"Moje życie jest okaleczone". Jak "leczono" z homoseksualizmu 13.01.2021

Czarno na białym

"Moje życie jest okaleczone". Jak "leczono" z homoseksualizmu 13.01.2021

Terapia konwersyjna - to pseudonaukowa praktyka polegająca na próbach zmiany orientacji seksualnej. Choć od dziesięcioleci wiadomo, że jest nieskuteczna i szkodliwa, wciąż jest stosowna. Reporterka "Czarno na białym" Monika Cwalina-Kucharczyk dotarła do młodych mężczyzn, którzy w Polsce przeszli takie terapie i po raz pierwszy o tym opowiadają. "Terapia" odbywała się w kościelnych ośrodkach, a prowadzącymi byli między innymi księża.

Opis Programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.