Most na moście

Przygotowania do przenosin trwają także w nocy
Przygotowania do przenosin trwają także w nocy
Źródło: TVN24

W Poznaniu ruszyły przygotowania do przeniesiena 400 tonowego przęsła mostu świętego Rocha nad mostem Mieszka I na rzecze Cybinie. To pierwsza tego typu akcja w Polsce.

Odnowione, dawne przęsło mostu świętego Rocha od miesiąca wędruje na swoje nowe miejsce, gdzie połączy Ostrów Tumski ze Śródką. Zanim to się stanie - przęsło musi pokonać poważną przeszkodę - most Mieszka Pierwszego. Przez ostatnie dni 400-tonowe przęsło było unoszone na wysokość mostu Mieszka, teraz "przejedzie" przez most.

Sam przejazd będzie trwał kilkanaście minut, ale - cała operacja - trzy dni. Zacznie się dziś o 20, trwać będzie do 4 nad ranem w przyszły poniedziałek. Najpierw drogowcy zamkną trasę Garbary - Śródka. Później zostaną usinięte latarnie, a specjaliści z MPK zdejmą trakcję tramwajową. Następnie na moście ułożone zostaną tory.

Jutro około 16 przęsło przejedzie po torach - na drugą stronę mostu, gdzie spocznie na siłownikach. Drogowcy znów postawią barierki i latarnie a MPK założy trakcję.

Źródło: tvn24

Czytaj także: