Polska

Pudelek musi zapłacić zadośćuczynienie bliskim Przybylskiej

Polska


Serwis plotkarski Pudelek.pl musi wypłacić dzieciom Anny Przybylskiej oraz jej partnerowi, Jarosławowi Bieniukowi, 300 tys. złotych zadośćuczynienia - zadecydował w środę Sąd Okręgowy w Warszawie. Chodzi o publikację, w której podano fałszywą informację na temat śmierci aktorki. O wyroku poinformował Roman Giertych, który reprezentuje rodzinę Przybylskiej.

Jak napisał na Facebooku Roman Giertych, sąd uznał, że doszło do "ogromnego naruszenia dóbr osobistych". Oprócz zadośćuczynienia dla najbliższych Przybylskiej, wydawca serwisu pudelek.pl musi również zapłacić ponad 22 tys. złotych kosztów sądowych oraz opłacić koszty stawiennictwa świadka.

Wyrokowi w punkcie dotyczącym zadośćuczynienia nadano klauzulę natychmiastowej wykonalności.

Nieprawdziwa informacja o śmierci

Anna Przybylska zmarła na raka trzustki w październiku 2014 r. po długiej walce z chorobą.

W lipcu 2014 r. serwis Pudelek.pl opublikował nieprawdziwą wiadomość o śmierci aktorki. Materiał z niezweryfikowanymi doniesieniami został usunięty ze strony, jednak informacja szybko się rozniosła.

Przybylska pozwała serwis jeszcze przed śmiercią, domagając się zadośćuczynienia dla swoich dzieci.

"Pamiętam moją rozmowę z Anią Przybylską, gdy powiedziała mi, że pozywamy wyłącznie o pieniądze, bo one (jak ją poinformowałem na Jej pytanie) mogą być dziedziczone. Chciała opiekować się materialnie swoimi dziećmi nawet po śmierci. To naprawdę była niezwykła kobieta" - napisał w środę Roman Giertych.

Autor: kg/tr / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości