Polski kapłan numer jeden – siła ojca Rydzyka 26.01.2021

Czarno na białym

Polski kapłan numer jeden – siła ojca Rydzyka 26.01.2021

Nie Prymas, nie Nuncjusz Apostolski, ale Tadeusz Rydzyk jest najbardziej rozpoznawalnym polskim duchownym. Oni się zmieniają, a on trwa – mówi Piotr Głuchowski, dziennikarz "Gazety Wyborczej". Jego zdaniem rosnąca polityczna pozycja duchownego wynika z osobistej charyzmy i umiejętności zawierania sojuszy. - Jest twardy, konsekwentny, inteligentny i stawia tylko na zwycięzców – dodaje. Z autorem książki "Imperator", która opisuje historię i kulisy działalności redemptorysty z Torunia, rozmawiał reporter "Czarno na białym" Rafał Stangreciak.

Opis programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.