Eksperci i beneficjenci

Czarno na białym

Eksperci i beneficjenci

Narodowy Instytut Wolności - instytucja powołana w 2017 roku i obracająca każdego roku grubo ponad stu milionami złotych. Milionami, które mają trafiać do organizacji pozarządowych. O tym, do kogo i w jakiej wysokości, decyduje Rada Programowa Instytutu. Artur Warcholiński ustalił, że w wielu przypadkach może dochodzić do konfliktu interesów, ponieważ członkowie Rady oraz eksperci Instytutu sami stają się beneficjentami publicznych pieniędzy. Dyrektor Instytutu takich przypadków nie zna, a minister kultury Piotr Gliński odpowiadać na nasze pytania o transparentność przydzielania grantów nie chce.

Opis Programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.