TVN24 | Polska

Wniosek o rejestrację w Sejmie koła poselskiego ruchu Hołowni. Wyznaczono przewodniczącą

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP
Posłanki Polski 2050 złożyły wniosek o rejestrację koła
Posłanki Polski 2050 złożyły wniosek o rejestrację kołaTVN24
wideo 2/6
konfa

Posłanki Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska, związane z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni, poinformowały, że złożyły do marszałek Sejmu wniosek o rejestrację koła poselskiego. Przewodniczącą koła została wskazana Gill-Piątek.

Na konferencji prasowej w Sejmie posłanka Mucha podkreśliła, że "dla Polski 2050 będzie istotny udział w sejmowych debatach i dyskusjach". Wyraziła nadzieję, że "koło poselskie zostanie szybko zarejestrowane przez marszałek Sejmu".

- Postaramy się w tym małym składzie zrobić wszystko, żeby uczestniczyć w tych debatach, które są najważniejsze dla Polaków i wyborców - dodała Mucha. Zaznaczyła, że koło poselskie pozwoli posłom ruchu na "lepsze reprezentowanie interesów osób, które deklarują poparcie dla Polski 2050".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Hanna Gill-Piątek przewodniczącą koła

Jako przewodniczącą koła wskazano posłankę Gill-Piątek, wcześniej należącą do Koalicji Obywatelskiej. Powiedziała ona na konferencji, że ma nadzieję na dalsze poszerzanie reprezentacji Polski 2050 w parlamencie.

Hennig-Kloska podkreśliła, że "Polska 2050 myśli o kolejnych pokoleniach". - Ważne, aby patrzeć na podejmowane decyzje w parlamencie przez pryzmat międzypokoleniowej solidarności, a nie przez pryzmat dzisiejszych interesów polityków zasiadających w Sejmie - zaznaczyła.

Jacek Bury, Paulina Hennig-Kloska, Hanna Gill-Piątek i Joanna MuchaTVN24

Polityczny transfer Hennig-Kloski umożliwił utworzenie koła

Przejście Hennig-Kloski - wcześniej posłanki Nowoczesnej z klubu Koalicja Obywatelska - do Polski 2050 pozwoliło na złożenie wniosku o stworzenie koła poselskiego ruchu. Koło w Sejmie musi liczyć minimum trzy osoby.

Oprócz trzech posłanek, reprezentantem Polski 2050 w parlamencie jest również senator Jacek Bury, wcześniej należący do klubu Koalicji Obywatelskiej.

Przejście Hennig-Kloski do Ruchu Polska 2050 oznacza możliwość utworzenia koła poselskiego ugrupowania w Sejmie
Przejście Hennig-Kloski do Ruchu Polska 2050 oznacza możliwość utworzenia koła poselskiego ugrupowania w SejmieTVN24

Autor:ads//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości