Spór trzydziestoletni. Wciąż nierozstrzygnięty

Czarno na białym

Spór trzydziestoletni. Wciąż nierozstrzygnięty

Minęło 30 lat, a spór światopoglądowy w Polsce wciąż toczy się wokół tych samych kwestii: aborcji, miejsca Kościoła w państwie, religii w szkołach publicznych, czy granic wolności w sztuce. Obserwatorzy i uczestnicy życia publicznego w Polsce, z którymi rozmawiał Łukasz Karusta z "Czarno na białym", przyznają, że obecny spór o wartości pod wieloma względami przypomina ten z początku lat 90., choć uczestniczy w nim już kolejne pokolenie. W podróż między dawnymi a nowymi laty autor ruszył polskim samochodem, którego produkcja zaczęła się równo 30 lat temu - w lipcu 1991 roku.

Opis programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.