Pies był zamknięty w rozgrzanym aucie. Po uwolnieniu przenieśli go w chłodne miejsce i napoili

Autor:
pop
Źródło:
tvn24.pl, zielonogórska policja
Psa z rozgrzanego auta uwolnili policjanci
Psa z rozgrzanego auta uwolnili policjanciBiuro Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze
wideo 2/5
Biuro Ochrony Zwierząt w Zielonej GórzePsa z rozgrzanego auta uwolnili policjanci

Widział, jak właściciel zostawia szczeniaka w aucie i odchodzi. Nie zareagował od razu, bo był przekonany, że ten wróci za kilka minut. Gdy jednak nieobecność znacznie się przedłużyła, postanowił sprawdzić sytuację i wtedy wezwał policję.

"Z relacji zgłaszającego wynikało, że w samochodzie znajduje się szczeniak, najprawdopodobniej rasy owczarek belgijski. Dyżurny skierował na miejsce dzielnicowych z komisariatu II, a sam zajął się ustalaniem danych właściciela, żeby się z nim skontaktować" – przekazuje w komunikacie podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. – "Niestety, właściciel, pomimo wielokrotnych prób nawiązania kontaktu, nie odbierał telefonu. W związku z tym, że w pojeździe nie było uchylonych okien, a pies wyglądał na coraz bardziej wycieńczonego i nie reagował, policjanci podjęli więc decyzję o wybiciu szyby w pojeździe i uwolnieniu szczeniaka".

Pies był zamknięty w aucieBiuro Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze

Uwolnili i napoili

Na miejscu pojawili się także wolontariusze z Biura Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze. Po uwolnieniu psa policjanci przenieśli go w chłodne miejsce i napoili. Wolontariusze natomiast zajęli się szukaniem tymczasowego schronienia. W trakcie interwencji na miejscu pojawił się właściciel psa, 48-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego. Zielonogórska policja prowadzi w tej sprawie postępowanie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W sytuacji, gdy zobaczymy pozostawione w zamkniętym samochodzie dziecko lub zwierzę nie bójmy się reagować. Pamiętajmy, że temperatura w zamkniętym szczelnie pojeździe jest znacznie wyższa niż na zewnątrz i stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia przebywających w nim zamkniętych dzieci lub zwierząt. Jeśli jesteśmy świadkiem sytuacji, w której widzimy wycieńczone, duszące się zwierzęta pozostawione w pojeździe na upale lub też widzimy dzieci pozostawione w nagrzanym pojeździe, to według prawa możemy zareagować zgodnie z tak zwanym stanem wyższej konieczności i wybić szybę. Pamiętajmy, że warto też od razu wezwać na miejsce Policję. W takich przypadkach ratowanie życia człowieka czy czworonoga jest ważniejsze od ochrony mienia. Wybicie szyby nie jest więc przestępstwem, a odpowiedzialnością karną obarczone jest natomiast narażanie życia dziecka czy zwierzęcia. Bądźmy czujni widząc zagrożone wysoką temperaturą osoby lub zwierzęta zamknięte w pojeździe i reagujmy! Jeśli nie chcemy samo podejmować interwencji poprzez wybicie szyby, dzwońmy pilnie na numer alarmowy 112.

Uwolnili go policjanci

Autor:pop

Źródło: tvn24.pl, zielonogórska policja

Pozostałe wiadomości