Wojciech Malajkat: mistrzowie zaczęli wykorzystywać swoją nieomylność i władzę

Czarno na białym

Wojciech Malajkat: mistrzowie zaczęli wykorzystywać swoją nieomylność i władzę

Sadyzm bierze się z kompleksów. Oni muszą w sobie coś zaleczyć, udowodnić coś sobie i krzywdzą innych - mówi Wojciech Malajkat, komentując ujawnione przypadki mobbingu, molestowania seksualnego i przemocy wobec studentów szkół teatralnych i filmowych. Aktor i profesor Akademii Teatralnej w Warszawie w rozmowie z reporterem "Czarno na białym" Markiem Osiecimskim zwraca uwagę na to, że wykładowcy szkół aktorskich nie mają przygotowania pedagogicznego. - Nie umiemy pracować z uczniami. Umiemy pracować tylko jako artyści z artystami metodami, które poznaliśmy i które ktoś zastosował dla nas - podkreśla Malajkat.

 

Zobacz także reportaż Marka Osiecimskiego "Polskie #MeToo".

Opis programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.