Mafijny boss i afera w Ministerstwie Finansów

Superwizjer

Mafijny boss i afera w Ministerstwie Finansów

Przestępcza fortuna, wielkie afery, niejasne powiązania ze światem polityki oraz wieloletnia bezkarność - to świat, w którym obraca się bohater reportażu "Superwizjera". Od blisko czterdziestu lat Jan L. jest jednym z najbardziej tajemniczych polskich przestępców. Chociaż jest multimilionerem, a jego nazwisko przewija się w najgłośniejszych aferach ostatnich lat, aż do dzisiaj pozostawał niemal całkowicie nieznany. W jaki sposób działa Jan L.? Jak nawiązuje kontakty ze światem polityki? Co łączy go z firmami, z którymi tuż przed objęciem stanowiska związany był szef najważniejszej polskiej służby specjalnej? Jak wyglądała jego droga od przestępczego układu wiedeńskiego do mafii w Ministerstwie Finansów? Reportaż Bertolda Kittla.

Opis programu

Program tworzy zespół czołowych dziennikarzy śledczych. Zajmują się tropieniem nieprawidłowości w życiu publicznym, pokazują korupcję władzy, błędy wymiaru sprawiedliwości, skandale w policji, afery gospodarcze. Gospodyniami programu są Jolanta Konopka oraz Anna Seremak.

 

Przez lata trwania programu redakcja "Superwizjera" otrzymała kilkadziesiąt nagród branżowych na konkurach takich jak Festiwal Sztuki Faktu, Camera Obscura czy Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Oprócz tego od 2002 roku "Superwizjer" ma na koncie ponad 30 nominacji do nagrody Grand Press.

 

Odcinki programu "Superwizjer" można oglądać w każdą sobotę o godzinie 20 w TVN24.