Przemilczane miliony dla ojca Rydzyka 24.01.2021

Czarno na białym

Przemilczane miliony dla ojca Rydzyka 24.01.2021

Nie było ich na stronie internetowej, nie było w odpowiedziach na pytania posłów. Znalazły się w rządowym dokumencie, który został opublikowany tuż przed końcem roku. To 60 milionów złotych dla budowanego w Toruniu muzeum im. Jana Pawła II – ustalił reporter "Czarno na Białym". Kwota to niebagatelna, bo znacznie przewyższa dotacje dla jakiejkolwiek placówki muzealnej w Polsce. Co więcej, ta suma to ¼ tzw. wydatków niewygasających, jakie z budżetu państwa przeznaczono na całą ochronę zdrowia. O tym, jak to możliwe, że w chwili, gdy wielu twórców i instytucji kultury boryka się z problemami, rząd przeznacza dziesiątki milionów na inwestycję ojca Tadeusza Rydzyka, w reportażu reportera Łukasza Karusty.

Opis programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.