Broń przeciw COVID-19

Czarno na białym

Broń przeciw COVID-19

Która szczepionka jest najlepsza? To jedno z najczęściej zadawanych pytań, które jest niewłaściwe i źle postawione. Znacznie ważniejszym, zdaniem ekspertów, jest to, czy szczepionki chronią przed ciężkim zachorowaniem i śmiercią. Pokazujemy prawdziwą skuteczność szczepionek, wyjaśniamy różnicę pomiędzy nimi i porównujemy ryzyko wystąpienia skutków ubocznych wywoływanych przez szczepionki z ryzykiem zachorowania na COVID-19. Reportaż Katarzyny Lazzeri z "Czarno na białym".

 

Od początku epidemii w Polsce do 14 maja zakażenie koronawirusem potwierdzono już u 2 849 014 osób, z których 71 311 zmarło. 14 maja - po raz pierwszy od nastania drugiej i trzeciej fali epidemii - wskaźnik średniej dziennej liczby potwierdzonych zakażeń, obliczany na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni i przeliczany na 100 tysięcy mieszkańców, dla całego kraju spadł poniżej 10. Jeszcze 1 kwietnia wskaźnik ten wynosił 75. Wskaźnik ten jest jednym z mierników obrazujących skalę epidemii w kraju. Rząd posługiwał się tymi danymi, między innymi ogłaszając kolejne luzowania obostrzeń.

 

 

Opis programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.