Tajemnice wiceministra

Czarno na białym

Tajemnice wiceministra

Zdymisjonowany wiceminister Norbert Kaczmarczyk trafił - jako poseł - do sejmowej komisji kontroli państwowej. Kontrolą państwową będzie więc zajmować się poseł, wobec którego istnieją wątpliwości, czy działa wyłącznie w interesie publicznym. A tak nakazują zasady etyki poselskiej. Kaczmarczyk wystąpił bowiem w filmie reklamowym dealera ciągnika amerykańskiej marki. Poza tą reklamówką niejednokrotnie publicznie mówił i pokazywał zalety właśnie tych ciągników. Różne są też deklaracje Norberta Kaczmarczyka w sprawie wielkości gospodarstwa, które uprawia. W oświadczeniu majątkowym podaje, że dzierżawi 16 hektarów. W oficjalnym, publicznie dostępnym życiorysie pisze, że współprowadzi gospodarstwo prawie dziewiętnaście razy większe. Tropem niejasności w majątku i aktywach ministra ruszył reporter "Czarno na białym" Artur Warcholiński. 
 
Opis programu

"Czarno na białym" to nagradzany magazyn reporterski, pokazujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata, ich kulisy i konsekwencje. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.