TVN24 | Polska

Wyznaczono datę posiedzenia Sejmu w sprawie koronawirusa

TVN24 | Polska

Autor:
akw/tr
Źródło:
TVN24, PAP
W poniedziałek odbędzie się posiedzenie Sejmu ws. sytuacji związanej z koronawirusemTVN24
wideo 2/22
TVN24W poniedziałek odbędzie się posiedzenie Sejmu ws. sytuacji związanej z koronawirusem

Prezydium Sejmu zdecydowało o dacie specjalnego posiedzenia w sprawie rozprzestrzeniającego się na świecie koronawirusa. Odbędzie się ono w poniedziałek o godzinie 10.

NFZ uruchomił w środę całodobową infolinię (800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zaplanowano raport i wystąpienia klubowe

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przekazał w czwartek po posiedzeniu prezydium Sejmu, że posiedzenie w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10.

- Temat dotyczący koronawirusa jest bardzo powszechny u nas od dłuższego czasu, w związku z tym zdecydowałam, że względu na wagę tego tematu, zwołam ten Sejm najszybciej jak tylko można, czyli w poniedziałek - tłumaczyła marszałek Izby Elżbieta Witek, która apelowała, aby "studzić sytuację".

Marszałek dodała, że podczas posiedzenia Sejmu będzie tylko jeden punkt, czyli informacja rządu na temat "prac, sytuacji aktualnej". -Kluby będą miały po 15 minut na wystąpienia klubowe, potem będą jeszcze pytania - dodała.

Wysłuchania w Senacie, rozmowy prezydenta

Wcześniej w czwartek Senat wysłuchał informacji wiceministra zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.  

W środę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem na temat epidemii koronawirusa.

W Polsce nie ma potwierdzonych przypadków

Koronawirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenił się na około 40 krajów i terytoriów na świecie, w tym na europejskie. Dotarł między innymi do Włoch, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał w czwartek po południu, że w Polsce nie ma do tej pory żadnego potwierdzonego przypadku. - Myślę, że to jest kwestia najbliższych dni, czy najbliższego czasu, kiedy ten wirus się w Polsce pojawi - powiedział.

Jak chronić się przed zakażeniem?

Autor:akw/tr

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: