Tłumy na deptakach i w ogródkach restauracyjnych. "Możemy cieszyć się życiem. W końcu"

TVN24 | Polska

Autor:
ads/dap
Źródło:
TVN24
Ulica Piotrkowska w Łodzi tętni życiem. Relacja reportera TVN24TVN24
wideo 2/4
TVN24Ulica Piotrkowska w Łodzi tętni życiem. Relacja reportera TVN24

Od soboty restauracje mogą przyjmować klientów w ogródkach gastronomicznych. Na świeżym powietrzu nie trzeba też już nosić maseczki. To spowodowało, że deptaki i restauracyjne strefy w wielu miastach zapełniły się ludźmi. Eksperci przypominają jednak, że tam, gdzie mamy do czynienia z dużym skupiskiem ludzi, maseczki powinniśmy mieć założone.

Warszawa

W sobotę po południu w Warszawie większość ogródków restauracyjnych przy Nowym Świecie, który na weekend stał się deptakiem, była pełna. Przy stolikach można było spotkać seniorów, młodzież, a także rodziny z dziećmi.

- Już od dłuższego czasu planowaliśmy zjeść obiad na mieście, w restauracji. Przed pandemią bardzo często w weekend korzystaliśmy z takiego rozwiązania. Nie mogliśmy się już doczekać - mówiła młodzież, z którą rozmawiali dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej.

Tłumy spacerowiczów ruszyły też na bulwary nad Wisłą. Relacjonowała to reporterka TVN24.

Nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu zniesiony. Tłumy spacerowiczów na bulwarach nad WisłąTVN24

Przypomniała, by mimo zniesienia nakazu zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu, nie rezygnować zupełnie maseczek i używać ich w pomieszczeniach zamkniętych, ale także tam, gdzie jest dużo ludzi..

Mówił o tym także w rozmowie z TVN24 Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw walki z COVID-19. - Pamiętajmy: miejsca publiczne, tłum - tam powinniśmy maskę założyć - wyjaśniał.

Czytaj więcej: Grzesiowski: Przy radości zachowajmy rozsądek. Nie wyrzucajmy maseczek do śmieci

Łódź

Do sobotniego otwarcia ogródków w Łodzi przygotowywało się co najmniej 150 restauracji, barów, kawiarni i lodziarni. Kilkanaście ogródków działających przy ulicy Piotrkowskiej tuż po północy uroczyście zainaugurowało nowy sezon. Klientów nie brakowało.

W ciągu dnia najwięcej spacerowiczów można było zaobserwować na Rynku Manufaktury, w kompleksie OFF Piotrkowska i na samej ulicy Piotrkowskiej.

Ulica Piotrkowska w Łodzi tętni życiem. Relacja reportera TVN24TVN24

Wrocław

Również wrocławianie ruszyli w sobotę na spacery. Tłumy zjawił się na miejskim rynku, gości nie brakowało też w restauracyjnych ogródkach usytuowanych w centrum miasta.

Ogródki restauracyjne otwarte. Relacja z wrocławskiego rynkuTVN24

Zakopane

Euforia zapanowała też na zakopiańskich Krupówkach. - Jest fantastycznie. Jesteśmy spragnieni bycia na świeżym powietrzu, bycia wśród ludzi. Mogliśmy usiąść normalnie przy stoliku, zjeść obiad w knajpie. Bardzo się cieszymy, że możemy chodzić bez maseczek, oddychać pełną piersią świeżym górskim powietrzem. Możemy cieszyć się życiem. W końcu - mówiła jedna z klientek restauracji, z którą rozmawiał reporter TVN24.

Restauracje na Krupówkach przyjmują gości w ogródkach. Relacja reportera TVN24TVN24

Autor:ads/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: