TVN24 | Polska

Matura 2022 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Mamy zadania

TVN24 | Polska

Autor:
Justyna
Suchecka
Źródło:
tvn24.pl
Justyna Suchecka: ten rocznik w zasadzie przez dwa lata uczył się zdalnie
Justyna Suchecka: ten rocznik w zasadzie przez dwa lata uczył się zdalnieTVN24
wideo 2/5
TVN24Justyna Suchecka: ten rocznik w zasadzie przez dwa lata uczył się zdalnie

Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym to kolejny egzamin, który przebiega w cieniu wycieku zadań przed jego zakończeniem. Z czym mierzyli się maturzyści? Publikujemy całe arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Na rozwiązanie arkusza z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym absolwenci liceów i techników dostali 150 minut. W tym czasie musieli rozwiązać zadania sprawdzające umiejętność czytania, pisania i słuchania w języku obcym. Najwyżej punktowane zadanie za aż 13 z możliwych do zdobycia 50 punktów to wypracowanie.

W tym roku maturzyści dostali do wyboru dwa tematy.

1. "Niektórzy rodzice dają nastolatkom kieszonkowe za wykonywanie obowiązków domowych. Napisz rozprawkę, w której przedstawisz dobre i złe strony takiego rozwiązania".

2. "Wiele osób marzy o odbyciu podróży dookoła świata. Napisz artykuł, w którym przedstawisz korzyści wynikające z realizacji takiego marzenia oraz udzielisz rad, jak należy się do takiej podróży przygotować".

Wyciekły arkusze. Kiedy?

Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godzinie 9. Już po jej rozpoczęciu Centralna Komisja Egzaminacyjna otrzymała zrzuty ekranu z jednej z grup w mediach społecznościowych, gdzie ktoś opublikował niemal cały arkusz z zadaniami. - Sprawą zajmuje się nasz prawnik, jeśli zgłoszenie się potwierdzi, przekażemy sprawę do prokuratury - mówi redakcji tvn24.pl Marcin Smolik, dyrektor CKE.

DLACZEGO NA PODLASIU SZUKALI AMBICJI. JAK DOCHODZIŁO DO WYCIEKÓW W MINIONYCH LATACH? >>>

To może być drugi wyciek na tegorocznej maturze (CKE ustala czy zadania znalazły się w sieci przed 9 czy już w trakcie egzaminu), do pierwszego doszło w piątek w czasie matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym. O tej sytuacji CKE poinformowało już prokuraturę.

Laureaci olimpiad maturę mają za sobą
Laureaci olimpiad maturę mają za sobąTVN24

Matura 2022. Co dalej?

Jakie egzaminy jeszcze przed nami?

9 maja (poniedziałek) godz. 14 - język angielski (poziom dwujęzyczny) lub filozofia;

10 maja (wtorek) - godz. 9. - język polski (poziom rozszerzony), godz. 14 - język francuski (poziom rozszerzony i dwujęzyczny);

11 maja (środa) - godz. 9 - matematyka (poziom rozszerzony), godz. 14 - język hiszpański (poziom rozszerzony i dwujęzyczny);

12 maja (czwartek) - godz. 9 biologia; godz. 14 - język rosyjski (poziom rozszerzony i dwujęzyczny);

13 maja (piątek) - godz. 9 wiedza o społeczeństwie, godz. 14 - język niemiecki (poziom rozszerzony i dwujęzyczny);

CAŁY HARMONOGRAM MATURALNY >>>

Autor:Justyna Suchecka

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Muszyński/PAP

Pozostałe wiadomości