Pan K.

Czarno na białym

Pan K.

Kiedyś w rocznice wprowadzenia stanu wojennego protestował przed domem generała Wojciecha Jaruzelskiego. Dziś protestów przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości przed domem Jarosława Kaczyńskiego zabrania, wykorzystując podległe mu służby. A jako minister spraw wewnętrznych i administracji zgromadził w swoim ręku tyle władzy, ile wcześniej na tym stanowisku miał jedynie... Czesław Kiszczak. Mariusz Kamiński, w nadchodzących wyborach "jedynka" PiS w jednym z dwóch okręgów w województwie lubelskim, ma na swoim koncie nieprawomocny wyrok trzech lat pozbawienia wolności za działania jako szef CBA w aferze gruntowej. Został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę, ale wkrótce będzie musiał wrócić na ławę oskarżonych. O tym, co go tam zawiodło, w reportażu "Pan K." Piotra Świerczka.

Opis programu

"Czarno na białym" to nagradzany magazyn reporterski, pokazujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata, ich kulisy i konsekwencje. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można oglądać w TVN24 od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.