TVN24 | Polska

Dziennikarz pyta o "piątkę dla zwierząt". Minister Ardanowski odpowiada: jest pan nudny i marudny

TVN24 | Polska

Autor:
ft/kab
Źródło:
TVN24, PAP
Minister Ardanowski do dziennikarza: jest pan nudny i marudny
Minister Ardanowski do dziennikarza: jest pan nudny i marudnyTVN24
wideo 2/7
TVN24Minister Ardanowski do dziennikarza: jest pan nudny i marudny

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapytany przez dziennikarza TVN24 o to, co sądzi o projekcie tak zwanej "piątki dla zwierząt", zakładającej między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, odpowiedział: "jest pan nudny i marudny". Wcześniej minister w rozmowie z Polskim Radiem krytykował projekt. 

O to, co sądzi o zaproponowanym przez Jarosława Kaczyńskiego projekcie ustawy regulującej ochronę praw zwierząt, minister Jan Krzysztof Ardanowski zapytany został w Bralinie, w województwie wielkopolskim, gdzie w niedzielę obchodzono III Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni polskiej wsi".

- Jest pan nudny i marudny. I wstyd w ogóle w takiej stacji pracować - powiedział minister Ardanowski dziennikarzowi TVN24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Futro prędzej czy później się rozłoży albo mole je wcześniej zjedzą"

Szef resortu rolnictwa w ubiegłym tygodniu w rozmowie z Polskim Radiem krytycznie odnosił się do projektu, który zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych. - Jeżeli postawimy to wszystko na głowie i stwierdzimy, że zwierzęta są ważniejsze od ludzi, to jest początek końca cywilizacji chrześcijańskiej - oświadczył.

ZOBACZ WIĘCEJ. Minister rolnictwa przeciw zakazowi hodowli zwierząt futerkowych

Jak przekonywał minister, "futro prędzej czy później po parudziesięciu latach się rozłoży albo mole je wcześniej zjedzą". - Odzież, którą nosimy, odzież syntetyczna będzie się tysiąc lat rozkładała - mówił.

Gądecki: nie chciałbym być w skórze ministra rolnictwa
Gądecki: nie chciałbym być w skórze ministra rolnictwaTVP

Projekt ustawy o ochronie zwierząt

W ubiegłym tygodniu prezes PiS oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy w tej sprawie. Wyraził wtedy nadzieję na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie.

Projekt, który został w ubiegły piątek złożony w Sejmie, zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

ZOBACZ WIĘCEJ. Abp Gądecki: w świetle ostatnich wydarzeń, nie chciałbym być w skórze ministra rolnictwa

Do wsparcia nowego projektu politycy Prawa i Sprawiedliwości zachęcają także w mediach społecznościowych. W akcji #StopFurChallenge, której uczestnicy mają wyrażać poparcie dla tak zwanej "piątki dla zwierząt", udział wzięli już m.in. prezes Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki odpowiada na nominowanie go przez Kaczyńskiego do akcji #StopFurChallenge
Morawiecki odpowiada na nominowanie go przez Kaczyńskiego do akcji #StopFurChallenge

Autor:ft/kab

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości