Polska

Miller proponuje Kwaśniewskiemu wspólną listę. Zamkniętą dla posłów Ruchu Palikota

Polska

Miller zaproponuje Kwaśniewskiemu wspólny start w wyborach do PE
tvn24Miller chce stworzyć wspólne listy lewicy w wyborach do PE

- Pod szyldem komitetu SLD chcemy zwrócić się do Aleksandra Kwaśniewskiego i innych polityków, aby razem startować do wyborów do PE pod hasłem Sojusz dla Europy - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Leszek Miller.

- Sojusz Lewicy Demokratycznej jest partią dominującą w segmencie wyborców lewicowych. Ta pozycja musi być wzmacniana i temu będą służyć kolejne kampanie wyborcze, które zaczną się od przyszłego roku od wyborów do Parlamentu Europejskiego - mówił w czwartek w Sejmie Miller.

Jak dodał, zwróci się do Aleksandra Kwaśniewskiego i innych polityków SLD, którzy z różnych powodów z Sojuszu odeszli, o utworzenie wspólnej listy. W tym kontekście wymienił m.in. Włodzimierza Cimoszewicza.

Zamknięta dla posłów RP

- Wszyscy, którzy będą z tej listy startować, muszą zadeklarować, że po wyborach będą działać we frakcji Postępowych Demokratów i Socjalistów w PE. Lista ta zamknięta będzie dla ludzi, który nie podzielają wartości lewicy, zwłaszcza lewicy społecznej i którzy swoim zachowaniem dają wyraz pogardzie dla norm życia parlamentarnego czy politycznego - powiedział.

- Mam na myśli Ruch Palikota - dodał, dopytywany przez dziennikarzy, czy o posłów tej partii mu chodzi.

Na pytanie, jak propozycja ma się do zapowiadanego na piątek spotkania Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego, Miller odparł. - Nie zajmujemy się inicjatywami, które podejmowane są obok SLD.

Dopytywany, co odpowiedziałby, gdyby Janusz Palikot zaproponował mu wspólny start po piątkowym spotkaniu z Kwaśniewskim, odparł, że będzie zastanawiał się nad tym, gdy propozycja już padnie.

Autor: jk/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości