TVN24 | Polska

"Bądźmy dla naszych mniejszych braci po prostu ludzcy". Odpowiedź premiera na nagranie Kaczyńskiego

TVN24 | Polska

Autor:
kz//now
Źródło:
PAP
Morawiecki odpowiada na nominowanie go przez Kaczyńskiego do akcji #StopFurChallenge
wideo 2/5
twitter premier

Zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości, to zwykła ludzka przyzwoitość - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w wideo opublikowanym w mediach społecznościowych. W ten sposób szef rządu odpowiedział na nominowanie go przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do akcji #StopFurChallenge. - Przysparzanie zwierzętom niepotrzebnego cierpienia jest sprzeczne z godnością ludzką, dlatego bądźmy dla naszych mniejszych braci po prostu ludzcy - powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w mediach społecznościowych akcję #StopFurChallenge, której uczestnicy mają wyrażać poparcie dla tak zwanej "piątki dla zwierząt". Pierwszy w akcji wziął udział Jarosław Kaczyński. - To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - zachęcał prezes Prawa i Sprawiedliwości w nagraniu zamieszczonym na profilu Forum Młodych PiS na TikToku.

W akcji - podobnie jak w innych tego typu inicjatywach - uczestnicy nominują do wzięcia w niej udziału kolejne osoby. - Chciałbym nominować dwie osoby: pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii Krzysztofa Sobolewskiego do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom - podkreślił Kaczyński.

Kaczyński wziął udział w akcji na TikToku. Do poparcia "piątki dla zwierząt" nominował też premieraTikTok @forummlodychpis

Morawiecki: można dobrze wyglądać, nie zakładając futrzanego okrycia

W niedzielę wieczorem na nominowanie go do udziału w akcji #StopFurChallenge przez lidera PiS odpowiedział premier Mateusz Morawicki. W zamieszczonym na Twitterze krótkim wideo Morawiecki przekonywał, że "zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości, to także po prostu zwykła ludzka przyzwoitość". - Chcemy pomóc zwierzętom, ale tak naprawdę pomagamy również samym sobie, pomagamy ludziom, bo to, jak traktujemy zwierzęta, mówi wiele o nas. Przysparzanie zwierzętom niepotrzebnego cierpienia jest sprzeczne z godnością ludzką, dlatego bądźmy dla naszych mniejszych braci po prostu ludzcy - zaapelował premier.

Morawiecki odpowiada na nominowanie go przez Kaczyńskiego do akcji #StopFurChallengeTwitter/@MorawieckiM

I dodał: - Jesteśmy częścią świata, częścią środowiska, częścią natury, ale też na nas ciąży szczególna odpowiedzialność za tę naturę. Dbajmy o środowisko naturalne, dbajmy także o zwierzęta. Przecież w XXI wieku można naprawdę bardzo dobrze wyglądać, nie zakładając futrzanego okrycia. Szef rządu nominował do udziału w akcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka oraz dziennikarzy Wojciecha Muchę i Jacka Liziniewicza.

Projekt ustawy w sprawie ochrony zwierząt

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy. - Liczymy na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie - zaznaczył.

Kaczyński: mamy gotowy projekt ustawy o ochronie zwierzątTVN24

Projekt, który został w piątek złożony w Sejmie, dotyczy ochrony zwierząt. Zakłada między innymi humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady do spraw zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

Autor:kz//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Morawiecki/twitter