TVN24 | Polska

Gowin o Cieślaku: jeszcze kilka lat temu nie zdecydowałby się na takie kroki

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now
Źródło:
TVN24
Gowin o Cieślaku: jeszcze kilka lat temu nie zdecydowałby się na takie kroki
Gowin o Cieślaku: jeszcze kilka lat temu nie zdecydowałby się na takie kroki
wideo 2/6
Gowin o Cieślaku: jeszcze kilka lat temu nie zdecydowałby się na takie kroki

To skrajny wykwit postępującej deprawacji obozu władzy - tak Jarosław Gowin skomentował sprawę byłego już ministra Michała Cieślaka, który doniósł na naczelniczkę poczty w Pacanowie. - Jeszcze parę lat temu ten człowiek na pewno nie zdecydowałby się na takie kroki - stwierdził Gowin, prezes Porozumienia, którego Cieślak był członkiem do 2021 roku.

Naczelniczka poczty z Pacanowa, która wdała się w sprzeczkę na temat drożyzny z ministrem Michałem Cieślakiem, po jego skardze miała stracić pracę. Ostatecznie jednak Poczta Polska oświadczyła, że nie wyciągnie wobec niej konsekwencji służbowych.

W związku z powszechnym oburzeniem na zachowanie Cieślaka, ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał go do złożenia dymisji. Kilka godzin później tak się stało.

Michał CieślakRadek Pietruszka/PAP

Gowin: jeszcze kilka lat temu nie zdecydowałby się na takie kroki

Jarosław Gowin, lider Porozumienia - partii, której członkiem do 2021 roku był Cieślak - komentował tę sprawę w piątkowych "Faktach po Faktach".

- Jest taka słynna sentencja: "władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie". PiS nie ma władzy absolutnej, ale ma dużą władzę. Niewątpliwie towarzyszy temu postępująca deprawacja - powiedział. Dodał, że "w przypadku Pacanowa mieliśmy do czynienia z jej skrajnym wykwitem".

Gowin powiedział, że zna Cieślaka i zaskoczyło go jego zachowanie, bo "jeszcze parę lat temu ten człowiek na pewno nie zdecydowałby się na takie kroki". - To były kroki przepojone arogancją, kompletnym brakiem wrażliwości na sytuację drugiego człowieka - ocenił.

- Domaganie się zwolnienia z pracy to tak naprawdę wtrącanie tej pani w sytuację, która może zagrażać podstawom ekonomicznym jej rodziny - wskazał Gowin.

OGLĄDAJ CAŁE "FAKTY PO FAKTACH"

Autor:ads//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Radek Pietruszka/PAP

Pozostałe wiadomości