Prezydent o słowach Zełenskiego: byłem rozgoryczony

Autor:
mjz//mm
Źródło:
TVN24, PAP
Prezydent o słowach Zełenskiego: byłem rozgoryczony
Prezydent o słowach Zełenskiego: byłem rozgoryczonyTVN24
wideo 2/6
TVN24Prezydent o słowach Zełenskiego: byłem rozgoryczony

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN w USA Marcinem Wroną odniósł się do stosunków polsko-ukraińskich i do słów prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wypowiedzianych na forum ONZ. - Byłem rozgoryczony, zrobiło mi się przykro - przyznał. Stwierdził, że "to jest spór, który dotyczy pewnego niewielkiego wycinka naszych relacji".

Prezydent Andrzej Duda przebywa w Stanach Zjednoczonych w związku z 78. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Rozmawiał z nim korespondent "Faktów" TVN w USA Marcin Wrona.

Prezydent został zapytany o wystąpienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który wytknął na forum ONZ to, "jak niektórzy z naszych przyjaciół w Europie grają naszą solidarnością w teatrze politycznym, robiąc ze sprawy zboża dreszczowiec". - Wydaje się, że grają na siebie, a w rzeczywistości pomagają przygotować scenę dla aktora z Moskwy - powiedział.

- Nie wymienił Polski, ale oczywiście sugestia była i wszyscy ją zrozumieliśmy. Przykro mi się zrobiło w tym momencie, bo uważałem, że to jest niesprawiedliwe, to, co mówi. Natomiast im więcej czasu mija, też te emocje u mnie opadają, bo przecież mam je tak samo jak każdy człowiek - powiedział prezydent Duda.

Zapytany, czy był zdenerwowany po słowach Zełenskiego, odparł: - Może zdenerwowany to za duże słowo. Byłem rozgoryczony, raczej bym to tak powiedział. Prezydent podkreślił, że "to jest spór, który dotyczy pewnego niewielkiego wycinka naszych relacji". - Nie dopuśćmy do tego, żeby on rzutował na całość, bo nie ma ku temu żadnego uzasadnienia, a tylko inni na tym skorzystają - dodał.  

CZYTAJ TEŻ: Prezydent o "wykorzystywaniu potencjału" władzy w kampanii. "Takie jest prawo życia"

Andrzej Duda o tym, czemu nie doszło do spotkania z Zełenskim

Prezydent stwierdził, że w ostatnich dniach pojawiło się bardzo wiele "nadinterpretacji, zafałszowań, manipulacji wypowiedziami różnego rodzaju, również po prostu nieprawdy zwykłej". - Słyszę, że dzisiaj w mediach u nas pojawiają się jakieś informacje o tym, że się odbyło spotkanie moje z prezydentem Zełenskim - mówił Duda.

Andrzej Duda wyjaśnił, że Zełenski nie spotkał się z nim, przede wszystkim ze względu na ustaloną godzinę spotkania. - Nie mogło się odbyć w tamtym momencie, ponieważ stałem na trybunie i wygłaszałem wystąpienie - powiedział. Dodał jednocześnie, że później, "z jego strony" spotkanie mogło się odbyć. - Gdyby strona ukraińska zgłaszała takie zapotrzebowanie, to to spotkanie mogło się odbyć - podkreślił.

Andrzej Duda pytany był także podczas rozmowy m.in. o to, czy Wołodymyr Zełenski jest cały czas jego przyjacielem. - Oczywiście - odparł. Dopytywany, czy nadal chce rozmawiać z prezydentem Ukrainy, odpowiedział: - Jak tylko będzie sposobność, na pewno będę z nim rozmawiał, ale z całą pewnością nie będziemy rozmawiali w świetle kamer. Tylko tak jak wielokrotnie rozmawialiśmy, będziemy rozmawiali twarzą w twarz, tak jak rozmawia ze sobą dwóch przyjaciół, którzy chcą różne trudne sytuacje rozwiązać.

Andrzej Duda o tym, czemu nie doszło do spotkania z Wołodymyrem Zełenskim
Andrzej Duda o tym, czemu nie doszło do spotkania z Wołodymyrem ZełenskimTVN24

Prezydent o kwestii ukraińskiego zboża: trzeba znaleźć jakiś złoty środek

Prezydent Duda został zapytany o to, jak można było pozwolić na wjazd do Polski ukraińskiego zboża, a dopiero jak oburzyło to polskich rolników - zamknąć granicę, co z kolei oburzyło stronę ukraińską.

- Bardzo proszę zwrócić się z tymi pytaniami przede wszystkim do ministra rolnictwa. Ja nie umiem odpowiedzieć na temat kwestii szczegółowych dotyczących relacji zbożowych z Ukrainą sprzed roku - powiedział Duda.

- Mamy do czynienia z potężnymi firmami. To nie są pojedynczy rolnicy, to są posiadacze ziemscy, wielkie firmy, które mają po 500 tysięcy hektarów. A problem w tym, że my nie wiemy, które firmy w Polsce kupowały to zboże - kontynuował prezydent.

- Oczywiście, że najłatwiej jest sprzedać zboże gdziekolwiek, po to żeby dostać pieniądze. Tą drogą poszli nasi sąsiedzi. Ale to jest wbrew naszym interesom i my musimy pilnować tutaj naszego rynku i od tej strony trudno nie zrozumieć decyzji, które podjął polski rząd w tym zakresie - tłumaczył prezydent. Podkreślił, że "trzeba znaleźć jakiś złoty środek i jakoś ten problem rozwiązać".

Mówił, że w tej sprawie "obie strony muszą się rozumieć". - Chodzi o to, żeby strona ukraińska też nas trochę zrozumiała. To nie jest tak, że my możemy załamać rynek, bo jest kłopot - zaznaczył prezydent.

Duda: w kwestii relacji z Ukrainą pojawia się wiele nadinterpretacji, zafałszowań, manipulacji i po prostu nieprawdy
Duda: w kwestii relacji z Ukrainą pojawia się wiele nadinterpretacji, zafałszowań, manipulacji i po prostu nieprawdyTVN24

Prezydent: słowa premiera zostały zinterpretowane najgorzej, jak to tylko było możliwe

Prezydent odniósł się także do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego. Zapytany o to, czy w związku z kryzysem zbożowym polski rząd rozważa zmniejszenie pomocy dla Ukrainy, Morawiecki zaznaczył, że Polska pomaga Ukrainie w walce z Rosją, ale rząd nie może się zgodzić na rozchwianie polskiego rynku.

Czytaj także: Premier: Już nie przekazujemy uzbrojenia na Ukrainę. Teraz sami się zbroimy

Według prezydenta "słowa premiera zostały zinterpretowane najgorzej, jak to tylko było możliwe".

Duda tłumaczył, że wypowiedź szefa rządu dotyczyła nowego uzbrojenia, które kupujemy dla polskiej armii. - Otóż, moim zdaniem, po prostu pan premier powiedział tak: nie będziemy przekazywali nowego uzbrojenia, które w tej chwili kupujemy w ramach modernizacji polskiej armii dla Ukrainy - powiedział prezydent. Jak dodał, tak zrozumiał wypowiedź premiera, ponieważ kilka miesięcy temu rozmawiał z szefem rządu między innymi na temat uzbrojenia Ukrainy.

- Obydwaj mieliśmy to samo stanowisko. Nie możemy przekazywać naszego nowego uzbrojenia, które w tej chwili za miliardy dolarów kupujemy dla polskiej armii po to, żeby ją wzmocnić, żeby wzmocnić bezpieczeństwo Polski, komuś innemu. Komukolwiek - zaznaczył prezydent Duda. Tłumaczył, że "nie będziemy tego uzbrojenia przekazywali, bo kupujemy je po to, żeby zmodernizować polską armię".

- Sam będę pierwszym przeciwnikiem przekazywania tego nowego uzbrojenia, które teraz otrzymujemy z Korei Południowej czy ze Stanów Zjednoczonych, jak te nowe Abramsy, czy zestawy Patriot, czy HIMARS-y - przyznał.

Jednocześnie dodał, że mamy podpisane kontrakty z Ukrainą między innymi na dostawę Krabów. - Trzeba ten kontrakt wypełnić i przecież go wypełniamy cały czas - wskazał, dodając, że mamy też z Ukrainą inne porozumienia dotyczące amunicji czy pojazdów do rozminowywania. Duda wyjaśnił, że "w miarę jak będziemy otrzymywali to nowe uzbrojenie z Korei, ze Stanów Zjednoczonych, będziemy także luzowali to uzbrojenie, które dziś jest na stanie".

Stwierdził, że być może wyposażenie wychodzące z polskiej armii będzie przekazywane Ukrainie, "tak jak robiliśmy też do tej pory, że przekazywaliśmy postsowieckie uzbrojenia".

Prezydent: słowa premiera zostały zinterpretowane najgorzej, jak to tylko było możliwe
Prezydent: słowa premiera zostały zinterpretowane najgorzej, jak to tylko było możliweTVN24

Duda: rozmawiałem z prezydentem Bidenem o Ukrainie

Prezydent Andrzej Duda został także zapytany o obecne stosunki polsko-amerykańskie. - Wydaje mi się, że te stosunki są dobre, te relacje są dobre - powiedział prezydent.

- Przedwczoraj rozmawiałem z panem prezydentem (USA) Joe Bidenem. (...) Rozmawialiśmy o Ukrainie, o tym, że trzeba cały czas wspierać Ukrainę, prosiłem pana prezydenta, żeby nie spuszczać z tonu jeżeli chodzi o wsparcie dla Ukrainy - powiedział Andrzej Duda.

Podczas rozmowy prezydent pytany był też o zastrzeżenia strony amerykańskiej w kwestii poszanowania wspólnych wartości demokratycznych oraz rządów prawa. - Uważam, że, niestety, mamy do czynienia z bardzo dużym zalewem dezinformacji wszelkiego rodzaju. Często jak rozmawiam z przedstawicielami strony amerykańskiej, to muszę bardzo spokojnie wyjaśniać i prostować, ponieważ są im bardzo często przekazywane zafałszowane informacje o Polsce - odpowiedział.

Na pytanie, czy chciałby, aby więcej wojsk amerykańskich dotarło do Polski, Duda stwierdził, że "zawsze mile widzimy naszych sojuszników". - Cieszymy się z tego, że żołnierze amerykańscy są w Polsce - dodał.

- Mamy dzisiaj nie tylko obecność jednostek amerykańskich, dobrych kilka tysięcy amerykańskich żołnierzy, co bardzo ważne przede wszystkim w aspekcie pilnowania przesmyku suwalskiego, bo tam jest ten główny trzon sił amerykańskich związany z Enhanced Forward Presence - czyli z obecnością natowską w Polsce - gdzie Amerykanie są państwem ramowym, z czego bardzo się cieszymy - mówił.

- Proszę pamiętać, że kiedy ja zostawałem prezydentem, amerykańskich żołnierzy w Polsce zasadzie nie było, to wszystko zdarzyło się właśnie w ciągu ostatnich ośmiu lat, z czego mam wielką satysfakcję - mówił prezydent Duda.

Zaślepka materiału TVN24GO
Wywiad Marcina Wrony z prezydentem Andrzejem Dudą
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz//mm

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Zatrzymany powinien być dokładnie przeszukany, jeszcze zanim trafi do radiowozu - mówił w studiu TVN24 były policjant Andrzej Mroczek, odnosząc się do piątkowego postrzelenia dwóch funkcjonariuszy we Wrocławiu. Ocenił, że kryminalni mogli zaufać kolegom z innego pionu, którzy wcześniej zatrzymali Maksymiliana F. - Jest dużo pytań dotyczących procedur - dodał ekspert.

Pytania po postrzeleniu policjantów. "Zostały złamane zasady konwojowania"

Pytania po postrzeleniu policjantów. "Zostały złamane zasady konwojowania"

Autor:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24

W Czechach spadło kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Służby informują o wypadkach drogowych blokujących główne szlaki komunikacyjne. Odnotowuje się przerwy w dostawach prądu, a władze samorządowe na południu kraju ogłosiły stan klęski żywiołowej.

Atak zimy na naszych południowych sąsiadów. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Atak zimy na naszych południowych sąsiadów. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Autor:
anw
Źródło:
PAP

Dożywocie będzie grozić 44-latkowi, który ma usłyszeć zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów. Maksymilian F. został zatrzymany w sobotę rano przez dolnośląskich funkcjonariuszy. W piątek późnym wieczorem mężczyzna zaatakował z bronią w ręku dwóch policjantów. Jak dowiedział się nasz reporter, obaj mają rany postrzałowe głowy.

Dwaj policjanci postrzeleni. Zatrzymano 44-latka. Usłyszy "zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariuszy"

Dwaj policjanci postrzeleni. Zatrzymano 44-latka. Usłyszy "zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariuszy"

Aktualizacja:
Autor:
mm,
pp,
bż/ft,
adso,
b
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Rosyjska armia może rozpocząć szerszą ofensywę w Ukrainie po spodziewanym zwycięstwie Władimira Putina w wyborach prezydenckich w marcu 2024 roku - prognozuje amerykańska telewizja CNN, powołując się na źródła w zachodnim wywiadzie.

CNN: Putin czeka na zwycięstwo w marcowych wyborach. Później przypuści ofensywę

CNN: Putin czeka na zwycięstwo w marcowych wyborach. Później przypuści ofensywę

Autor:
tas/ft
Źródło:
CNN

IMGW wydał alarmy pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego, najwyższego, stopnia. Synoptycy ostrzegają przed obfitymi opadami śniegu. W części kraju może pojawić się też gołoledź, a lokalnie intensywnie popada deszcz. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Alerty IMGW. Przybyło miejsc zagrożonych obfitymi opadami śniegu, lokalnie może też lunąć

Alerty IMGW. Przybyło miejsc zagrożonych obfitymi opadami śniegu, lokalnie może też lunąć

Aktualizacja:
Autor:
anw,dd,ps
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Aleksandra Karolina Wiśniewska, posłanka Koalicji Obywatelskiej ma oszczędności przekraczające 386 tysięcy złotych. Jak poinformowała w oświadczeniu majątkowym, jest też właścicielką mieszkania o wartości około 1,3 miliona złotych. Aleksandra Karolina Wiśniewska jest córką polskiego przedsiębiorcy Radosława Wiśniewskiego, założyciela Redan SA, twórcy marki odzieżowej Top Secret.

Oszczędności, dwa mieszkania i samochód. Majątek córki polskiego biznesmena

Oszczędności, dwa mieszkania i samochód. Majątek córki polskiego biznesmena

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, ma ponad 529 tysięcy złotych oszczędności. Poseł Koalicji Obywatelskiej zarządza gospodarstwem rolnym o wartości 3,1 miliona złotych. Na stronach Sejmu opublikowano oświadczenie majątkowe Michała Kołodziejczaka.

Lider Agrounii w Sejmie. Michał Kołodziejczak pokazał majątek

Lider Agrounii w Sejmie. Michał Kołodziejczak pokazał majątek

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, ma ponad 311 tysięcy złotych oszczędności. Spłaca też pożyczkę. Lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro poinformował o sprzedanych udziałach w domu rodzinnym i posiadanej broni. Z kolei jeden z liderów Platformy Obywatelskiej Borys Budka jest właścicielem, wraz z żoną, domu i dwóch mieszkań. Włodzimierz Czarzasty z Lewicy ma między innymi jacht motorowy, obrazy i wyroby ze złota, których łączna wartość przekracza 200 tysięcy złotych. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe liderów partii zasiadających w Sejmie.

Broń Ziobry, pożyczka Kaczyńskiego, kryptowaluty Bosaka. Majątki liderów partii

Broń Ziobry, pożyczka Kaczyńskiego, kryptowaluty Bosaka. Majątki liderów partii

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Mogę obiecać, że prace domowe w szkołach podstawowych znikną - powiedziała w "Jeden na jeden" posłanka Koalicji Obywatelskiej Dorota Łoboda, która w TVN24 mówiła o planach zmian powyborczej koalicji w edukacji. Wyraziła nadzieję, że przedmiot historia i teraźniejszość zniknie z programu nauczania od nowego roku szkolnego.

Prace domowe do lamusa, HiT też może zniknąć. Posłanka KO: podstawa programowa do kosza

Prace domowe do lamusa, HiT też może zniknąć. Posłanka KO: podstawa programowa do kosza

Autor:
pp/ft
Źródło:
TVN24
"Świat przyrody cichnie". Jedyna Polka na prestiżowej liście o tym, dlaczego warto się zatrzymać i posłuchać

"Świat przyrody cichnie". Jedyna Polka na prestiżowej liście o tym, dlaczego warto się zatrzymać i posłuchać

Maciej
Wacławik
Autor:
Maciej
Wacławik
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku interweniował na gdańskim lotnisku. Pasażer samolotu ignorował polecenia załogi, wdawał się w kłótnie i był wulgarny. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie półtora promila alkoholu.

Pijany pasażer awanturował się na pokładzie. Został wyprowadzony z samolotu

Pijany pasażer awanturował się na pokładzie. Został wyprowadzony z samolotu

Autor:
MR/b
Źródło:
tvn24.pl, PAP, morski.strazgraniczna.pl

Trwa policyjna obława za mężczyzną, który w piątkowe popołudnie napadł na kantor w Tarnogrodzie (woj. lubelskie). Sprawca sterroryzował pracownicę, ukradł gotówkę i uciekł.

Napad na kantor, sprawca ukradł pieniądze i uciekł. Trwa policyjna obława

Napad na kantor, sprawca ukradł pieniądze i uciekł. Trwa policyjna obława

Autor:
mm/b
Źródło:
PAP

W opinii fińskiego ministra do spraw europejskich i aktywów państwowych Andersa Adlercreutza, nie było przypadku w zniszczeniu podwodnego gazociągu Balticconnector. - Wszystko wskazuje na celowe działanie - ocenił.

Podwodny gazociąg Balticconnector zniszczony. Fiński minister: celowe działanie

Podwodny gazociąg Balticconnector zniszczony. Fiński minister: celowe działanie

Autor:
mm
Źródło:
PAP

Badania i modele eksperymentalne pokazują, że w momencie, w którym mamy do czynienia z nieoczywistą sytuacją, trudniej nam zareagować - tłumaczyła w programie "Wstajesz i weekend" Maja Herman, psychiatrka i psychoterapeutka, komentując zachowanie ludzi, którzy nie udzielili pomocy 14-letniej Natalii z Andrychowa. - Zawsze znajdzie się powód: śpieszyłem się, bałem się, co ten człowiek powie, nie wiedziałem do końca, co tam się wydarzy - mówił z kolei Bartosz Dajnowski z "Dzień Dobry TVN", autor materiału o reakcji przechodniów na marznące dziecko.

"W momencie, w którym mamy do czynienia z nieoczywistą sytuacją, trudniej nam zareagować"

"W momencie, w którym mamy do czynienia z nieoczywistą sytuacją, trudniej nam zareagować"

Autor:
tas
Źródło:
TVN24

W części Polski sypie śnieg. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało w piątek SMS-owy alert, w którym ostrzega przed niebezpieczną pogodą mieszkańców dwóch województw. Przypominamy, że ostrzeżenie wciąż obowiązuje. 

Alert RCB wciąż w mocy. "Zostań w domu, jeśli możesz"

Alert RCB wciąż w mocy. "Zostań w domu, jeśli możesz"

Aktualizacja:
Autor:
ps
/ prpb
Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Z powodu intensywnych opadów śniegu lotnisko w Monachium wstrzymało w sobotę rano pracę. Przerwa w operacjach lotniczych potrwa prawdopodobnie do godziny 12.00 - poinformował agencję dpa rzecznik lotniska. Na liście odwołanych lotów znalazły się również rejsy z Polski.

Atak zimy sparaliżował niemieckie lotnisko. Odwołano loty z Polski

Atak zimy sparaliżował niemieckie lotnisko. Odwołano loty z Polski

Autor:
/ToL
Źródło:
PAP

W sobotę śnieg sypie przede wszystkim na południu Polski. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania białych krajobrazów.

"Zima jak za dawnych lat" na waszych zdjęciach

"Zima jak za dawnych lat" na waszych zdjęciach

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW, Kontakt 24

Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" - poinformowała agencja w komunikacie. Perspektywa ratingu pozostała stabilna.

Jest decyzja w sprawie ratingu Polski

Jest decyzja w sprawie ratingu Polski

Autor:
/ToL
Źródło:
PAP

Polska przyjęła w sobotę deklarację o potrojeniu mocy wytwórczej energii jądrowej do 2050 roku. - Bez energii jądrowej nie uda się zrealizować ambitnych planów klimatycznych, które wszyscy sobie stawiamy. Ochronić naszej planety - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas w konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju.

Polska podpisała deklarację w sprawie atomu. "Ważne zobowiązania"

Polska podpisała deklarację w sprawie atomu. "Ważne zobowiązania"

Autor:
mb
Źródło:
PAP

Nie żyje mężczyzna, który został przysypany ziemią podczas prac przy budowie kanalizacji w miejscowości Nowe Borówko (woj. wielkopolskie). Trwa wyjaśnianie okoliczności tej tragedii.

Wypadek na budowie. Na 31-latka osunęła się ziemia, zmarł

Wypadek na budowie. Na 31-latka osunęła się ziemia, zmarł

Autor:
mm/b
Źródło:
PAP

W nocy z 29 na 30 listopada w Kowanowie (woj. zachodniopomorskie) doszło do zabójstwa. Syn miał zabić ojca i poważnie ranić brata. Mężczyzna uciekł, ale szybko został zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do których się nie przyznaje. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Zaatakował siekierą ojca i brata. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

Zaatakował siekierą ojca i brata. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

Aktualizacja:
Autor:
MR/b
Źródło:
PAP

W sobotę rano na Mokotowie zderzyły się dwa auta osobowe. Potem jedno z nich wpadło na kolejne, zaparkowane przy ulicy. Jeden kierowca trafił do szpitala, drugi uciekł z miejsca zdarzenia.

Kilka aut uszkodzonych. "Kierowca oddalił się w nieznanym kierunku"

Kilka aut uszkodzonych. "Kierowca oddalił się w nieznanym kierunku"

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przed policjantami uciekał przez pięć kilometrów ulicami Gdyni (woj. pomorskie). Kierowca zderzył się z radiowozem, ale policjanci musieli przestrzelić jedną z opon auta, żeby powstrzymać dalszą ucieczkę. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty od Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Uciekał przed policją ulicami Gdyni, padł strzał. Trzy zarzuty dla kierowcy

Uciekał przed policją ulicami Gdyni, padł strzał. Trzy zarzuty dla kierowcy

Autor:
MR/b
Źródło:
PAP

Małgorzata K., która ukradła i zażyła na dyżurze morfinę, została skazana przez Sąd Okręgowy w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). Lekarka dostała zakaz wykonywania zawodu przez cztery lata. Konsekwencji nie uniknął również jej przełożony, który zbagatelizował sprawę. Wyrok nie jest prawomocny.

Lekarka zażyła na dyżurze morfinę. Skazany także jej przełożony

Lekarka zażyła na dyżurze morfinę. Skazany także jej przełożony

Autor:
mm/b
Źródło:
PAP

Policjanci potraktowali sprawę 14-letniej Natalii jako "zaginięcie opiekuńcze", które ma niski priorytet i na ogół dotyczy na przykład dziecka, które "samowolnie oddaliło się" z domu poprawczego - wynika z nieoficjalnych ustaleń tvn24.pl. Raport autorstwa doświadczonych policyjnych kontrolerów, który w pełni oceni działania policjantów z Andrychowa, ma być gotowy w weekend.

Śmierć 14-letniej Natalii. Trzy priorytetowe stopnie poszukiwań. Sprawa nastolatki potraktowana jako "zaginięcie opiekuńcze"

Śmierć 14-letniej Natalii. Trzy priorytetowe stopnie poszukiwań. Sprawa nastolatki potraktowana jako "zaginięcie opiekuńcze"

Autor:
Robert
Zieliński
Źródło:
tvn24.pl

3,3 miliona złotych oszczędności i nieruchomości warte około 63 milionów złotych znalazły się w oświadczeniu majątkowym posła PiS Andrzeja Guta-Mostowego. Dokument został opublikowany w piątek na stronie Sejmu.

To jeden z najbogatszych posłów

To jeden z najbogatszych posłów

Autor:
kris/dap
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Szymon Hołownia do oświadczenia majątkowego wpisał między innymi dom, mieszkanie, siedlisko wiejskie oraz dwa kredyty hipoteczne. Jako składniki mienia ruchomego marszałek Sejmu wymienił współczesną ikonę i obraz.

Dom, mieszkanie i kredyty marszałka Sejmu

Dom, mieszkanie i kredyty marszałka Sejmu

Autor:
/dap
Źródło:
tvn24.pl

Na stronie Sejmu pojawiło się oświadczenie majątkowe posła Koalicji Obywatelskiej (KO) Andrzeja Domańskiego, który według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Arleta Zalewska z "Faktów" TVN, ma zostać ministrem finansów w przyszłym rządzie Donalda Tuska.

To ma być przyszły minister finansów. Pokazał majątek, w tym akcje żony

To ma być przyszły minister finansów. Pokazał majątek, w tym akcje żony

Autor:
kris/dap
Źródło:
tvn24.pl

Abonament RTV jest nie do uratowania - uważa członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. Jego zdaniem oczekiwania i praktyka ostatnich lat spowodowały, że abonament nie powinien być podstawową formą finansowania mediów publicznych. 

Co dalej z abonamentem RTV? "Nie do uratowania"

Co dalej z abonamentem RTV? "Nie do uratowania"

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP, RMF FM, tvn24.pl

Telewizja TVN24 w listopadzie 2023 roku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym, osiągając 7,2 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. To drugi najwyższy wynik w historii. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN, a w kategorii portali stacji informacyjnych - tvn24.pl.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Marek Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce odwiedził Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkał się z rektorką uczelni i wygłosił wykład dla studentów - "The United States and Poland: Today and Tomorrow". Mówił m.in. o niezwykłym zaangażowaniu młodych ludzi podczas październikowych wyborów oraz pomocy uchodźcom.

Ambasador Stanów Zjednoczonych odwiedził poznańską uczelnię

Ambasador Stanów Zjednoczonych odwiedził poznańską uczelnię

Autor:
MR/PKoz/b
Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Wielu Polaków deklaruje, że wybiera książkę na prezent pod choinkę. Chętnie sięgamy zarówno po beletrystykę, jak i biografie, reportaże, literaturę popularnonaukową czy książki historyczne. Rok 2023 obfitował w zarówno polskie, jak i zagraniczne ciekawe premiery. Co wybrać na świąteczny upominek? Podpowiadamy.

10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści na prezent

10 dobrych książek pod choinkę. Reportaże, biografie i powieści na prezent

Autor:
Anna
Zaleska
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl