"Repolonizacja oznacza cenzurę". Prof. Bogusława Dobek-Ostrowska o sytuacji mediów w Polsce

Czarno na białym

"Repolonizacja oznacza cenzurę". Prof. Bogusława Dobek-Ostrowska o sytuacji mediów w Polsce

Bez pluralizmu nie ma demokracji, bo każdy obywatel chce mieć dostęp do tego, co on preferuje - tak o znaczeniu niezależnych mediów mówi historyczka i politolożka z Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesor Bogusława Dobek-Ostrowska w rozmowie z reporterem "Czarno na Białym" Szymonem Banaszczykiem pytana o ustawę anty-TVN stwierdza, że zagraża ona różnorodności mediów, która w Polsce wciąż istnieje. Jednocześnie dostrzega, że na przestrzeni sześciu lat pozycja Polski w ogólnoświatowym rankingu wolności mediów spadła z 18 na 64 pozycję. W jej ocenie, to co jest najbardziej niebezpieczne dla czystości przekazu medialnego to sytuacja, w której dziennikarze zachwują się jak politycy. - Trzeba wyraźnie oddzielić bycie dziennikarze i relacjonowanie polityki od bycia politykiem i tworzenie polityki. Jeżeli się te dwie rzeczy łączy to znaczy, że demokracji nie ma - oceniła.

Opis programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.