TVN24 | Polska

Zaśpiewają dla Ukrainy. "Wzruszeń podczas tego koncertu będzie bardzo dużo"

TVN24 | Polska

Autor:
akw/
tam
Źródło:
TVN24
Kukulska: Muzyka potrafi łagodzić i wzruszać. Myślę, że tych wzruszeń podczas tego koncertu będzie bardzo dużo
Kukulska: Muzyka potrafi łagodzić i wzruszać. Myślę, że tych wzruszeń podczas tego koncertu będzie bardzo dużoTVN24
wideo 2/10
TVN24Kukulska: Muzyka potrafi łagodzić i wzruszać. Myślę, że tych wzruszeń podczas tego koncertu będzie bardzo dużo

W "Faktach po Faktach" w TVN24 o koncercie charytatywnym "Razem z Ukrainą" mówili mający na nim wystąpić artyści: Natalia Kukulska i Stanisław Sojka. - Gdy widzimy, jak wyłania się z tej tragicznej sytuacji niezwykła solidarność, to chce się pomagać - zauważył Sojka. - Muzyka, przez język emocji, potrafi i łagodzić i wzruszać. Myślę, że tych wzruszeń podczas tego koncertu będzie bardzo dużo - przyznała Kukulska.

Gośćmi sobotniego wydania "Faktów po Faktach" byli między innymi Natalia Kukulska i Stanisław Sojka. W TVN24 rozmawiali o koncercie "Razem z Ukrainą".

Sojka przyznał, że jest zaszczycony tym, że może wystąpić na koncercie. - Gdy widzimy, jak wyłania się z tej tragicznej sytuacji niezwykła solidarność, to chce się pomagać - przyznał. - Bez oglądania się na nikogo Polacy dają tego dowody - podkreślił.

Mówiąc o muzyce przyznał: - Pieśni są ważne. Niektóre pozostają na wieki.

Sojka: Pieśni są ważne. Niektóre pozostają na wieki
Sojka: Pieśni są ważne. Niektóre pozostają na wiekiTVN24

Kukulska zauważyła, że słowo śpiewane i muzyka są jednym ze sposobów do niesienia pomocy i nadziei. - Wydaje mi się, że zryw i połączenie się każdej branży, czy to będą piekarze, bibliotekarze, wszystkie zrywy ludzi każdego fachu, są piękne, dają poczucie wspólnoty i pomagają coś więcej zdziałać - powiedziała.

Czytaj też: Edward Miszczak o koncercie "Razem z Ukrainą": potrzebujemy trochę wsparcia, empatii, wiary

Natalia Kukulska: wzruszeń podczas tego koncertu będzie bardzo dużo

- Sztuka zawsze jest tym, co powodowało w nas jakąś możliwość ucieczki w inną rzeczywistość, poszukania nadziei. Przecież nawet w czasie pandemii muzyka była naszym oknem na świat - wspomniała. - W tym momencie muzyka, przez język emocji, potrafi i łagodzić i wzruszać. Myślę, że tych wzruszeń podczas tego koncertu będzie bardzo dużo - przyznała. - To nie tylko koncert, to wydarzenia charytatywne, które służy temu, żeby oprócz emocji, które się przy muzyce pojawią, była konkretna pomoc i konkretne pieniądze - dodała.

CZYTAJ: Kto wystąpi na koncercie?

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która niesie pomoc Ukrainie od początku rosyjskiej agresji w 2014 roku. Koncert odbędzie się w niedzielę, 20 marca w łódzkiej Atlas Arenie, początek o godzinie 20. Na scenie wystąpią polscy i ukraińscy artyści, a wszystko będzie transmitowane w TVN, player.pl i telewizji ukraińskiej. W sumie transmisja będzie miała miejsce w ponad 50 krajach, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Portugalii, Francji, Włoszech, Estonii, Litwie, Łotwie i Kazachstanie.

Czytaj też: "Iskra nadziei i pokrzepienia". Koncert "Razem z Ukrainą" w Łodzi

Już teraz możliwe jest wysyłanie SMS-ów o treści RAZEM pod numer 72365 (koszt 2,46 zł z VAT/SMS). Dochód zasili zbiórkę funduszy.

Razem z PAH pomóż Ukrainie przetrwać wojnę. Wpłać datek >>>

20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncert
20 marca na scenie łódzkiej Atlas Arena odbędzie się charytatywny koncertTVN

Autor:akw/ tam

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości