Koronawirus w Sieradzy. 18 pensjonariuszy DPS-u zakażonych

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
18 pensjonariuszy DPS w Sieradzy zakażonych koronawirusem
18 pensjonariuszy DPS w Sieradzy zakażonych koronawirusemGoogle Earth
wideo 2/4
Google Earth18 pensjonariuszy DPS w Sieradzy zakażonych koronawirusem (zdjęcie ilustracyjne)

Rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego poinformowała, że u 18 pensjonariuszy i siedmiu osób z personelu Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy (powiat tarnowski) stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Pierwszy przypadek koronawiriusa w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy wykryto pod koniec ubiegłego tygodnia. - W związku z tym zdecydowano o pobraniu wymazów do badań od podopiecznych i pracowników tej placówki. Zrobiono to w poniedziałek. Z pierwszych wyników, jakie otrzymaliśmy, wynika, że zakażonych jest kolejnych 17 mieszkańców i siedmiu pracowników. Jedna z pensjonariuszek przebywa w szpitalu – powiedziała rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W wielu DPS-ach w Polsce wykryto zakażenia koronawirusemTVN24

Jak zaznaczyła, liczby te mogą się jeszcze zmienić, ponieważ nie wszystkie wyniki badań są znane. Dodatkowo z powodów innych niż COVID-19 hospitalizowanych jest czterech mieszkańców tej placówki. Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy jest przeznaczony dla kobiet przewlekle chorych psychicznie. Przebywały w nim 84 osoby. W związku z zakażeniami koronawirusem kwarantannie poddano 79 pensjonariuszy oraz 20 osób z personelu.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Małopolski Urząd Wojewódzki dwukrotnie – w piątek i w poniedziałek – przekazał placówce środki ochrony osobistej: gogle, przyłbice, maski chirurgiczne, rękawice, kombinezony oraz płyny do dezynfekcji.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości