Trzy nominacje do prestiżowej nagrody dla dziennikarzy "Superwizjera" TVN i "Czarno na białym"

Źródło:
PAP, tvn24.pl
Kittel: dziennikarze to są ludzie, którzy są oczami i uszami opinii publicznej
Kittel: dziennikarze to są ludzie, którzy są oczami i uszami opinii publicznejtvn24
wideo 2/4
Kittel: dziennikarze to są ludzie, którzy są oczami i uszami opinii publicznejtvn24

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego wraca po latach przerwy. W kategorii wideo nominacje otrzymało dwoje dziennikarzy "Superwizjera" TVN - Ewa Galica za materiał "Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie" i Bertold Kittel za reportaż "Król amfetaminy. 'Breaking Bad' po polsku". Nominowany został też Kacper Sulowski z "Czarno na białym" za dwuczęściowy materiał "Szkoła Ziobry". Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej rzetelnych, obiektywnych i poprawnych warsztatowo publikacji, spełniających najwyższe standardy wyznaczone przez ikonę polskiego reportażu.

Po blisko 10 latach przerwy, 26 listopada, ponownie przyznana zostanie Nagroda PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Będzie to szósta edycja przedsięwzięcia, którego celem jest wyróżnienie najbardziej rzetelnych, obiektywnych i poprawnych warsztatowo publikacji, spełniających najwyższe standardy wyznaczone przez ikonę polskiego reportażu.

Jury Nagrody przedstawiło w czwartek finalistów w czterech kategoriach: wideo, tekst, audio i fotografia.

Nominacje dla dziennikarzy "Superwizjera" TVN i "Czarno na białym"

W kategorii wideo nominowani zostali:

  • Ewa Galica za materiał "Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie".

Dwa lata po ataku Rosji na Ukrainę i wprowadzeniu sankcji na najbogatszych rosyjskich oligarchów Ewa Galica z "Superwizjera" TVN postanowiła sprawdzić, czy rzeczywiście stracili oni swoje wille i jachty. W filmie "Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie" dziennikarka rozmawia między innymi z hiszpańskim prokuratorem, który od 20 lat, ryzykując życiem, ściga rosyjską mafię, a teraz prowadzi najtrudniejszą sprawę w swojej karierze. W filmie występuje też amerykański biznesmen Bill Browder, którego Putin wydalił z Rosji, a jego prawnik Siergiej Magnitski został zamordowany w rosyjskim więzieniu. O swoim śledztwie opowiada szef zespołu dziennikarzy OCCRP, którzy znaleźli w Europie rosyjskie aktywa warte prawie 20 miliardów dolarów. Ewa Galica, podążając za pieniędzmi wyprowadzonymi z Rosji, dociera aż na Teneryfę, gdzie spotyka zamieszanych w pranie brudnych pieniędzy Rosjan.

Ewa Galica jest scenarzystką i dziennikarką "Superwizjera" TVN. Jest znana m.in. jako autorka scenariusza i reżyserka zrealizowanego w 2023 r. dla TVN, nagradzanego reportażu filmowego "Wagnerowcy. Najemnicy Putina". W 2020 r. współrealizowała we Włoszech film dokumentalny "COVID-19. Świat w zagrożeniu". Reportaż został nagrodzony na World Media Festival w Hamburgu.

  • Kacper Sulowski za materiał "Szkoła Ziobry".

To dwuczęściowy reportaż telewizyjny o zawłaszczeniu publicznego majątku przez otoczenie byłego ministra sprawiedliwości.

Kacper Sulowski jest dziennikarzem prasowym i telewizyjnym, a od stycznia 2022 r. reporterem programu "Czarno na białym" TVN24. Wcześniej związany był z "Gazetą Wyborczą". Trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press - w 2019 r. za reportaż o księdzu katechecie oskarżonym o wykorzystanie 13 dziewczynek w podwarszawskim Legionowie. Nominację do tej nagrody, ale w kategorii wywiad, Sulowski otrzymał w tym samym roku również za rozmowę pt. "Szczur nigdy nie będzie koniem" z dziennikarzem niemieckiego "Der Spiegel" o odradzającym się nacjonalizmie za Odrą. W 2020 r. został nominowany do tej nagrody w kategorii news. Jest też autorem zbioru reportaży "Z miłości. Portrety polskich domów". W listopadzie 2021 r. książka znalazła się w finale nagrody Grand Press w kategorii Reporterska Książka Roku. W 2023 r. razem z Zuzanną Bukłahą opublikował reportaż kryminalny pt. "Ostatni".

  • Bertold Kittel za materiał "Król amfetaminy. 'Breaking Bad' po polsku"

Bohater reportażu "Superwizjera" TVN Ryszard Jakubczyk to bezwzględny i niebezpieczny przestępca, który wykorzystał swoją znajomość chemii i zbudował wiele narkotykowych fabryk. Policje całego świata walczące z narkobiznesem uważają, że produkował jedne z najgroźniejszych i najbardziej śmiercionośnych środków odurzających.

Bertold Kittel jest dziennikarzem śledczym wcześniej związanym z dziennikiem "Rzeczpospolita", a od 2007 r. z "Superwizjerem" TVN. W 2001 i 2006 r. był laureatem nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze. W 2018 r. został Dziennikarzem Roku w plebiscycie miesięcznika "Press". Jest współautorem szeroko komentowanego reportażu "Polscy neonaziści" wyemitowanego przez "Superwizjer" TVN, za który otrzymał Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Podczas gali Grand Press 2021 został uhonorowany nagrodą Dziennikarza 25-lecia. Jest też autorem książek "Mafia po polsku" i "System. Jak mafia zarabia na śmieciach".

  • Anita Bugajska i Janusz Schwertner za materiał "Nic nie czuję"

To film dokumentalny wyprodukowany przez redakcję Onetu, ukazujący zapaść polskiej psychiatrii dziecięcej i równocześnie opowieść o tym, co siedzi w głowach młodych Polaków. "Martyna, Oliwka, Kordian i Wiktor jako dzieci byli pacjentami polskich szpitali psychiatrycznych. Podczas walki z chorobą wraz z najbliższymi konfrontują się z bezdusznym systemem psychiatrii dziecięcej" - napisano w opisie filmu. Anita Bugajska jest reżyserką i scenarzystką filmową. Była autorką scenariusza wyprodukowanego w 2012 r. krótkometrażowego filmu fabularnego "48H TV". Janusz Schwertner jest dziennikarzem, publicystą i autorem książek. W 2021 r. zdobył European Press Prize za reportaż "Miłość w czasach zarazy", w którym przedstawił druzgocący obraz polskiej psychiatrii dziecięcej. Był czterokrotnie laureatem Grand Press (w roku 2018, 2020 i dwukrotnie w 2022). W latach 2013–2023 pracował w portalu Onet. Publikował także m.in. w "Playboyu" i magazynie "Esquire". W latach 2016–2018 był zastępcą redaktora naczelnego portalu Polska ma Sens. W latach 2021–2022 prowadził audycję "Status" w Newonce.radio. W 2017 r. wraz z Andrzejem Gajcym otrzymał nagrodę im. Dariusza Fikusa za "dziennikarstwo najwyższej próby" za tekst pt. "Onet ujawnia: jak Mateusz Kijowski wystawiał faktury KOD-owi". W 2021 r. ponownie otrzymał to wyróżnienie. Od 2023 r. jest dyrektorem programowym Grupy Iberion oraz redaktorem naczelnym portalu Goniec.pl.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.

  • Robert Kowalski za materiał "Szwedy. Serial dokumentalny"

W serialu dokumentalnym OKO.press przedstawiono historię jednego plutonu ze 130. Kijowskiego Batalionu Obrony Terytorialnej. "Za sprawą brawurowych akcji krążą o nich legendy. Razem z operatorem Romanem Buczko (ostatnio z Tarasem Ibragimovem i Pawłem Sierpińskim) towarzyszę im z kamerą od 93. dnia wojny (29 maja), od ofensywy pod Charkowem w 2022 r." - pisał autor o tym serialu. Robert Kowalski jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, producentem, reżyserem filmów dokumentalnych. Pracował m.in. w Polskim Radiu i "Panoramie" TVP 2. Był redaktorem naczelnym programu "Pegaz" i szefem publicystyki kulturalnej w TVP1. Współpracował z "Krytyką Polityczną", gdzie przeniósł program "Sterniczki", zdjęty z Radiowej Jedynki. W latach 2017-24 związany z OKO.press, gdzie tworzył cykl "Kamera OKO.press", m.in. na polsko-białoruskiej granicy i w Ukrainie, gdzie wyjechał po rosyjskiej agresji.

Nominowani w pozostałych kategoriach

W kategorii tekst nominacje otrzymali:

  • Kaja Puto za artykuł "Bohaterstwo, punktualność, korupcja. Rzecz o ukraińskiej kolei" ("Krytyka Polityczna", 25 czerwca 2024 r.).
  • Bartek Sabela za tekst "Kraina obiecana" ("Pismo. Magazyn Opinii", sierpień 2024 r.).
  • Maciej Czarnecki za reportaż "Badżadżem pod wiatr" ("Duży Format", 12 lutego 2024 r.).
  • Katarzyna Kojzar za "Zdejmijmy z Odry czarny kir. Instrukcja naprawy rzek dla nowej władzy" (OKO.press, 24 grudnia 2023 r.).
  • Anna Pamuła za "'Nie trzeba się drzeć, tylko przeć'. Dobry poród to w Polsce ciągle los szczęścia" (OKO.press, 24 marca 2024 r.).

W kategorii audio nominacje otrzymali:

  • "Bunt. Decydujący bój o ziemię", odcinek 1 pt. "Niewidzialni, niesłyszalni" Adriana Bąka.
  • "Bitwa o Downing Street" Adama Dąbrowskiego.
  • "Przedwojnie" Macieja Miłosza.
  • "Po." Magdaleny Skawińskiej i Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
  • "Przy granicy, a jakby na wojnie" Bartosza Panka.

W kategorii fotografia nominacje otrzymali:

  • Beata Zawrzel za fotografię "Grzegorz Braun zgasił świece chanukowe w Sejmie".
  • Olek Knitter za fotografię "Pogrzeb po latach".
  • Daniel Frymark za fotografię "Dolina Śmierci w Chojnicach".
  • Adam Warżawa za fotografię "Wygrana!".
  • Aleksandra H. Kossowska za fotografię "Wojna domowa w Sudanie".

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego

Polska Agencja Prasowa ustanowiła Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego w 2010 r., aby promować wartości bliskie zarówno samej agencji, jak i patronowi wydarzenia. Przyznawano ją w latach 2010-2015. Po kilkuletniej przerwie w 2024 r. zostanie ona przyznana po raz szósty.

Przewodniczącym kapituły 6. edycji Nagrody jest redaktor naczelny PAP Wojciech Tumidalski. Funkcję honorowych przewodniczących pełnią Rene Maisner - córka Ryszarda Kapuścińskiego oraz Mirosław Ikonowicz - przyjaciel legendy polskiego reportażu, związany z PAP od 1953 r.

W skład kapituły weszli również: Michał Żakowski, Cezary Łazarewicz, Witold Naturski, Karolina Lewicka, Wojciech Jagielski, Maciej Hamela, Jarosław Gugała, Wojciech Grzędziński, Andrzej Grygiel, Anna Dudzińska i o. Tomasz Dostatni.

Wśród kryteriów oceny relacji zgłoszonych do Nagrody, kluczowe miejsce zajmuje rzetelność, rozumiana jako umiejętność oddzielania informacji od opinii i komentarzy, aby czytelnik, radiosłuchacz, widz mógł bez trudu rozpoznać, co jest faktem, a co interpretacją i oceną, a w przypadku tematów kontrowersyjnych - zapoznać się z różnymi stanowiskami przedstawionymi w sposób bezstronny.

Uroczysta gala finałowa odbędzie się 26 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Autorka/Autor:akr/akw

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości

Od początku izraelskiej operacji w Strefie Gazy, która była reakcją na bestialski atak Hamasu, w enklawie zginęło ponad 45 tysięcy ludzi. Ponad 108 tysięcy zostało rannych. To najnowsze dane lokalnych władz. Ci, którzy nie zginęli ani nie zostali ranni, w większości musieli uciekać ze swoich domów. O bezpieczeństwo jest bardzo trudno - zwłaszcza teraz, gdy tak bardzo spadły tam temperatury. Są kolejne doniesienia o noworodkach, które zmarły z wyziębienia.

Tragiczna sytuacja przesiedlonych Palestyńczyków. "Z powodu niskiej temperatury zmarło w ostatnich dniach co najmniej pięcioro dzieci"

Tragiczna sytuacja przesiedlonych Palestyńczyków. "Z powodu niskiej temperatury zmarło w ostatnich dniach co najmniej pięcioro dzieci"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

- Jednym z istotnych elementów raportu z audytu dwustu postępowań, który musi zostać spełniony, jest kwestia ewentualnej odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej kolegów i koleżanek, którzy przy ich prowadzeniu albo nadzorowaniu kierowali się przesłankami nie zawsze słusznymi i nie zawsze godnymi pochwały - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Robert Kmieciak, prezes Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia. Mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram (Inicjatywa Wolne Sądy), odnosząc się do rozliczeń, mówiła, iż "widać, że w większości przypadków nie była to jakaś koronkowa robota geniuszy zła, tylko to były takie sytuacje, że pan Macierewicz wchodził do CEK NATO i nie został w postępowaniu przesłuchany".

"W większości przypadków nie była to jakaś koronkowa robota geniuszy zła"

"W większości przypadków nie była to jakaś koronkowa robota geniuszy zła"

Źródło:
TVN24

Specjalny zespół prokuratorów stwierdził nieprawidłowości w wielu z 200 śledztw z czasów Zbigniewa Ziobry. Zastrzeżenia dotyczą między innymi śledztw w sprawie Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, jednego z postępowań w sprawie nocnego wejścia do CEK NATO i przeciwko szefom SKW, a także sprawy "dwóch wież". Pod lupą audytorów znalazło się śledztwo przeciwko byłemu menedżerowi Roberta Lewandowskiego oraz postępowanie w sprawie finansów arcybiskupa Lwowa. W sprawie wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło będzie postępowanie karne związane z nieprawidłowościami w śledztwach dotyczących tamtego zdarzenia - to jedna z konkluzji raportu leżącego na biurku Adama Bodnara.

Śledztwa z czasów Ziobry i nieprawidłowości. O które chodzi? Znamy szczegóły

Śledztwa z czasów Ziobry i nieprawidłowości. O które chodzi? Znamy szczegóły

Źródło:
tvn24.pl

- Marcin Romanowski, zamiast siedzieć cicho, bo jest podejrzany o 11 przestępstw, uzależnił się od mediów. Jutro będzie gulasz jadł i będzie to transmitował - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 szef MSWiA Tomasz Siemoniak. Dodał, że były wiceminister sprawiedliwości "powinien jak najszybciej przyjechać do Polski, stanąć przed polskim wymiarem sprawiedliwości".

Siemoniak: Romanowski uzależnił się od mediów. Jutro będzie gulasz jadł i to transmitował

Siemoniak: Romanowski uzależnił się od mediów. Jutro będzie gulasz jadł i to transmitował

Źródło:
TVN24

Mnożą się sygnały pogorszenia sytuacji gospodarczej w Rosji, co przyznają szefowie rosyjskich firm, nawet tych szczególnie bliskich Kremlowi - pisze w czwartek "Le Monde".

"Sygnały" wysyłane do Putina. "Sytuacja jest trudna"

"Sygnały" wysyłane do Putina. "Sytuacja jest trudna"

Źródło:
PAP

Ponad połowa Polaków (55 procent) deklaruje, że chciałaby się przenieść do innego kraju. Pytani o konkretne miejsce, respondenci najczęściej wskazywali Hiszpanię, wynika z badania ARC Rynek i Opinia. Jakie inne państwa wymieniali?

Zapytano Polaków, czy chcieliby się przenieść do innego kraju. Wygrywa jeden kierunek

Zapytano Polaków, czy chcieliby się przenieść do innego kraju. Wygrywa jeden kierunek

Źródło:
PAP, arc.com.pl

Premier Słowacji Robert Fico nazwał "sabotażem" Wołodymyra Zełenskiego wstrzymanie przez Ukrainę tranzytu gazu przesyłanego z Rosji do Unii Europejskiej. Na opublikowanym w czwartek nagraniu wideo ponownie zagroził odcięciem dostaw prądu na Ukrainę, a także mówił o możliwości ograniczenia wsparcia dla ukraińskich uchodźców na Słowacji.

Fico mówi o "sabotażu" Zełenskiego

Fico mówi o "sabotażu" Zełenskiego

Źródło:
PAP

- Niemcy obawiają się wojny celnej z USA, która zaszkodziłaby ich gospodarce opartej na globalnym handlu - ocenił ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Konrad Popławski. Zauważył, że obostrzenia celne wpłynęłyby też negatywnie na Polskę.

Ryzyko "poważnych strat". "Każde zakłócenie powoduje ogromne problemy"

Ryzyko "poważnych strat". "Każde zakłócenie powoduje ogromne problemy"

Źródło:
PAP

Przebrali się za dostawców jedzenia, mieli charakterystyczne torby, w które schowali łomy. Działali szybko i zuchwale, ukradli biżuterię wartą półtora miliona złotych. Sprawcy napadu na sklep jubilerski w warszawskiej Galerii Mokotów wciąż są na wolności. Jak zdradza prokuratura, szuka ich "bardzo dużo funkcjonariuszy policji".

Okradli jubilera przebrani za dostawców jedzenia, uciekli na hulajnogach. Obława

Okradli jubilera przebrani za dostawców jedzenia, uciekli na hulajnogach. Obława

Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl

- On nie uważa nic na żaden ważny temat, nikt nie wie, jakie ma poglądy, ale mamy go kupić - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer (KO) o kandydacie PiS na prezydenta. Według wiceministry edukacji Karol Nawrocki "chce być jak taki kot w worku". Europoseł Adam Jarubas (PSL) ocenił, że Nawrocki "może być narzędziem w rękach prezesa Kaczyńskiego".

"Chce być jak kot w worku, którego mamy kupić"

"Chce być jak kot w worku, którego mamy kupić"

Źródło:
TVN24

W czwartek wieczorem doszło do potrącenia 17-latka na przejściu dla pieszych w Żyrardowie (Mazowieckie). Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Poszkodowany trafił do szpitala. Chwilę wcześniej w tym samym mieście kierowca potrącił na przejściu kobietę i odjechał.

Dwa wypadki z udziałem pieszych. Najpierw potrącenie kobiety, później nastolatka

Dwa wypadki z udziałem pieszych. Najpierw potrącenie kobiety, później nastolatka

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Doszło do takiej sytuacji, że PKW powiedziało: umywamy ręce, teraz ty ministrze się tym zajmij, ty zdecyduj i w takiej sytuacji ministra stawiają - mówił w "Tak jest" w TVN24 Wojciech Hermeliński, były przewodniczący PKW. Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła sprawozdanie finansowe komitetu PiS, realizując tym samym decyzję nieuznawanej izby Sądu Najwyższego. Kolejny krok należy do ministra finansów Andrzeja Domańskiego, bo to on formalnie podejmuje decyzję dotyczącą dokonania wypłaty pieniędzy dla partii politycznych.

Hermeliński: jestem ciekaw, którą część uchwały PKW minister finansów będzie wykonywać

Hermeliński: jestem ciekaw, którą część uchwały PKW minister finansów będzie wykonywać

Źródło:
TVN24

Stacja TVN24 w grudniu 2024 roku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,2 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl - najczęściej czytaną witryną newsowych stacji telewizyjnych. Także cały 2024 rok TVN24 i "Fakty" TVN zakończyły na czele zestawień w swoich kategoriach.

Świetne wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Niemiecka policja bada sprawę mężczyzny, który ukradł koparkę w południowej części kraju, a następnie przez prawie godzinę taranował samochody i uszkadzał budynki. Koparka zatrzymała się dopiero po ostrzelaniu jej przez funkcjonariuszy. Mężczyzna zmarł na miejscu - informuje policja.

"Surrealistyczne" zdarzenie w Niemczech. Nie żyje kierowca koparki

"Surrealistyczne" zdarzenie w Niemczech. Nie żyje kierowca koparki

Źródło:
Tagesschau
Pojawił się szakal, kleszcze nie znikają. Co nam robi półtora stopnia w górę?

Pojawił się szakal, kleszcze nie znikają. Co nam robi półtora stopnia w górę?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kobieta, która zaginęła 52 lata temu, została odnaleziona cała i zdrowa po tym, jak policja opublikowała w mediach społecznościowych jej zdjęcie sprzed lat z apelem o pomoc w ustaleniu, co się z nią stało.

Była nastolatką, gdy zniknęła bez wieści. Została odnaleziona po 52 latach

Była nastolatką, gdy zniknęła bez wieści. Została odnaleziona po 52 latach

Źródło:
PAP
Jak Donald Trump urządzi nam świat, cz. 2. Czeka nas starcie gigantów?

Jak Donald Trump urządzi nam świat, cz. 2. Czeka nas starcie gigantów?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ważący ponad 500 kilogramów metalowy pierścień spadł z nieba na kenijską wioskę Mukuku w hrabstwie Makueni. Wydarzeniu towarzyszył olbrzymi huk, który był słyszalny z odległości 50 kilometrów. Kenijska Agencja Kosmiczna przekazała, że tajemniczy obiekt był najprawdopodobniej fragmentem rakiety kosmicznej, który nie spłonął w ziemskiej atmosferze.

Z nieba spadł metalowy pierścień o średnicy 2,5 metra

Z nieba spadł metalowy pierścień o średnicy 2,5 metra

Źródło:
PAP, KSA

Prawie 200 śladów dinozaurów odkryto tego lata w kamieniołomach w hrabstwie Oxfordshire w południowo-wschodniej Anglii - poinformowali w czwartek naukowcy. Jest to największe stanowisko tego typu znalezione w Wielkiej Brytanii. Badacze nie są pewni, co pomogło zachować ślady w skamieniałym błocie.

Dobrze zachowane ślady dinozaurów. "Można cofnąć się w czasie"

Dobrze zachowane ślady dinozaurów. "Można cofnąć się w czasie"

Źródło:
PAP, BBC

W losowaniu Lotto 31 grudnia 2024 roku padła szóstka. Główna wygrana wyniosła ponad 19,4 miliona złotych, a szczęśliwy zakład kupiono w Lubinie - poinformował Totalizator Sportowy. We wtorek wygrano także w Eurojackpot - 1,1 miliona złotych, a w środę - w Ekstra Pensji.

Ostatni dzień roku i najwyższa wygrana. Podano, gdzie padła

Ostatni dzień roku i najwyższa wygrana. Podano, gdzie padła

Źródło:
PAP, tvn24.pl

5,2 promila alkoholu w organizmie miał 56-letni kierowca zatrzymany w Polanowie (województwo zachodniopomorskie). Policję wezwali świadkowie zaniepokojeni zachowaniem mężczyzny. Sylwestra spędził w areszcie.

Miał 5,2 promila, spędził sylwestra w areszcie.  "Niechlubny rekord"

Miał 5,2 promila, spędził sylwestra w areszcie. "Niechlubny rekord"

Źródło:
tvn24.pl

Jocelyn Wildenstein nie żyje. Pochodząca ze Szwajcarii celebrytka zmarła we wtorek w swoim apartamencie w Paryżu. Rozpoznawalność zdobyła za sprawą zamiłowania do ekstrawaganckiego stylu życia i operacji plastycznych. Ze względu na te ostatnie zyskała przydomek "kobieta kot".

Nie żyje Jocelyn Wildenstein, słynna "kobieta kot"

Nie żyje Jocelyn Wildenstein, słynna "kobieta kot"

Źródło:
CNN, The Guardian