Polska

Nowa posłanka Prawa i Sprawiedliwości

Polska

Aktualizacja:
TVN24.plHalina Molka wstąpiła do klubu PiS

Kolejna osoba, która kandydowała do Sejmu z list Samoobrony dołączyła do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Po Józefie Cepilu PiS wzmocniła Halina Molka z Koła Posłów Bezpartyjnych.

Zanim Halina Molka, dotychczas posłanka Koła Posłów Bezpartyjnych, wcześniej Samoobrony dołączyła do klubu PiS - taki komunikat podało biuro prasowe klubu.

Biuro nie pisze, że wcześniej Molka była też członkiem PZPR.

Molka kandydowała i weszła do Sejmu z list Samoobrony zdobywając tylko 3706 głosów. Był To jeden ze słabszych wyników w kraju.

Klub Samoobrony opuściła we wrześniu 2006 roku. - Byłam zdeterminowana do wyjścia z powodu rozrabiactwa Leppera. Boję się, że kiedyś zapuka komornik z wekslem. Lepper wiele razy pokazywał, że jest zdolny do wszystkiego. Skrzywdził już wiele osób z Samoobrony, skrzywdzi też sam siebie - tłumaczyła wtedy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Posłanka po wyjściu z klubu wielokrotnie krytykowała przewodniczącego i liderów partii m.in. w związku z seksaferą. Ci nie pozostawali jej dłużni: -Molka zdradziła wyborców. Chyba już zapomniała, że do Sejmu dostała się dzięki mojemu dobremu wynikowi. Gdyby głupota mogła latać, to pani poseł unosiłaby się wysoko. Mam nadzieję, że wyborcy w Piotrkowie pokażą jej, co o jej decyzji myślą - mówił we wrześniu 2006 roku Satnisław Łyżwiński.

Molka po opuszczeniu Samoobrony weszła do nowopowstałego Ruchu Ludowo-Narodowego. W kwietniu 2007 roku przeszła do Koła Posłów Bezpartyjnych.

W środę do PiS wstąpił inny z byłych posłów Samoobrony, Józef Cepil. Klub PiS liczy teraz 152 posłów.

Źródło: PAP, Gazeta Wyborcza, Polska

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl