kobiety z ranami kłutymi. Trwają poszukiwania sprawcy 

Zwłoki kobiety z ranami kłutymi. Trwają poszukiwania sprawcy 

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Komendant główny przyznaje: policja też korzystała z Pegasusa

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nie wiem, po co są procedowane zmiany w KRS, skoro sam Donald Tusk mówi, że prezydent tego nie podpisze - powiedział w TVN24 Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta.

Mastalerek: nawet premier zdaje sobie sprawę, że prezydent tego nie podpisze

Mastalerek: nawet premier zdaje sobie sprawę, że prezydent tego nie podpisze

Źródło:
TVN24

PSL zapowiada podjęcie "odpowiednich kroków" w sprawie Jacka Protasiewicza. Wicewojewoda dolnośląski zamieścił w niedzielę w mediach społecznościowych serię kontrowersyjnych i nieprzyzwoitych wpisów wobec m.in. polityków przeciwnej opcji politycznej. W poniedziałek Protasiewicz stwierdził: robię, to co robię na własny rachunek.

Wicewojewoda może mieć problem. Poszło o serię jego dziwnych wpisów

Wicewojewoda może mieć problem. Poszło o serię jego dziwnych wpisów

Źródło:
tvn24.pl

Poznaną kobietę zaprowadził do piwnicy jednego z budynków przy ulicy Koszykowej w Warszawie, gdzie ją uwięził. Policjanci, którzy jej szukali, usłyszeli wołanie o pomoc. Uwolnili kobietę i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego.

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek w rosyjskim Kurganie ma nastąpić kulminacja fali powodziowej. Poziom wody w rzece Toboł wzrósł w ciągu czterech godzin o ponad 20 centymetrów. W niedzielę gubernator tego regionu wezwał mieszkańców do ewakuacji. W zalanym Orenburgu sytuacja się stabilizuje.

Kataklizm. Dziś może nastąpić szczytowy moment powodzi

Kataklizm. Dziś może nastąpić szczytowy moment powodzi

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters

Izraelski gabinet wojenny premiera Benjamina Netanjahu jest zgodny, że po irańskim ataku powietrznym na Izrael odwet jest konieczny - przekazał Reuters, powołując się na izraelskich urzędników. Politycy różnią się jednak co do tego, jaką skalę powinna przybrać odpowiedź i co do terminu, w którym akcja odwetowa powinna nastąpić.

Gabinet wojenny Izraela o konieczności odwetu

Gabinet wojenny Izraela o konieczności odwetu

Źródło:
PAP

Ponad 250 rannych w ataku terrorystycznym w Manchesterze w 2017 roku złożyło pozew zbiorowy przeciwko brytyjskiemu kontrwywiadowi MI5 - poinformowali w niedzielę reprezentujący ich prawnicy. W samobójczym zamachu zginęły wtedy 22 osoby, w tym dwoje Polaków.

Ranni w zamachu po koncercie Ariany Grande pozywają brytyjski kontrwywiad

Ranni w zamachu po koncercie Ariany Grande pozywają brytyjski kontrwywiad

Źródło:
PAP

W poniedziałek ma ruszyć proces byłego prezydenta USA i jednocześnie obecnego kandydata na ten urząd Donalda Trumpa. Chodzi o potajemne przekazanie pieniędzy aktorce filmów pornograficznych Stormy Daniels w zamian za milczenie. To będzie pierwszy w historii proces karny byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co wiemy o tej sprawie?

Powraca "sprawa zombie". W poniedziałek ruszy pierwszy taki proces w historii. Oskarżonym Donald Trump

Powraca "sprawa zombie". W poniedziałek ruszy pierwszy taki proces w historii. Oskarżonym Donald Trump

Źródło:
Reuters, BBC

Na Mazowszu zatrzymano dziewięć osób, które usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT. Dotychczas ustalone straty Skarbu Państwa mogły wynosić nawet 25 milionów złotych.

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Źródło:
PAP

W niedzielny wieczór w miejscowości Czacz (woj. wielkopolskie) na terenie hal wybuchł potężny pożar. Spłonęły pomieszczenia, w których sprzedawane były używane meble i inne przedmioty.

Potężny pożar hal z antykami. W akcji ponad 30 zastępów straży pożarnej

Potężny pożar hal z antykami. W akcji ponad 30 zastępów straży pożarnej

Źródło:
tvn24.pl

Ośmioletnia dziewczynka zginęła, troje dzieci zostało rannych, a łącznie 11 osób odniosło obrażenia. To skutki sobotniej strzelaniny w Chicago, w amerykańskim stanie Illinois. Najnowsze doniesienia podały w niedzielę władze.

8-letnia dziewczynka zginęła w strzelaninie. "To nie był przypadkowy akt przemocy"

8-letnia dziewczynka zginęła w strzelaninie. "To nie był przypadkowy akt przemocy"

Źródło:
PAP, CNN

Większość członków Rady Bezpieczeństwa, na nadzwyczajnym posiedzeniu w niedzielę, wezwała strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powściągliwości, tak aby uniknąć dalszej eskalacji w regionie. Sekretarz generalny ONZ António Guterres ocenił w swoim wystąpieniu, że mieszkańcy Bliskiego Wschodu stoją w obliczu niebezpieczeństwa wyniszczającego konfliktu na pełną skalę.

Rada Bezpieczeństwa ONZ po pilnym posiedzeniu. "Niebezpieczeństwo wyniszczającego konfliktu na pełną skalę"

Rada Bezpieczeństwa ONZ po pilnym posiedzeniu. "Niebezpieczeństwo wyniszczającego konfliktu na pełną skalę"

Źródło:
PAP

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Obowiązują też alarmy przed obfitymi opadami deszczu, które mogą pojawić się podczas wyładowań. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Alerty IMGW przed burzami i ulewami

Alerty IMGW przed burzami i ulewami

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Władze Iranu zagroziły, że użyją większej siły, jeśli Izrael dokona odwetu za sobotni atak dronami i pociskami. Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powściągliwości. W poniedziałek rusza proces byłego prezydenta USA i jednocześnie obecnego kandydata na ten urząd Donalda Trumpa. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 15 kwietnia.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 15 kwietnia

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 15 kwietnia

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Tak naprawdę ośmieszamy się przed całym światem, głównie przed Europą, bo nasze obywatelki przerywają ciąże we wszystkich ościennych krajach - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Marzena Dębska, specjalistka ginekologii, położnictwa i perinatologii. Dodała, że "rolą państwa nie jest umoralnianie, nie jest tworzenie zakazów i zastraszanie".

"Żyjemy w kraju, w którym jest usankcjonowana hipokryzja"

Źródło:
TVN24

Wydawało się, że medycyna mu już nie pomoże, a jednak pacjent z marskością wątroby i zakrzepicą żyły wrotnej został uratowany przez warszawski szpital przy ulicy Banacha. Sam przeszczep wątroby na nic by się nie zdał, ale lekarze zrobili coś więcej: sprawili, że nowa wątroba dostaje krew z nerki.

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Miał marskość wątroby i "bezwzględne przeciwskazanie" do przeszczepu. "Pomogła matka natura"

Źródło:
Fakty TVN

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie tańczących żurawi. Temu niezwykłemu spektaklowi przyglądał się z oddali jeleń. - Taniec ptaków jest po prostu niesamowity. Widać, jak skoordynowane są ich ruchy. Robią wszystko identycznie - opowiada pan Dawid, autor nagrania.

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

"Żurawie tańczyły, a jeleń stał obok i tylko podziwiał". Nagranie

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Po aferze "willa plus" i ogłoszeniu przez nowy rząd, że odzyskuje miliony złotych rozdane przez ministra Przemysława Czarnka, wydawało się, że ci, którzy naprawdę ich potrzebują, mają znowu szansę. Nic z tych rzeczy. Ministerstwo Edukacji mówi, że tymi pieniędzmi nie dysponuje, więc nie ma środków na nowy konkurs.

Zostali pokrzywdzeni w programie ministra Czarnka. "Nie ma możliwości naprawienia niesprawiedliwości"

Zostali pokrzywdzeni w programie ministra Czarnka. "Nie ma możliwości naprawienia niesprawiedliwości"

Źródło:
Fakty TVN
Terroryzm znów zapuka do bram Europy? O tym regionie niemal się nie mówi

Terroryzm znów zapuka do bram Europy? O tym regionie niemal się nie mówi

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ochłodzenie odczujemy zaraz po weekendzie, ale najzimniej będzie nieco później. Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na powrót ciepła? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Źródło:
tvnmeteo.pl