Nieruchomości Obajtka. Co z kontrolą społeczną?

Czarno na białym

Nieruchomości Obajtka. Co z kontrolą społeczną?

Prezes Orlenu Daniel Obajtek i jego nieruchomości. Opozycja pyta, czy mógł je kupić za pieniądze, które zarabiał w czasie, gdy je kupował. Odpowiedzi brak, bo Obajtek twierdzi, że prawo do analizowania jego majątku mają wyłącznie służby państwa. Wtórują mu niektórzy politycy z koalicji rządzącej. Nie przeszkadza im w tym fakt, że gdy 18 lat temu posłowie PiS forsowali ustawę o jawności majątków samorządowców, zapewniali, że ta jawność będzie narzędziem "realnej kontroli społecznej". Nieruchomości Daniela Obajtka oraz jego dochody z czasów, gdy był pracownikiem najemnym, samorządowcem, urzędnikiem i menedżerem, porównali reporterzy "Czarno na białym" Łukasz Karusta i Monika Cwalina-Kucharczyk.

Opis programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.